Menu

Co si přečtete příště

Chip 11/09 vyjde 23.10.2009

 

Bleskově do tisícovky

SROVNÁVACÍ TEST WI-FI ROUTERŮ

Dříve stály Wi-Fi routery s technologií 802.11n tisíce korun. Většina výrobců však již přišla s výrobky, které sice mají jen základní funkční výbavu, zato jsou vybavené právě rychlou Wi-Fi. Ty pak lze zakoupit za méně než 1 000 Kč. Otestovali jsme, zda se nákup levného rychlého routeru vyplatí.

Windows 7

OPERAČNÍ SYSTÉMY

Do redakce dorazila finální verze Windows 7 a my vám můžeme prozradit, jak jsme s ní byli po téměř měsíčním testování spokojeni. Jako bonus přidáme podrobné informace o praktickém použití doplňku XP Mode, který by měl zaručit bezproblémové fungování libovolné aplikace. Opravdu stojí za to opustit Vistu nebo pohřbít Windows XP?

Horký den pro klávesnice a myši

EXTRÉMNÍ TEST

Počítačová vstupní zařízení často nemají lehký život, a to ani v teple kanceláře. I tam je může potkat řada nehod, které jsme v našem testu simulovali. Vydrží pád ze stolu, popálení cigaretou, polití kávou nebo kolou? A co když na ně spadne květináč nebo na ně někdo omylem šlápne? To vše se dozvíte příště.

DALŠÍ TÉMATA

*  BLU-RAY AUTHORING

Všechno je v pořádku: máte videokameru, která nahrává v HD, televizor, který přehraje HD. Chybí však mezikrok: sestříhání filmu a jeho vypálení na Blu-ray. Podívali jsme se, jak jednoduché je zpracování HD videa v domácích podmínkách.

*  TECHNOLOGIE BUDOUCNOSTI

Moderní automobily jsou vybavené radarem, kamerou, 3G internetem i GPS. Upozorní vás, když hrozí dopravní nehoda, zavolají pomoc, pokud k nehodě opravdu dojde. Zjišťovali jsme, jaké jsou nejnovější technické novinky v automobilovém průmyslu.

*  TEST ANTIVIRŮ

Útoky virů, podrazy malwaru, vlezlý adware - to vše dokáže udělat z poklidného surfování peklo. Mezi vámi a těmito hrozbami by měly stát kvalitní antivirové nástroje. My jsme otestovali ty nejznámější, porovnali jsme je s bezplatnými verzemi, a můžeme vám prozradit, který nástroj nejlépe ochrání váš počítač.

*  TEST MEGATELEVIZORŮ

Ceny klesají, úhlopříčky naopak rostou. Plochý HD televizor už není žádným luxusem. Ty větší jsou ale dražší, a tak se vyplatí pořádně vybírat. Srovnávacímu testu jsme tentokrát podrobili plazmové a LCD televizory s úhlopříčkou 47-63 palců.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.

 


Dokumenty ke stažení