Menu

Mailbox

OPRAVA 760 KRITICKÝCH BEZPEČNOSTNÍCH DĚR

Díky chytrým nástrojům pro update už nemám obavy z bezpečnostních děr na svém počítači.
PETR MAYER (E-MAIL)
760 BEZPEČNOSTNÍCH DĚR, CHIP 1/11 - STR. 42

Jak obelstít keyloggery

10 triků pro vaše hesla

Chip 1/11 - str. 76
Slyšel jsem, že keyloggery je možné obelstít tím, že uživatel použije při zadávání hesel virtuální klávesnici.
TOMÁŠ ŠMÍD (E-MAIL)
I virtuální klávesnice využívají k přenášení zvolených znaků z klávesnice zpravidla normální klávesnicový ovladač ve Windows – takže to není žádná skvělá ochrana.
REDAKCE

JavaScript v internetbankingu

Zbavte se nejhorších virů

Chip 12/10 - str. 76
Ve vašem článku zmiňujete zabezpečení pomocí zákazu JavaScriptu. Zavedl jsem toto opatření pro svůj internetbanking. Bohužel, když jsem to udělal, na stránku své banky jsem se nedostal a aplikace požadovala povolení JavaScriptu.
JAROSLAV VALIŠ (E-MAIL)
Některé banky bohužel používají na svých stránkách prvky, které JavaScript vyžadují. Optimálním řešením je použití doplňku NoScript, který dokáže individuálně povolit vybrané prvky pouze pro určené stránky. Díky němu tak můžete použít JavaScript na webu banky, zatímco u ostatních stránek bude váš prohlížeč v bezpečí...
REDAKCE CHIPU

Úklid RAM disku

Více než 4 GB v 32bitovém systému

Chip 1/11 - str. 74
Se zájmem jsem si přečetl váš článek o vybavení 32bitového systému další pamětí a ihned jsem to vyzkoušel na svém notebooku. Má to ale jeden háček: systémový nástroj Vyčištění disku hlásí, že paměťové médium je plné, neboť můj swapovací soubor zaplní téměř celý RAM disk. Následně začne nástroj disk čistit. Mohu nástroj vypnout pouze pro RAM disk?
ŠTĚPÁN ZIKMUND (E-MAIL)
Vyčištění disku je možné vypnout jen úplně. RAM disku však neškodí: na rozdíl od paměťových buněk například ve flash USB paměti vydrží DRAM buňky téměř neomezeně mnoho zapisovacích cyklů. Nechte tedy klidně nástroj Vyčištění disku aktivní, protože proces čištění RAM disk téměř nezbrzdí.
REDAKCE

Instalace Ocster Backup v Sandboxu

Ocster Backup Pro 5

Chip DVD 1/11
Program Ocster Backup Pro 5 jsem nainstaloval v Sandboxu Comodo, abych získal licenční číslo, nicméně instalaci nešlo následně nijak spustit. Po vypnutí a zapnutí počítače se mi na modré přihlašovací obrazovce objevil jediný uživatel, a to _ocster_backup, přes jehož heslo jsem se nedostal! Zkusil jsem nouzový režim a tam jsem jako administrátor tento zmetek zrušil. To navíc znamená, že Comodo Sandbox není k ničemu. Nebo se mýlím? Vůbec také nechápu snahu programu Ocster Backup o převzetí neomezené nadvlády nad počítačem, kdy nebylo možné přepnout na jiného uživatele včetně administrátora! K čemu je tedy Sandbox, když se zkoušený program sice nainstaluje, ale není čím jej spustit.
ING. VOJTĚCH TALÁK (E-MAIL)
Už od začátku postupujete špatně. Sandbox je nástroj, ve kterém máte spouštět potenciálně nebezpečné programy, třeba různé generátory, programy napadené virem, o kterém víte, ale přesto potřebujete program spustit. Sandbox se také hodí pro drobné aplikace, nikoliv však pro tak obsáhlý program, jako je Ocster Backup, který navíc běží v systému jako služba. Pokud jste chtěl program jen vyzkoušet, doporučujeme nějaký virtuální počítač. Ideální je Microsoft Virtual PC. Zkuste program zde, uvidíte, že poběží jako na drátkách. Sandbox je pomocný nástroj pro zkušené uživatele. Podrobný návod, jak se Sandboxem pracovat, jsme přinesli v Chipu 11/2010 na straně 66.
REDAKCE CHIPU

Program Gavotte: Chybná verze

Více než 4 GB v 32bitovém systému

Chip 1/11, str. 74
V minulém Chipu byl k článku "Více než 4 GB v 32bitovém systému" zařazen na Chip DVD program Gavotte, který vytvoří RAM disk. Na Chip DVD se bohužel dostala verze programu, která přesně neodpovídala návodu v textu. Správnou verzi programu proto zařazujeme znovu, najdete ji na tomto, únorovém Chip DVD pod indexem RamDISK. Za případné problémy se omlouváme.
REDAKCE

 

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.