Menu

Mailbox

Záloha rychle a jednoduše

Díky za harddiskové nástroje na Chip DVD! Konečně jsem se donutil k tomu, abych si nastavil automatický backup - a celá procedura byla nakonec tak jednoduchá, že to ani nestálo za řeč.
MARTIN ŠTÁFL (E-MAIL)
UŽ ŽÁDNÉ ZTRÁTY DAT, CHIP 8/09 * STR. 100

Skener pro případ nouze

Sedm znaků ďábla
Chip 8/09 * str. 104
Článek o řešení dilematu 'virus, nebo systémová chyba' je velmi zajímavý. Který virový skener však využít v případě nouze, který je nejlepší? Chtělo by to ještě jeden test a alespoň přehlednou tabulku. Snad jako námět do některého z dalších čísel?
TOMÁŠ KORN (E-MAIL)
Poměrně podrobný test on-line antivirových skenerů jsme přinesli v Chipu 5/09 (str. 70). Nabídka je kvalitní a je z čeho vybírat, záleží na vašich preferencích (rychlý test, nebo raději podrobná analýza). Vzhledem ke stále větší popularitě on-line bezpečnostních nástrojů test brzy zopakujeme.
REDAKCE CHIPU

K čemu Windows 7?

Windows 7 každého předběhnou
Chip 8/08 * str. 48
S vaší chválou Windows 7 ve srovnávacím testu operačních systémů nemohu úplně souhlasit. Tomu, že nová Windows jsou lepší než Vista, věřím hned, protože Vista má tak jako tak zaslouženě velmi špatnou pověst. Když se ale blíže podívám na tabulku, zjistím, že Windows XP mají téměř ve všech oblastech navrch (velikost OS, RAM, doba startu, služby). Utvrzuje mě to jen v tom, abych si stará dobrá XP ponechal na svém počítači co nejdéle. Nepotřebné nové funkce a ostatní zbytečnosti zatím rád oželím.
PATRIK TLUČHOŘ (E-MAIL)

Uložení textových pasáží

Tipy a triky - aplikace
Chip 8/09 * str. 124
K vašemu tipu číslo 13 - Uložení textových pasáží pro pozdější použití: Své textové výtahy si vždy ukládám pomocí malého programu Write od Microsoftu (a jde to velmi rychle). Tento program pochází z dřívějších verzí Windows a já jsem si ho přetáhl do svých současných XP. S programem Write je možné uložit (i trvale) jakékoliv množství textových pasáží. Samozřejmě v případě nouze to jde i s Wordpadem a podobnými (lepšími) verzemi malých textových programů.
LUKÁŠ MAREŠ (E-MAIL)

Potíže s odstraněním souborů

Detoxikace Windows
Chip 7/09 * str. 100
Při kontrole obsahu HDD svého PC jsem narazil i na pravděpodobný pozůstatek instalace nějaké trial verze Adobe Acrobatu. Můj problém spočívá v tom, že ve složce \ Adobe\Acrobat\ActiveX zůstaly soubory AcroIEHelper.dll, AcroPDF. dll a pdfshell.dll, které nedokážu smazat. Můžete mi prosím poradit, jak se jich zbavit? Podotýkám, že celá složka je na jiném disku než programové soubory, funkci Přidat/ odebrat programy nelze použít.
BŘETISLAV BRÁZDA (E-MAIL)
Problém spočívá v tom, že máte v PC stále aktivní komponenty AA, které dané soubory zamknou a zamezí jejich smazání. Postupů, jak tento problém řešit, je několik:
1) Nejpečlivější, zároveň však nejnáročnější cesta vede přes systémové registry. V nich je nutné vyhledat a smazat všechny položky týkající se AA a na základě jejich parametrů (cest k souborům) odstranit i dosud aktivní komponenty.
2) Druhá cesta je jednodušší, zároveň však není stoprocentní. Pomocí 'čističe registrů' odstraňte stopy po AA a poté i aktivní SW. Ideální jsou pro tento účel například TuneUp Utilities 2008 (zdarma v Chipu 5+6/09). Nevýhodou je, že nástroje tohoto typu ne vždy odstraní skutečně všechny stopy.
3) Nejrychlejší, zároveň ale nejméně šetrnou cestou je odemknutí souborů pomocí specializovaného nástroje (např. Unlockeru: http://ccollomb.free.fr/unlocker/). Poté lze soubory snadno smazat. Při odemykání narazíte i na informaci, který proces smazání blokuje, takže je možné odstranit i příčinu, nicméně zápisy v registrech a další stopy na PC zůstávají, což kondici systému příliš neprospěje 
REDAKCE CHIPU

Doplněk Firefoxu

Nejlepší z nejlepších
Chip 7/08 * str. 50
Aktualizoval jsem si internetový prohlížeč Firefox na verzi 3.5, a přestal správně pracovat doplněk Xmarks verze 3.1.0. Doplněk mi hlásí 'Neznámou chybu 3'. Nevíte, co je to za chybu? Záložky se mi ale nesynchronizují. Zkoušel jsem přeinstalovat jak Xmarks, tak i prohlížeč, ale nepomohlo to.
PETR NERUDA (E-MAIL)
Podle našich informací má zatím doplněk Xmarks s Firefoxem problémy (a to i aktuální verze 3.1.1). Neoficiálním doporučením je vytvořit nový profil a reinstalovat Xmarks, ale podle reakcí uživatelů to 'ne vždy pomůže'. Problém bude pravděpodobně vyřešen v další verzi doplňku...
REDAKCE CHIPU

INFO

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol. s r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 140.   
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

INFO_PŘEDPLATNÉ CHIPU

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, využívá ke správě předplatného služeb společnosti Mediaservis. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte tedy prosím na poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených čaopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 156, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY

Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

 


Dokumenty ke stažení