Menu

Mailbox

WINDOWS 32, NEBO 64 BITŮ

Konečně jsem se jasně dozvěděl, jaké existují výhody a problémy při přechodu na 64 bitů.
ŠTEFAN KLINČÁK (E-MAIL)
64 BITŮ: PŘESTUPTE A ŠLÁPNĚTE NA PLYN, CHIP 3/10, - STR. 44

Riskantní zálohovací média

Jak zajistit bezpečí pro data
Chip 3/10 - str. 56
Se zájmem jsem si přečetl váš příspěvek o zálohování dat. Už delší dobu pracuji jako expert na zálohování dat a mám za sebou více než 55 000 záchranářských případů. Setkal jsem se s mnoha případy, kdy vlastník externího pevného disku prožil nepříjemné překvapení. Zálohovací pevné disky nefungovaly, byly zvlhlé, měly poruchy způsobené přepětím nebo jednoduše byly nefunkční vlivem nevyhovujícího skladování. Můj odborný názor podložený zkušenostmi je, že mobilní pevné disky obecně rozhodně nejsou vhodným médiem pro dlouhodobou zálohu, hodí se spíše jako datový nosič pro krátkodobé uložení.
RALPH SCHWEDA (E-MAIL, CHIP DE)
Záloha znamená, že v případě potřeby máte originální data stále k dispozici. Samozřejmě i s médiem pro backup je potřeba zacházet s velkou péčí.
REDAKCE CHIPU

Prodloužení AVG

AVG 9.0 z Chip DVD
Chip DVD
Som dlhoročný odberateľ vášho časopisu. Každý mesiac si obnovujem AVG. Tento mesiac mi program po obnovení oznámil, že licencia je obnovená len do 15. 2. Bol som si v predajni vymenit časopis v domnení, že DVD nie je v poriadku. Ale aj nové DVD neobnovilo licenciu tak, ako by to malo byť, tedy do 15. 3.
ING. EGON M. ARNOLD (E-MAIL)
Tento problém nastává nejčastěji v okamžiku, kdy nedojde k úplnému odinstalování AVG 8.5 Chip Edition nebo AVG Free. Neměl jste některý z těchto programů ve svém PC před instalací AVG 9.0? Jako řešení se v tomto případě nabízí možnost odinstalování současné verze AVG, restartování počítače a opětovné instalace AVG 9.0 Chip Edition z aktuálního Chip DVD. Po opětovné instalaci je problém s prodlužováním licence odstraněn i do budoucna.
REDAKCE CHIPU

Zbytečné testy?

Nadvláda nad soubory
Chip 1/10 - str. 76, 70
Proč zabíráte drahocenné místo v časopise články, u kterých se na konci dočteme, že je to ztráta času? Souborové manažery: Již od Windows 95 používám Průzkumníka a jsem spokojen, a na konci vašeho článku jste mi vlastně dali za pravdu. Defragmentace disků: Zbytečnost, lidé, kteří mají Fat 32, váš časopis jistě nečtou, a ten, kdo jim opravuje PC, o defragmentaci u Fat 32 ví...
MICHAL ŽÁK (E-MAIL)
Co se týče souborových manažerů, Průzkumník opravdu stačí, na druhou stranu zjistíte, že na spoustu věcí je lepší specializovaný souborový manažer, který je rychlejší. Kromě toho v článku nechyběly tipy a triky, jak z Průzkumníka získat maximum. A pokud bychom je neotestovali, jak bychom zjistili, zda již není Průzkumník překonaný?
Článek o defragmentaci si prosím přečtěte pozorně. Zjistíte, že i u NTFS má značný význam defragmentovat. Věříme, že poté na článek změníte názor.
REDAKCE CHIPU

Více antispywarových programů

Nebezpečné nové viry
Chip 3/10 - str. 84
Používám komerční antivirový a antispywarový program (NOD 32), ve Windows 7 je navíc Windows Defender. Mohou tyto programy pro odstraňování spywaru pracovat společně a může být také nainstalován ještě např. Adware? Někteří odborníci tvrdí, že ne, jiní naopak říkají, že vše je v pohodě a klidně si mohu ještě nainstalovat Spyboot.
ROMAN DOMINIK (E-MAIL)
Obecně vzato se nedoporučuje mít na počítači dva podobné bezpečnostní produkty nabízející ochranu v reálném čase. V případě NODu a Defenderu to nebude problém, protože většina bezpečnostních programů s přítomností nástrojů MS počítá – buď je deaktivuje, nebo je ignoruje.
U programu Adware bude situace trochu jiná a záleží, jakou verzi máte. Free verze nenabízela realtime ochranu a měla by po boku antiviru fungovat bez problémů. Pokud však máte verzi Plus nebo Pro, mohly by vznikat problémy. Spybot nainstalovat můžete, protože ani ten realtime ochranu nenabízí. Otázkou ale zůstává, zda použít i jeho dva doplňky (TeaTimer, SD helper), které by se antiviru líbit nemusely…
REDAKCE CHIP

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol. s r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 140.   
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, využívá ke správě předplatného služeb společnosti Mediaservis. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte tedy prosím na poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených čaopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.