Menu

Mailbox

NEZNÁMÝ FIREWALL

Ochrana počítače pomocí dobře nakonfigurovaného firewallu není tak složitá. Stačí si přečíst váš článek.
TOMÁŠ KRŠKA (E-MAIL)
VŠE PŘES FIREWALL 5/10 - STR. 56

Geotagging pomocí browseru

HTML5: Nový jazyk na internetu
Chip 5/10 - str. 14
Se zájmem jsem si přečetl váš článek o HTML5 a narazil jsem přitom na podporu funkce GeoLocation v různých browserech. Provozujeme on-line komunitu pro zprostředkovávání společného cestování na nejrůznější akce a tato funkce je pro nás velmi zajímavá. Z našich zkušeností GeoLocation funguje zatím pouze ve Firefoxu od verze 3.5 a v Safari pro iPhone. V prohlížeči Chrome by podle údajů Googlu měl GeoLocation pracovat od verze 5.
FRANTIŠEK MRUVČÍNSKÝ (E-MAIL)
Máte pravdu, v Safari pracuje GeoLocation pouze v iPhonu. Prohlížeči Chrome dodáte tuto funkci už ve verzi 4 pomocí pluginu Google Gears.
REDAKCE CHIPU

Stahování dat

Zdarma a česky
Chip 5/10 - str. 50
V souvislosti s článkem o freewarových programech v češtině by mě zajímalo, jaká je v současné době situace s legálností stahování dat z internetu. Mám tím na mysli kromě programů zejména hudební a filmové soubory. Pokud mě paměť neklame, asi před třemi lety vyšel v Chipu článek na toto téma, podle kterého není stahování těchto dat pro vlastní potřebu nezákonné. Můžete mi, prosím, stručně sdělit, jaký je současný stav, případně zda se připravují nějaké změny?
BŘETISLAV BRÁZDA (E-MAIL)
Situace je stále stejná, hudbu a filmy můžete stahovat, nesmíte sdílet. U softwaru je potřeba podrobně studovat licenční podmínky, i programy označené jako freeware mají většinou omezení použití pro nekomerční účely.
REDAKCE CHIPU

Zavirované DVD?

Chip DVD, Nebezpečné nové viry
Chip 3/10 - str. 84
Při kliknutí v menu Chip DVD na sekci Slunečnice mi antivir Avast zobrazí následující hlášení: "Zablokování Malware, avast webový štít zablokoval útok". Co s tím?
ONDŘEJ PEŘINA (E-MAIL)
Jde o následující problém: V sekci Slunečnice najdete i odkazy na obrovské množství webů (především autorů programů). Tyto weby bohužel mohou být kdykoliv napadeny celou řadou specializovaných virů, které do webu integrují škodlivý skript. Této situaci bohužel nelze z naší strany zabránit – jde o problém v zabezpečení externích WWW stránek. Podrobně jsme o této problematice psali například v Chipu 3/2010. Tam byly detailně popsány metody útoků viru Gumblar, který dokáže zaútočit na špatně zabezpečené weby a infikovat je hrozbou, na kterou zareagoval i váš antivir.
I to je důvod, proč vždy čtenářům doporučujeme používání kvalitního antivirového nástroje...
REDAKCE CHIPU

Nelogické hodnocení

Foťáky na každý výlet
Chip 5/10 - str. 62
Četl jsem váš článek – test digitálních fotoaparátů. Hledám kompaktní foťák i zároveň "lepší" digitální aparát, který by měl slušnou optiku. Přitom mě zajímá, o kolik obrazové kvality přijdu, když zvolím místo Nikonu D90 (vaše hodnocení obrazové kvality 100) nějaký kompakt. Nejdříve jsem se domníval, že bodová hodnocení by měla být porovnatelná nejen v rámci jedné kategorie. Nicméně ve vašem testu obdržel Canon Digital Ixus 120 IS také 100 bodů – znamená to snad, že je srovnatelný se zrcadlovkou D90? I testovaný Fuji by převyšoval v obrazové kvalitě téměř všechny SLR fotoaparáty z vašich žebříčků Top 10, což je velmi nepravděpodobné. Můžete vysvětlit systém vašeho hodnocení?
PETR KŮRKA (E-MAIL)
Měření v kategoriích kompaktních fotoaparátů a SLR nejsou stejná, proto ani hodnocení nemohou být srovnatelná a jsou vztažena vždy k aktuálně nejlepšímu hodnocenému modelu v té které třídě.
REDAKCE CHIPUKontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

Komerční sdělení