Menu
CHIP Speedtest

Mailbox

MICROSOFT OFFICE ZDARMA

Word a Excel úplně zadarmo! To jsme si ještě před pár lety nedokázali ani představit
(pokud tedy nemluvím o pirátském softwaru).
KAREL ŠTVERÁK (E-MAIL)
OFFICE ZDARMA A VŠUDE, CHIP 6/11 - STR. 48

FAT rychlejší než NTFS

Stojí za to přecházet na USB 3.0?

Chip 6/11 - str. 52
S velkým zájmem jsem si přečetl váš článek. Právě si totiž stavím nové PC s USB 3.0 a k tomu jsem si koupil nový externí disk Medion 1 TB. Samozřejmě jsem byl zvědavý na přenosové rychlosti. Proto jsem změřil dobu kopírování 11GB adresáře s videosoubory z PC na externí pevný disk: rychlost vycházela zhruba na 100 MB/s. Disk byl před testem naformátován na FAT32. Domníval jsem se, že NTFS musí být rychlejší, ale to jsem se mýlil. Měření po přeformátování na NTFS ukázalo rychlosti jen kolem 55 MB/s. Až poté, co jsem disk přeformátoval zpět na FAT32, dosáhl opět rychlostí přes 100 MB/s.
MILAN PIROCHTA (E-MAIL)

Update pro lepší fotografie

Stačí nám fotomobil?

Chip 6/11 - str. 86
Vlastním mobil HTC Desire HD a zpočátku jsem nebyl s kvalitou jeho fotografií příliš spokojen. Na Android marketu jsem si koupil program Camera 360 Ultimate. Díky tomu je výsledná kvalita snímků přece jen lepší a zlepšilo se i zpoždění závěrky. Zdá se, že na kvalitu fotografií negativně působí software fotoaparátu instalovaný v přístroji. To se společnost HTC pokusila opravit aktualizací (1.72.405.3) z konce roku 2010, úspěšná byla ale jen částečně. Tento update totiž na některých přístrojích vyvolával problémy, proto byl z mnohých stažen.
PETR MUNDL (E-MAIL)

Chybějící antivir

Jak virové skenery odhalují viry

Chip 5/11 - str. 52
Prečítala som si váš článok "Jak virové skenery odhalují viry" a je skutočne zaujímavý. Jednotlivé antivírové programy sú znázornené na grafe podľa schopnosti detekcie malwaru, čo je asi dosť dôležité kritérium pri výbere antivíru. Chcela by som sa však spýtať, prečo v časopise Chip neuverejňujete rovnako tak hodnoty v testoch a článkoch pre antivírový program Eset NOD32. Doteraz som používala práve ten a celkom sa mi v oblasti ochrany počítača osvedčil (konkrétne je to verzia Smart Security). Vyskúšala som asi päť ďalších, z toho tri sú vo vašom článku, a NOD32 sa mi zdá zo všetkých najlepší. Je škoda, že neviem, ako je na tom oproti ostatným antivírom, a ktorý mám teda uprednostniť. Podľa internetových zdrojov, ktoré som si prešla, vyzerá byť ako jeden z najpoužívanejších a rovnako tak je na obálke Chipu, takže predpokladám, že nie je úplne neznámy ani vám z redakcie :). Je nejaký špeciálny dôvod, prečo ho v podobných testoch neuverejňujete?
JANA KRIŠTANOVÁ (E-MAIL)
Srovnání antivirových produktů patří k nejnáročnějším testům, které v Chipu zveřejňujeme. Většinou je proto provádí naše mezinárodní testovací laboratoř ve spolupráci s dalšími profesionály z této oblasti (například s laboratoří AV test). Protože podíl Esetu v zahraničí není tak vysoký, nenajdete tento antivirový program prozatím ani v našich testech. Vzhledem k oblibě u nás i na Slovensku se však budeme snažit ho do některého z příštích testů zahrnout...
REDAKCE CHIPU

Ochrana majetku

Buďte Velkým bratrem

Chip 5/11 - str. 68
Velmi příjemně jste mě překvapili, a myslím, že nás bude jistě více, a sice článkem o instalacích IP kamer. Škoda jen, že to nebylo otištěno dříve, vykradli mě minulý měsíc, resp. dobývali se do mé rekreační chalupy. V současné době sháním finance na pořízení obdobného zařízení. Přeji nadále úspěchy v práci.
JOSEF PAVELKA (E-MAIL)

Roční licence

TrustPort Internet Security 2011

Chip DVD 5/11
U antivirového programu TrustPort Internet Security 2011 uvádíte, že program nemá žádná funkční ani časová omezení, což podle mě není až tak pravda, neboť licence je do 12. 5. 2012. Udělal jsem někde chybu při instalaci?
JAN HORSKÝ (E-MAIL)
Program bude fungovat i po tomto datu, jak je ale zvykem u všech antivirových řešení, po tomto datu nebude podporován. Nebude tedy dostávat nové antivirové signatury. V té době už také bude zcela jistě k dispozici novější verze, reagující na aktuální hrozby, které již současná verze patrně nebude zvládat.
REDAKCE CHIPU

 

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

 

Komerční sdělení