Menu

Mailbox

KLIKNUTÍ S RIZIKEM

Díky za přehled možných nebezpečí, která na nás číhají při surfování. Negativní zkušenost není nutné vždy zažívat na vlastním PC.
MARTIN SADIL (E-MAIL) NEBEZPEČNÉ KLIKNUTÍ, CHIP 4/11 - STR. 92

Kompletní image disku to zvládne také

Jedním kliknutím: PC jako nové

Chip 4/11 - str. 42
Bohužel jsem váš článek příliš nepochopil. Proč bych si měl za pomoci několika programů složitě někde zakládat recovery partition? Obraz celého pevného disku na externím disku plus k tomu příslušné startovací CD musí přece stačit. Image čerstvě nainstalovaných Windows a později průběžně aktualizovaný image, když programy běží bez problémů, splňuje podle mého názoru účel, o kterém píšete ve zmiňovaném článku, mnohem lépe. Na vytvoření image používám u XP program Acronis True Image Personal, ve Windows 7 je už odpovídající funkce zabudována.
ROMAN ČERVENKA (E-MAIL)
Váš způsob s kompletním obrazem disku funguje samozřejmě také. Ale prakticky všechny světové značky PC jsou už vybaveny recovery partition. To znamená, že téměř celý IT průmysl sází na tento způsob. Proto jsme chtěli ukázat, jak výrobci PC recovery oddíly vytvářejí a jak si každý čtenář může tento postup samostatně přizpůsobit a optimalizovat.
REDAKCE CHIPU

Zavazadlový prostor letadla versus notebook

Na straně 45 doporučujete nedávat notebook do letadla na odbavení s ostatními zavazadly kvůli extrémním výkyvům teplot. Jak velké teplotní výkyvy máte na mysli? Pracoval jsem čtyřicet let jako pilot a nikdy jsem nezaznamenal mráz v nákladovém prostoru letadla, protože je do něho neustále přiváděn odpadní vzduch z hlavní kabiny. Díky tomu se tam udržuje poměrně stálá teplota mezi 8 a 12 °C, nikdy však mráz! K vystavení zavazadel extrémním teplotám může dojít spíše před naložením nebo pak při vykládání, případně skladování. Pak by váš tip byl již v pořádku, nikoliv však jako upozornění na teploty v letadle, ale na další okolnosti spojené s manipulací se zavazadly na letištích.
RICHARD ERDGANG

Licence OS ve virtuálních strojích

Paragon Virtualization Manager

Chip DVD 3/11
Pomocí programu Paragon Virtualization Manager 9.5 z Chipu 3/2011 jsem si vyrobil kopii Windows 7 (Home Premium OEM). Po určitém úsilí se mi podařilo kopii mého systémového disku zprovoznit v Oracle VM VirtualBox 4.0.2. Má to ale jednu zásadní vadu. Systém oznámil, že do aktivace mi zbývají tři dny – dnes to bude jeden den. Lze s mojí licencí systém na virtuální stroji nějak aktivovat, nebo by chtěl Microsoft další licenci? Pokud ano, tak samozřejmě vše odinstaluji a na virtuální počítače zase zapomenu.
JAN JÍCHA (E-MAIL)
Pokud chcete provozovat Windows ve virtuálním stroji, musíte na ně mít licenci – jde o zcela samostatnou instalaci operačního systému. Navíc OEM licence je bohužel vázána pouze na jeden konkrétní stroj, se kterým byla pořízena. Zdarma si můžete do virtuálního stroje nainstalovat třeba Linux.
REDAKCE CHIPU

Návody k programům na Chip DVD

NetObject Fusion 10

Chip DVD 2/11
Zkusil jsem pracovat s programem NetObject Fusion 10, zádrhel je ale v tom, že neumím anglicky a návod na Chip DVD je mírně řečeno stručný ve stylu "Šel jsem kolem, tak jsem to napsal". Na DVD je snad dost místa, aby ten, kdo o programu píše, přidal i návod.
PAVEL FIALKA (E-MAIL)
Je pravda, že NetObject Fusion 10 není program pro uživatele, kteří nerozumí anglicky. U některých programů neznalost angličtiny nevadí, ale NetObject je opravdu složitý. Funkce programu jsou rozsáhlé, s velkými možnostmi detailních nastavení, a samotné používání programu vyžaduje i další znalosti z oblasti HTML, grafiky a internetových technologií.
Texty na Chip DVD určitě nemají ambice stát se úplnými návody/manuály. Spíše by měly jen ukázat možnosti programů a orientovat uživatele v jejich hlavních funkcích.
REDAKCE CHIPU

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.