Menu

Co si přečtete příště

Chip 1/10 vyjde 18.12.2009

 

Defragmentace

SOFTWARE - SROVNÁVACÍ TEST

Ukládání souborů na disk není optimální. Přestože se moderní souborové systémy snaží ukládat soubory co nejefektivněji, stále chybí krůček k dokonalosti. To ukazuje i srovnání šesti defragmentačních nástrojů. Defragmentací zajistíte rychlejší kopírování souborů i rychlejší antivirovou kontrolu. Do testu jsme zařadili i defragmentační nástroj z Visty. Jak žalostné byly jeho výsledky?

Surfujte s tím nejlepším

TEST BROWSERŮ

Zcela nová Opera proti vylepšenému Firefoxu. Který nástroj je bezpečnější, rychlejší a nabídne více funkcí? Vsadíte si na černé koně v podobě Safari od Applu a Chrome od Googlu? Nebo důvěřujete nejrozšířenějšímu prohlížeči od Microsoftu - Internet Exploreru s číslem 8? Ať už je vaším favoritem kterýkoliv z browserů, ukážeme vám, jak je na tom ve srovnání s konkurencí.

Všechno v jednom

HARDWARE - SROVNÁVACÍ TEST

Takzvané 'all-in-one' počítače, tedy počítače typu vše v jednom, jsou integ ro vány v jednom celku společně s monitorem, popřípadě i další výbavou. Snadněji se instalují, zaberou méně místa a bývají také elegantnější než obyčejná 'pécéčka'. Jejich nabídka se v poslední době rozrostla.

DALŠÍ TÉMATA

*  PRÁCE S POPULÁRNÍM FORMÁTEM PDF
Je rozdíl mezi PDF vytvořeným programem od Adobe a freewarovou konkurencí? Jakou zvolit verzi PDF? Jak zmenšit velikost PDF? Je ochrana heslem pro PDF dostatečně neprůstřelná? A jak na PDF u datových schránek? Všechny odpovědi na otázky týkající se PDF.

*  BEZDRÁTOVÉ HD
Množství kabelů, které se motá kolem každého elektrického zařízení, je protivné. Jejich počet by se mohl snížit nasazením bezdrátového přenosu HD videa (WirelessHD). Jak přesně to funguje, to vám ukážeme příště.

*  SPRÁVNÝ SYSTÉM PRO NETBOOK
Windows Vista na netboocích sotva 'chodila', a tak Microsoft musel pro tato zařízení prodávat stará dobrá 'ikspéčka'. Na světě jsou už ale Windows 7. Jsou pro netbook vhodným systémem, nebo jsou stále lepší XP, případně Linux?

*  TEST FULL HD KAMER
Plné HD rozlišení (1 920 x 1 080 bodů) už se dostalo i do malých videokamkordérů dostupných za přijatelnou cenu. Jejich hmotnost činí kolem 300 gramů a videozáznam ukládají na paměťové karty. V lednovém Chipu najdete jejich srovnávací test.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.Dokumenty ke stažení