Menu

Mailbox

OBJASŇOVÁNÍ TECHNOLOGIÍ

Děkuji za srozumitelné vysvětlení podstaty techniky, která nás (možná) čeká v příštích letech. Výklad byl vzorově názorný.
VIKTOR KLASA (E-MAIL)
TECHNOLOGICKÉ TRENDY 2011, CHIP 12/10 - STR. 42

Riziko obnovení

Windows 7 Perfect Edition

Chip 12/10 - str. 52
Protože chci co nevidět instalovat Windows 7, četl jsem váš článek zvlášť pozorně. Doufám, že poznatky využiji při zavádění nového systému na svůj notebook s Vistou. V textovém rámečku "Perfektní edice: Podruhé bleskově" by ale mělo být v bodu "Obnova" zcela jistě uvedeno následující upozornění: Po obnovení systémové partition nebo celého pevného disku budou samozřejmě všechna zde uložená uživatelská data nebo po zálohování instalované programy či změněná nastavení nadobro ztraceny.
JIŘÍ KAISER (E-MAIL)

Jak nejlépe využít hybridní disk

H-HDD: Nová generace hybridních pevných disků

Chip 12/10 - str. 58
Článek, ve kterém se mluví o disku Momentus XT, mě zvláště zaujal, protože jsem si právě tento disk koupil a chystám se ho zabudovat do svého notebooku jako druhý disk. Mám k tomu následující otázky: Mohu XT rozdělit na oddíly? Přinese mi další výhody, když zkombinuji SSD s hybridním pevným diskem?
HANUŠ SÝKORA (E-MAIL)
S diskem Momentus XT můžete pracovat jako s jakýmkoliv běžným pevným diskem, tedy můžete ho bez problému dělit na partitions, protože SSD část se spravuje interně. Pokud ve vašem případě umístíte systém na SSD a osobní data a některé programy na disk Momentus XT, měl byste tímto rozložením získat vyšší rychlost oproti standardním pevným diskům – především při startu systému. Je ale jasné, že rychlosti "plného" SSD disku nedosáhnete.
REDAKCE CHIPU

Second hand PC

Postavte si počítač za 3 000 Kč

Chip 12/10 - str. 98
Se zájmem jsem si na obalu Chipu 12/2010 přečetl titulek Postavte si počítač za 3 000 korun. Hezká byla informace o cenách Windows XP pro výrobce počítačů. Horší už bylo to, že název článku vlastně neodpovídal obsahu. V závěrečné tabulce je pouze jeden počítač v ceně pod 3 000 korun a další tři jsou nad touto hodnotou – a to minimálně o 700 korun. Na začátku článku toto sice zmiňujete, ale na obálce Chipu ne.
Myslím, že by bylo dobré upozornit i na to, že se počítač dá sestavit i z použitých dílů. Já sám jsem na Aukro.cz zakoupil několik komponent PC (paměti a pevný disk + skříň, notebook), a vše funguje bez problémů. Samozřejmě je tu riziko nefunkčnosti, ale věřím, že na to byste v rámci článku upozornili.
Místo Ubuntu, které je poměrně veliké na flash disk, se dá použít např. distribuce Xpud nebo SLAX. Obě si uživatel může přizpůsobit přesně podle svých potřeb.
ZDENĚK NIKL (E-MAIL)

Vlastní spam?

Novinky: Bezpečnost

Chip 12/10 - str. 23
Do mé poštovní schránky dorazil spam, což samozřejmě není nic zvláštního. Překvapující však bylo to, že tato zpráva přišla z mé vlastní adresy. Jak je to možné? Dá se zamezit tomu, aby moje adresa byla takto zneužívána?
VÁCLAV HADRABA (E-MAIL)
To je úplně běžné, spammeři toho využívají hlavně proto, že váš poštovní klient považuje tuto adresu za důvěryhodnou, často je třeba na whitelistu, a jen málokdy je vyhodnocena jako spam. Jak se bránit? Bohužel nijak, není to možné…
REDAKCE CHIPU

Antivir pro Android

Bezpečnost

Chip 8/10 - str. 26
V jednom z minulých čísel Chipu se psalo o antivirových ochranách pro mobilní chytré telefony. Bylo by možné napsat o ochranách i pro Android? Kontaktoval jsem několik společností a nikde není nic vyvíjeno pro Android, ačkoliv je poměrně rozšířený. Prý o tom neuvažují ani do budoucna, prý pro Android neexistuje taková hrozba jako např. pro Windows mobile. Před chvilkou jsem se dočetl, že Symantec něco připravuje. Bylo by možné připravit nějaký článek o ochranách a virových hrozbách pro operační systémy mobilních telefonů?
LADISLAV WAGNER (E-MAIL)
Antivir pro Android je zatím zbytečný. Instalaci každé aplikace je třeba odsouhlasit, mnohem více škod než malware nadělají aplikace, které si sám vědomě nainstalujete.
REDAKCE


Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.