Menu

Co si přečtete příště

Chip 12/09 vyjde 20.11.2009

 

Malé fotoaparáty s velkým zoomem

SROVNÁVACÍ TEST

I do poměrně kompaktního těla fotoaparátu se už vejde dobrá optika, která umožní pořádně si objekt přiblížit. Testovali jsme malé digitální fotoaparáty s 10- až 12násobným optickým zoomem.

Souboj tří operačních systémů

OPERAČNÍ SYSTÉMY

Windows, Mac, nebo Linux? Odpradávna mezi sebou tyto operační systémy soutěží. My jsme nyní nachystali férová pravidla a nechali jsme je spolu bojovat. Srovnání operačních systémů přinese nečekané výsledky.

Nejnebezpečnější programy

SOFTWARE

Máte kvalitní firewall a výborný antivir, ale váš počítač je neustále pod palbou hackerů? Zkuste se podívat, zda nejsou na vině potenciálně nebezpečné programy. Ukážeme vám, které z nich vás mohou ohrozit nejvíce.

DALŠÍ TÉMATA

*  GPU VERSUS CPU

V počítači nemusí počítat jen procesor. Ten má nanejvýš osm jader, k výpočtům však lze využít velmi výkonné grafické procesory grafických karet až s 240 jádry. Není to ale zatím tak jednoduché…

*  ON-LINE OPERAČNÍ SYSTÉMY

Už jsme si zvykli na to, že v okně webového prohlížeče je možné provozovat i náročné aplikace, které nahradí kancelářský balík nebo sestříhají video. Pokrok jde ale dál a on-line lze provozovat i operační systémy. K čemu je to dobré a jak on-line operační systémy fungují?

*  KONEC PROBLÉMŮ S VIDEEM

Chybí vám kodek? Pak si nepřehrajete film z pevného disku ani z internetu. Je přehrávání filmu nekvalitní? Pak za to opět může kodek. Jednou provždy vás zbavíme problémů, které kodeky způsobují.

*  HACKNUTÁ HESLA: MŮŽE SE TO STÁT I VÁM

Víte, jakými způsoby se hackeři snaží získat vaše hesla? Jak prolamují zabezpečení Wi-Fi připojení, jak čmuchají ve firemních sítích a jak útočí na váš systém? My vám to prozradíme a přidáme pár tipů na ochranu před těmito útoky…


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.


Dokumenty ke stažení