Menu
CHIP Speedtest

Vyberte si nejlepšího lékaře

Zdravotnický portál

Vyberte si nejlepšího lékaře

Počátkem února byl spuštěn portál zaměřený na hodnocení lékařů a zdravotnických zařízení Top Lékař (www.toplekar.cz). Portál si klade za cíl umožnit pacientům vybrat si spolehlivého lékaře a zařízení na základě hodnocení lékařů. Autoři projektu se dotazují přímo českých lékařů, na jakého kolegu by se obrátili, pokud by onemocněli oni sami či osoba jim blízká a které zdravotnické zařízení by si v takovém případě vybrali. Myšlenku tvůrců projektu podpořilo několik českých odborníků, kteří se stali odbornými partnery projektu. "Když je lékaři špatně, obrátí se primárně na svého kolegu či známého. Věří mu, chce mít jistotu, že se o něj dobře postará," míní děkan 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity profesor Tomáš Zima. "Upřímně řečeno, jestliže nejste schopen hodnotit svého kolegu, kdo vám bude věřit ve vaší vlastní práci," konstatuje profesor Karel Cvachovec, přednosta kliniky anesteziologie a resuscitace FN Motol.
Komentář redakce:
Nový web je v první řadě vyhledávač a výsledkem dotazu je seznam odborníků a institucí v dané oblasti. Lékaři doporučení některým z kolegů mají ikonu "Top lékař". Otázkou v této chvíli zůstává, kolik času budou sami lékaři chtít nové službě věnovat. Nezájem přetížených lékařů například prakticky pohřbil ambiciózní systém elektronických zdravotních knížek IZIP. A to se ještě na lékaře chystá Českou správou sociálního zabezpečení právě otestovaný projekt eNeschopenka, umožňující lékaři zjednodušit administrativu. Za zmínku stojí i konkurence v podobě projektu Známý lékař (www.znamylekar.cz), kde lékaře hodnotí sami pacienti.

INFO: www.toplekar.cz

Tethering u O2

Telefónica O2 se dohodla se společností Apple, že v březnu vyzkouší v síti O2 tzv. tethering pro iPhone. Nastavení tetheringu pro iPhone v síti O2 se pak v iTunes objeví nejspíše v květnu. Tether je v angličtině vodítko (jako například pro psa) a tethering je doslova "držení na vodítku" anebo "připnutí na vodítko". U iPhonu nebo u jiných mobilů se však takto označuje možnost užít telefonu jako modemu pro jiný počítač nebo podobné zařízení; běžné mobilní telefony to umožňují s patřičným softwarem a propojením přes Bluetooth, Wi-Fi anebo kabel celkem běžně. Výjimkou je platforma Windows Phone od Microsoftu, ta toho však neumí mnohem více.
INFO: o2.cz

Panasonic Toughbook CF-C1

Odolný tablet

Nový odolný tablet Toughbook CF-C1 firmy Panasonic má rezistivní vícedotykový displej. Můžete ho využít v podobě klasického notebooku nebo v podobě tabletu a díky vysoké odolnosti se hodí pro pracovníky, kteří hodně cestují. Lze ho použít ve vnějším prostředí bez ovlivnění prachovými částicemi a vodními kapkami a jeho konstrukce umožňuje uživatelům pracovat i v rukavicích. CF-C1 se dodává se sadou dvou baterií, takže by podle výrobce měl vydržet až deset hodin provozu. Baterie lze měnit za provozu. Díky tvarovanému držáku na spodní straně ho mohou uživatelé držet jednou rukou, zatímco druhou píší či ovládají displej dotykem. Notebook byl testován na odolnost proti pádu z výšky 76 cm. Z této výšky by při pádu neměla být poškozena konstrukce tabletu ani data uložená na pevném disku. Panasonic Toughbook CF-C1 je vybaven procesorem Intel Core i5-520M.
INFO: www.panasonic.cz

 

 

Komerční sdělení