Menu

Přehled připojení k internetu a VoIP operátorů

Přehled připojení k internetu a VoIP operátorů

Chip vám pravidelně přináší přehled nejlevnějších nebo nejvýhodnějších datových služeb. Surfování na internetu, nebo volání VoIP, s námi budete mít přehled, která služba je nejvýhodnější.

Základní připojení

Telefónica O2 provedla zásadní změny v nabídce služeb pro zákazníky (podrobnosti na straně 30). Proto jsme pozměnili i náš toplist. Uvedené ceny jsou nyní opravdu koncové, tedy bez jakýchkoliv dalších poplatků za pevnou linku.

Rychlé připojení

Do srovnání jsme přidali i kabelového operátora UPC. Ten sice nemá pokrytu celou republiku, na druhou stranu na rychlé ADSL také nedosáhne každý.

Hosting

Vybíráte placený hosting 2. domény, pro firemní prezentaci, nebo jen zájmové stránky? Náš přehled vám pomůže se zorientovat. Další nabídky naleznete na www.firmy.cz/webhosting.

Vysokorychlostní mobilní internet

Rovněž v tarifech pro mobilní připojení došlo k řadě změn. Telefónica O2 zrušila své tarify, které používala dříve, a pro surfování má nyní jen dva tarify - O2 Mobilní Internet a O2 Mobilní Internet Plus. Tím se nabídka značně zjednodušila. Na to okamžitě reagoval i T-Mobile a má nyní také jen dva tarify pro mobilní připojení - Internet Standard a Internet Premium. Tarify uvedené na 2.-4. místě jsou totiž určeny pro surfování přímo v mobilu.

Nejvýhodnější VoIP operátoři

Fayn začal s agresivní cenovou politikou a představil nový tarif Cool, který se dostal na první místo v našem toplistu. Překonal tak i dosud cenovou jedničku - 802.cz. Ačkoliv je cena nižší, nevýhodou je účtování po minutách, což může obzvláště kratší hovory prodražit.


Veškeré ceny jsou uvedeny s DPH. Přehled byl aktualizován k datu 18. května 2009


Dokumenty ke stažení