Menu

Mailbox

JAK NAJÍT CHYBU

Váš článek "PC stávkuje? Najděte chybu!" je cenný pro každého běžného uživatele PC. Ušetřil jsem díky němu spoustu času a rozčilování.
KAREL DRDA (E-MAIL)
PC STÁVKUJE? NAJDĚTE CHYBU!HIP 2/11 - STR. 42

Homeplug v síti

Řešení počítačové sítě

Chip 11/10 - str. 27
V Chipu občas píšete o řešení domácí sítě přes elektrické rozvody. Jeden set MSI HomePlug ePower 1000HD, obsahující dvě zásuvky, jsem koupil a mohu potvrdit, že je to moc dobré, i rychlost souhlasí. Chci koupit další set, a tak by mě zajímalo (a jistě nejen mě), jestli spolu všechny zásuvky komunikují a jak velká síť se s tím dá postavit. Nikde se to nepíše, odpovědi prodejce ani výrobce mi moc nepomohly. Na ověřování koupí je to příliš drahé.
J. RŮŽEK (E-MAIL)
Homeplugy se chovají jako hub, takže jich můžete teoreticky připojit nekonečné množství – pak by ale také rychlost byla nekonečně malá. Maximální počet homeplugů, které se dají smysluplně použít, je osm. Pokud chcete zachovat solidní rychlost, doporučujeme jen čtyři. U routeru stačí jeden, takže připojíte až tři další zařízení. Všechny současné homeplugy by měly splňovat jednotný standard, takže by neměl být problém kombinovat zařízení několika výrobců.
REDAKCE CHIPU

Problémy s prodloužením licence AVG

AVG Internet Security 2011 Chip Edition

Chip DVD 2/11
V případě, že vám AVG Internet Security 2011 Chip Edition při prodlužování licence hlásí chybu E0010058 v operačním systému Windows Vista nebo Windows 7, jedná se o problém se spouštěním prodlužovací utility. Utilitu je nutno spouštět pod administrátorským účtem. Pokud nemáte administrátorský účet, je nutno na utilitu kliknout pravým tlačítkem a z menu vybrat položku "Spustit jako správce".
REDAKCE

Debugger pro Windows

PC stávkuje? Najděte chybu!

Chip 2/11 - str. 42
Podle vašeho návodu jsem si chtěl od Microsoftu stáhnout debugger pro svá Windows 7 Pro. Bohužel jsem ale neuspěl, protože jsem ho u Microsoftu v oddíle "Ke stažení" nenašel. Můj počítač v nepravidelných intervalech vykazuje výpadky. V Ovládacích panelech jsem nastavil menší stránkovací soubor, nicméně soubor C:\Windows\ Memory.dmp nemohu přečíst.
HANUŠ GRUS (E-MAIL)
Debugger naleznete na adrese www.microsft.com/whdc/devtools/debugging/default.mspx (jak je ostatně přesně uvedeno i v článku). Se souborem DMP umí zacházet pouze debugger. Dejte pozor, abyste měl správně nastavenu cestu k symbolovému serveru. Bez tohoto nastavení nebude debugger schopen analyzovat kód. Pokud jste vše toto provedl, měl byste být schopen soubor Memory.dmp bez problémů přečíst.
REDAKCE

Chybějící antiviry

Jak dobře ochrání bezpečnostní balíky?

Chip 2/11 - str. 58
Proč ve srovnání bezpečnostních balíků chyběl Microsoft Security Essentials? Používám tento bezplatný software, a moc by mě tedy zajímalo jeho hodnocení ve srovnání s ostatními.
JINDŘICH ŠEBESTA (E-MAIL)
Essentials se do našeho testovacího pole nehodil, protože jsme testovali pouze bezpečnostní balíky, které nabízejí úplnou ochranu. K tomu patří i webový filtr a rozpoznávání neznámých hrozeb. Essentials takové funkce nenabízí, a není tedy komplexním bezpečnostním nástrojem. Náš tip: Pokud používáte Essentials, měl byste si k němu nainstalovat i bezplatný nástroj ThreatFire. S ním dostanete také ochranu před neznámým malwarem.
REDAKCE

Nesprávně uvedený investor

Úvodník: Nápady a peníze

Chip 2/11 - str. 3
V úvodníku minulého Chipu jsem nesprávně uvedl banku, která nedávno provedla téměř půlmiliardovou investici do společnosti Facebook. Jednalo se o investiční skupinu Goldman Sachs, nikoliv o Saxo Bank. Dalším investorem byla ruská společnost Digital Sky Technologies. Za chybu se omlouvám.
JOSEF MIKA

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.