Menu

Mailbox

Nejlepší nástroje pro Windows

Je skvělé, že mě neustále překvapujete novými tipy a radami. Vyzkoušené systémové nástroje jsou k nezaplacení.
GUSTAV BÍLEK (E-MAIL)
NEJLEPŠÍCH 11 PRO WINDOWS, CHIP 6/10 - STR. 42

Konverze TV nahrávek

Bezchybná konverze filmů a hudby

Chip 6/10 - str. 66
Váš vyčerpávající článek o univerzálních nástrojích pro převod videoformátů mi bohužel nepomohl s jedním problémem. Chtěl bych filmy, které jsem si pomocí Windows Media Centra (Win 7) nahrál ve formátu WTV, převést do formátu DivX, abych si mohl nahrávky přehrávat ve svém DVD přehrávači. Který z testovaných programů to zvládá?
KAREL OSZÁNI (E-MAIL)
WTV soubor můžete zkonvertovat do formátu DVR-MS přímo ve Windows Průzkumníku kliknutím pravým tlačítkem myši. Následně použijte vhodný nástroj (například freeware DVRMStoolbox), abyste převedl DVR-MS kontejner do MPEG. Pak můžete konvertovat vzniklý soubor libovolným programem z našeho testu do požadovaného formátu DivX.
REDAKCE CHIPU

Nesprávný vítěz testu?

O stupeň lepší Wi-Fi

Chip 6/10 - str. 52
Po přečtení článku o 5GHz Wi-Fi mě trochu zarazilo, že zvítězilo zařízení WNDR3700, které má problémy s funkcí Mediaserver (DLNA). Po zapnutí této funkce v menu začne router zamrzat, vypadává Wi-Fi a funkce DLNA nefunguje. Na podpoře Netgearu a v různých fórech jsou tyto chyby známy. Připojené zařízení přes USB jsem zkoušel, ale beznadějně. Tato funkce zřejmě nebude pro spoustu lidí potřebná, ale když už ji tento model nabízí, měla by fungovat. Funkce print serveru u tohoto zařízení mi také není známa. Tento router si podle mého nezaslouží první místo.
MAREK MAREDA (E-MAIL)
Přes USB připojíte libovolný pevný disk a pak jen ve webovém rozhraní nastavíte, jak se má chovat. Zkoušeli jsme jak přímý přístup (\\readyshare), tak pomocí FTP a MediaServeru, a vše fungovalo bez problémů, správně byly rozpoznány partition na disku, včetně těch ve formátu NTFS, což řada konkurenčních zařízení neumí. Netgear si zasloužil vítězství především díky skvělému webovému rozhraní lokalizovanému do češtiny, které je doplněno o popis jednotlivých položek. K čemu je router s tisícem funkcí, když si je uživatel nebude umět nastavit?
REDAKCE CHIPU

Špatné rozlišení monitoru

Pomoc v nouzi: Záchranné Chip DVD

Chip 4/10 - str. 42
Počítač mě nechce pustit do regedit. exe, kde potřebuji upravit registr (hlášení "Správce zakázal úpravy registru"). Rozhodl jsem se tedy, že použiji záchranný disk Chipu, ale mám s ním problém. Když se mi ho podařilo nabootovat, musel jsem volit grafický nouzový režim. Po načtení se ukázalo okénko s textem "Not optimal mode | Recomended Mode | 1680 ×1050 60Hz |". Toto okénko je stále v popředí. Za chvíli se na pozadí rozbalí okno záchranného disku. Cca za jednu minutu okno disku spadne, zůstane jen vzpomínané okénko. Do toho se nedá ničím vstoupit, jen se dá vypnout obrazovka (Samsung SyncMaster 2243NW – nastavené rozlišení 1 024 × 768, 60 Hz). Když opět zapnu obrazovku, znovu se na pozadí objeví okno záchranného disku, ale zase jen cca na 1 minutu, pak opět spadne.
HRUŠKA (E-MAIL)
Okno "Not optimal mode | Recomended Mode | 1680 × 1050 60Hz |" není hláška systému, nýbrž vašeho monitoru. Vadí mu, že systém zvolil jiné rozlišení. Problém by se vyřešil, kdybyste použil jiný monitor. K registru: Abyste jej mohl editovat, je třeba připojit disk pro zápis.
REDAKCE CHIPU

Surfování s Netscapem

Pět možností

Chip 6/10 - str. 74
K vašemu testu browserů: Proč jste netestovali také Netscape 9? Zdá se mi, že minimálně rendering na něm běží rychle a pracuje se s ním velmi dobře. V testu Flying Images dosáhl IE8 pouze 4 fps (frames per second), Opera 10 už 36 fps, a Netscape 9 dokonce 61 fps! Vzhledem k těmto slušným výkonům by mě zajímala i otázka bezpečnosti u Netscapu.
MILOŠ KLIČKA (E-MAIL)
Netscape netestujeme proto, že další vývoj a podpora byly ukončeny už v březnu 2008. Už jen z bezpečnostních důvodů byste měl přejít na nějaký aktuální prohlížeč: v Netscapu chybí například filtr phishingu, který v ostatních browserech blokuje mnoho nebezpečných stránek.
REDAKCE CHIPU

 

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.