Menu

Mailbox

ŠOKUJÍCÍ FAKTA

Je dobře, že se věnujete nejen pozitivním stránkám Windows, ale upozorňujete i na jejich problémy a mezery, o kterých by uživatelé měli také vědět.
VIKTOR KRAUS (E-MAIL)
7 ŠOKUJÍCÍCH FAKTŮ O WINDOWS * CHIP 3/11 - STR. 42

Antivir zatěžuje PC

AVG Internet Security 2011

Chip DVD
Nainstaloval jsem z vašeho DVD bezpečnostní balík AVG 2011 pod Windows 7 a vyskytuje se mi problém: neustále je zatěžován harddisk, i v úplném klidu počítače. Zdržuje to i běh dalších aplikací. Program "Sledování prostředků" ukázal, že to způsobuje avgchsvx.exe. Když tuto komponentu vypnu, nastartuje se znovu. Dá se to nějak odstranit?
BEBR (CHIP.CZ FÓRUM)
Aktualizujte AVG po internetu a nechte ho pro jistotu provést kompletní sken počítače. Samozřejmě hodně záleží i na tom, jak výkonný je váš počítač. Pokud máte např. jen Celeron, doporučovali bychom jiný, méně náročný (ale bohužel i méně komplexní) antivir – např. Microsoft Security Essentials.
REDAKCE CHIPU

Secunia Personal Software Inspector

760 bezpečnostních děr

Chip 1/11 - str. 42
Nainstaloval jsem si program Secunia PSI z vašeho Chip DVD. Po instalaci fungovalo vše na 100 %, program našel čtyři mezery a opravil je. Druhý den ale přestal program fungovat – nekonečně dlouho hledal připojení k síti (bez výsledku) a po kliknutí v rohu na Secunia se program sice otevřel, ale po spuštění prohledávání se zasekl s hlášením "Prohledávání přerušeno". Kde může být problém?
PETR OLŠAN
Bez podrobnějších informací o vašem počítači (systému, SW, zabezpečení) nelze jednoznačně určit příčinu problému. Odhadovali bychom to ale na malware, který využíval některou ze zmiňovaných mezer. Následně proto jednoduše "problém" v podobě Secunia PSI eliminoval. Doporučujeme provést důkladnou kontrolu systému – v ideálním případě z bootovacího disku.
REDAKCE CHIPU

Neoficiální BIOS

UEFI: Nový a lepší BIOS

Chip 2/11 - str. 48
Vlastním notebook FS Amilo Xi 1526 ve specifikaci T8600 (1,83 GHz) a snažím se ho vylepšit, jak jen to jde. Vložil jsem 500GB disk + 64GB SSD, ale ohledně RAM mě brzdí pravděpodobně oficiální BIOS FS (verze 1.27). Tento notebook má Intel Chipset 945 Express s možností až 4GB RAM (info z Intelu), jenomže oficiální BIOS pravděpodobně vše blokuje na mých současných max. 2,5 GB (to mám ještě kliku, protože většina uživatelů může vložit max. 2GB RAM). Na internetu jsem se dočetl o náhradě oficiálního FS BIOS za BIOS ALIENWARE pro model notebooku AREA-51 m5790, který má totožnou desku. Jaké mám možnosti pro upgrade RAM na 4 GB? Jak lze reflashnout BIOS? Jaká s tím souvisí rizika?
LUKÁŠ KOLDA (E-MAIL)
Flashnutí BIOS u notebooku se dělá stejně jako u PC. Stáhnete si ze stránek výrobce nový BIOS, jehož součástí bývá i updatovací utilita (nebo ji stáhnete k tomu jako samostatný soubor), a většinou si můžete vybrat, zda provedete update z prostředí Windows (pohodlnější), nebo při startu zařízení. V každém případě bychom ale byli proti tomu, abyste do notebooku nahrával BIOS pro jiný model. I když má stejnou desku, nemusí být na desce stejné komponenty. Jedná se opravdu o velmi rizikový krok. Nevíme přesně, jakou verzi OS na notebooku máte, 32bitová Windows nedokážou využít víc než 3 GB RAM, a pokud máte 0,5 GB dedikováno pro grafiku, mohl by to být důvod, proč systém hlásí pouze 2,5 GB. V tom případě doporučujeme spíš upgradovat Windows na 64bitovou verzi.
REDAKCE CHIPU

Nepodporovaný Wi-Fi adaptér

Jak bezpečná je vaše Wi-Fi?

Chip 5/10 - str. 68
V čísle 5/2010 jste psali o zabezpečení Wi-Fi sítě. Já jsem si stáhl NetStumbler (program pro prozkoumávání okolních Wi-Fi sítí), ale bohužel mi hlásí chybu: "No wireless adapter found." Poradíte, co s tím?
ADAM PORTES (E-MAIL)
Musel byste koupit kompatibilní síťovou kartu, NetStumbler si zkrátka nerozumí s každým čipsetem ve Wi-Fi kartě. Seznam (ne) kompatibilních karet naleznete například na www.stumbler.net/compat.
REDAKCE CHIPU


Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.