Menu

Co si přečtete příště

Chip 2/10 vyjde 22.1.2010

 

Test systémů pro PDA

OPERAČNÍ SYSTÉMY

Uvažujete o koupi PDA? Hardwarová výbava je dnes prakticky u všech výrobců stejná. Jednotlivé modely se neliší tím, kolik funkcí nabídnou a co všechno dokážou, rozdíly jsou v operačních systémech, které jsou základní stavební deskou, na které postavíte, cokoliv si přejete. Jenže mezi jednotlivými operačními systémy jsou značné rozdíly. Proto jsme porovnali Symbian v telefonech Nokia, Windows Mobile 6.5, Android od Googlu, iPhone OS a také webOS, kterým je vybaven nový Palm Pre.

Digitální zrcadlovky

TEST NEJLEPŠÍCH DSLR

Skvělé snímky, výborné rozlišení, živý náhled na fotografované objekty i dobré videosekvence – to všechno dnes zvládnou moderní zrcadlovky. Na ty nejlepší se podíváme ve srovnávacím testu.

Nejlepší bezpečnostní balíky

INTERNETOVÁ BEZPEČNOST

Otestovali jsme osm nejznámějších bezpečnostních balíků a prozradíme vám, který váš počítač ochrání nejlépe. Dozvíte se, jaké jsou jejich systémové nároky a zda si poradí se všemi typy hrozeb.

DALŠÍ TÉMATA

*  MULTIMEDIÁLNÍ CENTRA

Počítače jsou tak levné, že je možné zakoupit jednoúčelový počítač, který poslouží jako domácí multimediální centrum. Pokud patříte mezi nadšené bastlíře, postavíte si optimalizovaný počítač na míru a vybavíte jej speciálním systémem určeným pro domácí multimediální centra. Ukážeme vám, jaké systémy jsou k dispozici a co všechno nabídnou.

*  JAK SE RODÍ PROCESOR

Podrobně se podíváme na to, jak se vyrábí moderní procesory: od písku přes křemíkové ingoty, wafery a nanášení tranzistorů až po zapouzdření a testování. Kde jinde než v Chipu byste se měli dozvědět vše podstatné o čipech.

*  TELEVIZE NA INTERNETU

Máte rychlé připojení k internetu, výkonný počítač a žádný limit na objem stažených dat? Poradíme vám, kde se můžete bavit sledováním filmů, sportovních přenosů nebo hudebních či zábavných klipů. Nabídneme vám průvodce po světě internetové televize.

*  HDD VERSUS SSD

SSD disky mají své nesporné výhody, stále dost plusů však zůstává i na straně klasických magnetických pevných disků. Jak dopadnou jednotlivé kategorie disků v našem testu? To se dozvíte v únorovém čísle.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.

 


Dokumenty ke stažení