Menu

Mailbox

Ošálení hotspotů

Je opravdu úžasné, jak lehce se lze zdarma dostat do veřejné Wi-Fi sítě. Už dlouho jsem se chtěl dozvědět, jak fungují placené internetové hotspoty na nádražích a letištích.
LUKÁŠ BURŠA (E- MAIL)
BEZPLATNÉ SURFOVÁNÍ V CIZÍ SÍTI,
CHIP 7/09 *  STR. 42

Heslo Wi-Fi

Bezplatné surfování v cizí síti
Chip 7/09 *  str. 42
Obracím se na vás s dotazem, zda je možné zjistit heslo na vlastní Wi-Fi. Dříve bych to neřešil, ale jelikož mám nový notebook, nemohu se připojit, protože jsem zapomněl heslo. Abych to upřesnil: nechci se nabourat do 'sousedovy' Wi-Fi, ale chci zjistit heslo té své. Na hlavním PC, ke kterému je router připojen, jsem už zkoušel programy aircrack (u kterého jsem měl špatný ovladač) a Cain and Abel, ale také bez úspěchu. Zajímalo by mě, jestli to nejde nějak přes příkazový řádek.
MICHAEL ŠVASTA (E- MAIL)
Pokud máte pouze šifrování WEP, tak to s naším návodem z posledního čísla půjde. Máte- li ovšem šifrování WPA, tak to bude problém a heslo ze vzduchu jen tak snadno neodchytíte.
REDAKCE CHIPU

Odstranění datových stop

Podtitulek: Detoxikace Windows
Chip 7/08 *  str. 100
Vyčištění Windows může být tak jednoduché. Zvláště užitečné mi přijde, jak jednoduše kliknutím myší mohu smazat všechny datové stopy pomocí nástroje BTF- Sniffer. Také nástroj Decrapifier byl hodně užitečný - osvobodil jsem s ním nový PC své manželky od hromady nainstalovaného obtížného a zpomalujícího demosoftwaru.
PETR MAYER (E- MAIL)

Změna jména v MS Office

Anonymně na PC a na internetu
Chip 7/09 *  str. 104
Rád bych věděl, zda je možné změnit po instalaci balíku MS Office jméno, které bylo uvedeno při samotné instalaci. Mám na mysli konkrétně případ, kdy v síti někdo otevře dokument a ten se druhému uživateli otevře jen pro čtení a upozorní ho, že dokument je otevřen uživatelem XY.
PAVEL VANÍČEK (E- MAIL)
Zavřete všechny programy Office, spusťte editor registru a přejděte ke klíči 'HKEY_ CURRENT_ USER\ Software\ Microsoft\ Office\ 10.0\ Common' . Zde uvidíte složku 'User Info' , přejmenujte ji na 'Zaloha_ UserInfo' . Editor registrů zavřete. Po příštím spuštění např. Wordu vás program vyzve k zadání nových údajů.
REDAKCE CHIPU

Herní konzole s CD jednotkou

Časová osa Chipu. Počítačové hry
Chip 7/09 *  str. 68
Četl jsem vaši časovou osu počítačových her. Přitom jsem objevil jednu chybu: první herní konzole se zabudovanou CD mechanikou nebyla Sony PlayStation, ale 32bitový systém Amiga CD32, uvedený už v roce 1993.
KAREL ČÍŽEK (E- MAIL)
Máte pravdu! Amiga CD32 byla skutečně první pravou herní konzolí se zabudovanou CD jednotkou. Nicméně z licenčních důvodů ji nebylo možné koupit všude, k dostání byla pouze v USA. Ostatně už před Amigou CD32 existovaly podobné produkty, mezi jinými CDTV od Commodoru, CD-i od Philipsu a Mega-CD od firmy Sega. Žádný z těchto konceptů se ale nikdy neprosadil.
REDAKCE CHIPU

OS bez chyb

Detoxikace Windows
Chip 7/08 *  str. 100
Mám dotaz spíše obecného charakteru. Používám operační systém Windows XP, o kterém jsem přesvědčen, že je děravý jako cedník. Za celou dobu jeho užívání jsem byl nucen stáhnout si již stovky aktualizací a bezpečnostních záplat. Je to v průzkumníku Windows nekonečný sloupec adresářů a už jsem z toho unavený. Ptám se, proč firma Microsoft posílá do světa tak nehotový operační systém, který je nutno neustále opravovat záplatami. Proč vydává v rychlém sledu za sebou další a další operační systémy, které jsou vlastně polotovary a které se musí stále za pochodu zdokonalovat? Dočkáme se někdy systému, který bude fungovat bez věčných opravných balíčků?
JAROSLAV RYCHTECKÝ (E- MAIL)
V tak obrovském objemu kódu, jaký představuje komplexní OS, je téměř nemožné eliminovat všechny chyby. Navíc OS je neustále vystavován novým a novým útokům, protože jde o jakousi bariéru mezi vašimi penězi a hackery. A hackeři, jejichž prostředky a schopnosti se těm z MS často vyrovnají, to budou zkoušet stále znovu a znovu. Krásnou ukázkou popisovaného stavu je situace u Apple Mac OS - dokud mělo systém 'pár nadšenců', hackeři se o něj nezajímali a byl považován za relativně bezpečný. S rostoucí popularitou rostl i zájem hackerů a pochopitelně přišly i opravné balíčky (třeba o loňských Vánocích dostali uživatelé dárek v podobě 21 záplat). Odpověď je tedy jednoduchá: OS bez balíčků se nedočkáme nikdy...
REDAKCE CHIPU

INFO

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol. s r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 140.   
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

INFO_PŘEDPLATNÉ CHIPU

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, využívá ke správě předplatného služeb společnosti Mediaservis. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte tedy prosím na poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených čaopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 156, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY

Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dokumenty ke stažení