Menu

Příště

Chip 3/11 vyjde 25.2.2011

 

Velký test smartphonů

SROVNÁVACÍ TEST

Je lepší Android, nebo iOS na iPhonu, nebo všem vytře zrak zbrusu nový Windows Phone 7 od Microsoftu? A jak si vlastně stojí nový Symbian^ 3, který najdete v nových přístrojích Nokia? Podrobně prozkoumáme všechny operační systémy pro smartphony a prozradíme vám, který z nich je nejlepší.

Jak se zbavit crapwaru

NEŽÁDOUCÍ SOFTWARE

Koupíte si nový počítač nebo notebook a zjistíte, že je "zapráskaný" různými demoverzemi, 30denními trialy a bůhví čím dalším. Odstranit tento "softwarový bonus" od výrobce navíc není příliš jednoduché. Ukážeme vám, jak se těchto dotěrných programů rychle a bezbolestně zbavit.

Jak „zelená“ je oblast IT ve skutečnosti?

TECHNICKÉ TRENDY

Výrobci tají škodlivé látky a chlubí se všemožnými logy a ekologickými certifikáty. Odkryjeme vám pozadí ekologických obchodů a ukážeme, kdo úspěšně absolvoval naše testy spotřeby energie. Vyzkoušeli jsme monitory a notebooky.


DALŠÍ TÉMATA

SEDM PRAVD O WINDOWS

Windows neustále padají, jsou plné děr a aktualizace se objevují až po příliš dlouhé době. Pravda, nebo lež? Ukážeme vám největší problémy Windows a přidáme návody, jak je řešit...

BEZPEČÍ PRO PROHLÍŽEČ

Víte, který prohlížeč je nejbezpečnější a které doplňky udělají z vašeho oblíbeného browseru nedobytnou pevnost? Prozradíme vám odpovědi na obě otázky a jako bonus přidáme několik zajímavých programů na DVD.

RYCHLÉ STARTOVÁNÍ

Pokud chcete jen posílat maily, surfovat nebo poslouchat hudbu, nemusíte k tomu vždy dlouze startovat Windows. Chip vám v příštím čísle přinese rychlý minisystém, který vám ke zmíněným úkolům bohatě postačí.

JAK SE TVOŘÍ STREETVIEW

Určitě už jste si vyzkoušeli virtuální procházku po městě pomocí "Streetview" firmy Google. Možná vás zajímá, jak se toto virtuální prostředí vytvoří a jak vypadá a funguje "autíčko", které brázdí silnice a jejich okolí pro Google snímá.

NOVÁ MULTIFUNKČNÍ ZAŘÍZENÍ

Už dříve toho uměla hodně – tisknout, skenovat, kopírovat, někdy i faxovat. Moderní multifunkční zařízení získala ještě další funkce navíc – připojíte se s nimi bezdrátově na web, dokážou si stáhnout a spravovat některé aplikace, spolupracují se smartphpony nebo vám vytisknou sudoku na cestu do práce.Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.