Menu

Mailbox

UTAJENÉ SCHOPNOSTI WINDOWS 7

Je až neuvěřitelné, co všechno nová Windows vlastně umí a o čem většina uživatelů ani netuší. Ušetřím instalaci zbytečných programů.
MARTIN ŠMÍD (E-MAIL)
NÁSTROJE SKRYTÉ VE WINDOWS, CHIP 11/10 - STR. 44

Snadnější platba předplatného Chipu

e-složenka

Od tohoto měsíce mají všichni zájemci o předplatné Chipu novou možnost pro rychlejší a snadnější zaslání podkladů pro platbu. Stačí, když v objednávkovém formuláři na www.chip.cz/predplatne zadají svou e-mailovou adresu a vyberou způsob platby e-složenkou. Faktura s veškerými platebními údaji jim pak přijde nejpozději druhý den pohodlně do jejich elektronické schránky, což značně urychlí zahájení doručování časopisu.
REDAKCE CHIPU

Poškození profilu uživatele

Bezpečně stiskem tlačítka

Chip 10/10 - str. 44
Vlastním notebook HP ProBook. Po instalaci OS mi cca 80 dní běželo vše perfektně, a pak jednou při přihlašování heslem mi vyskočila hláška "Službě profil uživatel se nepodařilo přihlásit" s odkazem OK. Po stisknutí proběhlo odhlášení do přihlašovacího stavu se zadáním hesla, vše pořád dokola. Musel jsem nabootovat tovární nastavení pomocí F11, po cca 70 dnech dalšího užívání ale opět nastal stejný problém. Můžete mi poradit příčinu problému?
PAVEL NEZVAL
Tato hláška se objeví, pokud nějaký software (nebo osoba) smaže profil, případně pokud ho někdo (něco) i jen poškodí. Řešení závisí na úrovni "poškození". Někdy se jde jen přihlásit jako admin (pokud je uživatel natolik zodpovědný a nemá na PC jen jeden účet...). Blíže si o tom můžete přečíst například na www.rainbof.eu/blog/24-hlaeni-programslubaprofil-uivatele-pes. Někdy je nutný restart do Safe modu a použití microsoftského nástroje FixIt (pozor na jazykovou verzi).
REDAKCE CHIPU

Zálohování po internetu

Genie TimeLine 2 Professional

Chip DVD 9/10
Na DVD k zářijovému Chipu jste přidali zkušební verzi Genie TimeLine 2 Professional. Tento program si mě získal a konečně jsem tak přistoupil k určité úpravě svého dlouhodobého přístupu k zálohování. Ten spočívá v zrcadlení disků přímo v PC. Ty se ale začínají zaplňovat a dost se zpomalují. Program mě přesvědčil především tím, že můžu procházet zálohami přímo v adresářové struktuře a nevytváří se pouze jakési obří databázové objekty. Zrcadlit tak budu tato data v NAS. Chci TimeLine používat i pro zálohu notebooku. Považovali byste za vhodné vytvořit třeba VPN a nechat posílat data vlastně přes internet?
LUMÍR TACLÍK (E-MAIL)
Nejspíš řešíte bezpečnost, ta bude v případě VPN samozřejmě mnohem vyšší, v případě prostého přenosu přes internet nikdy nevíte, kdo "poslouchá"… Každopádně ale myslete na to, že přenos přes internet bude velmi pomalý. My bychom pro zálohování notebooku volili jednodušší řešení pomocí USB externího pevného disku – levné, dostatečně rychlé, komfortní, bez potřeby napájení…
REDAKCE CHIPU

Apple není tak zlý

Dvě strany jablka

Chip 10/10, str. 82
Se dvěma výroky v uvedeném článku bych si dovolil nesouhlasit. "HTML5 je nutnost, Flash je bojkotován." Apple v žádném případě Flash nebojkotuje, pouze jej nepoužívá. Vždyť Adobe doposud žádnou přijatelnou mobilní verzi Flash nepředstavil. Druhé vyjádření: "… Apple používá nefér prostředky." Co je špatného na tom, že Apple na vlastním webu ukazuje demo HTML5, které je přístupné jen z prohlížeče Safari? Jistě, vylučuje tím ostatní prohlížeče, ale pouze na vlastním webu.
JAN DAŠEK (E-MAIL)
S Flash 10.1 nabízí Adobe verzi, která na konkurenčních smartphonech bez problémů běží – takže je vidět, že to jde. K HTML5: I Microsoft má demostránku, která je ale otevřená i konkurenci. To by býval Apple mohl udělat také.
REDAKCE CHIPU

Windows 7: Změna jazyka

Service Pack pro Windows 7

Chip 9/10 - str. 58
Priateľka si kúpila v Anglicku Sony Vaio s predinštalovaným Windows 7 Starter v angličtine. Je možné nainštalovať české, resp. slovenské prostredie?
ING. ŠTEFAN PĽUTA (E-MAIL)
Není to možné, je nutné systém přeinstalovat. Změnu jazyka umí až vyšší verze Windows 7.
REDAKCE


Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.