Menu
CHIP Speedtest

Mailbox

USB JAKO PROGRAMOVÝ UNIVERZÁL

Nakonfigurované sady nástrojů, které je možné nosit s sebou na flash paměti, jsou užitečné.
Nejvíce oceňuji nástroje na zabezpečení PC.

PETR HRADECKÝ (E-MAIL)
JEDEN DISK UMÍ VŠECHNO CHIP 8/11 - STR. 40

Skryté nabídky mobilních operátorů

Roaming: Po EU se nebojíme

Chip 8/11 - str. 16
Přečetl jsem si váš článek a snažil jsem se najít v ceníku operátora T-Mobile vámi uváděné ceny. Vidím ale jen ceny platné už delší dobu - odchozí hovor v EU 29 Kč, příchozí 15 Kč v rámci nabídky Happy roaming. Mají nové ceny nějak šikovně ukryté nebo jsou jen pro někoho? Kde jste čerpali informace o cenách za roaming za 10,35/3,24 Kč u T-Mobilu?
MILOŠ KASTNER (E-MAIL)
Ani se vám nedivíme, že tarif nemůžete najít – sami jsme tuto jednu stránku v časopise sestavovali celý den a padala u toho velmi škaredá slova... Stránky operátorů jsou občas mistrovskými dílem v zatajování a mystifikaci. Cena, kterou uvádíte, platí po EU, kompletní ceník tarifu je zde: www.t-mobile.cz/web/cz/Residential/Tarify-a-ceny/Roaming-volani-v-zahranici/roamingove-zvyhodneni-eu. U operátora si tedy nechte aktivovat "Eurotarif", nikoliv Happy roaming, který se, jak popisujeme v článku, nikdy nevyplatí.
REDAKCE CHIPU

Upgrade notebooku s Atomem

Upgrade notebooku

Chip 8/11 - str. 76
Skutečné vyčerpávající článek, který dobře představuje všechny důležité součásti notebooku a vysvětluje jejich funkci – díky za něj. Netušil jsem, že u některých notebooků mohu vyměnit i procesor. Chtěl jsem to vyzkoušet u svého netbooku s Atomem, ale bohužel jsem zjistil, že CPU je na desce přiletovaná, a že tudíž budu muset žít dál se starým pomalým strojem. Při pořizování nového netbooku budu určitě dávat pozor na to, aby ho bylo možné v budoucnu co nejvíce upgradovat, a aby mi tedy vydržel o pár let déle.
MARIAN HAHN (E-MAIL)

Lepší LED projektor?

Domácí kino za přijatelné peníze

Chip 8/11 - str. 95
Se zájmem jsem si přečetl srovnávací test projektorů s HD rozlišením, protože se sám chystám si vybavit domácí kino. Ani jsem netušil, že skutečně kvalitní přístroj mohu pořídit už za 20 tisíc korun. Nepříjemně mě udivuje jen životnost používaných lamp – vydrží maximálně 4 000 hodin, potom musím vydat kolem 8 000 korun za novou. LED projektory mají životnost 30 000 hodin, což se s klasickými nedá srovnat. Proč jste netestovali i tuto třídu přístrojů?
VLASTIMIL HRÁZSKÝ (E-MAIL)
V našem testu jsme se zaměřili na full-HD projektory, protože tyto přístroje jsou právě předurčeny pro využití v domácích podmínkách. LED projektory mají sice podstatně delší životnost než lampy LCD a DLP přístrojů, při nasazení pro domácí kino ale zaostávají v jiných parametrech. Full-HD projektory s LED zdroji světla jsou zatím neskutečně drahé a jejich světelnost (lumeny) je nesrovnatelná s konkurencí. Pokud vám ale příliš nezáleží na kvalitě obrazu a velikosti obrazové plochy, pak jsou LED projektory z dlouhodobého hlediska skutečně levnější variantou.
REDAKCE CHIPU

Nevhodné aplikace ve smartphonech?

Krátké testy – mobilní telefony

Bylo by možné zveřejnit článek (návod), který by popisoval rychlé odstranění crapwaru z telefonu? Mám na mysli různé rychlé přístupy a aplikace naprosto zbytečné či svým určením naprosto nevítané, jako například Facebook, YouTube, Google a přístup na internet vůbec. Uvědomte si, že to, co všude chválíte jako výhodu, může být pro starší lidi zbytečné a obtěžující, pro děti pak zcela nevhodné.
JAKUB WOLF (E-MAIL)
Asi vás zklameme. Crapware je software, který je neužitečný, není k ničemu, nebo je použitelný omezeně či po určitou dobu. A to žádná ze zmíněných aplikací není. Kdo si koupí smartphone, ten naopak uvítá, že bez instalace dalších aplikací má přístup k Facebooku, YouTube videím nebo k vyhledávači. To by měla být základní výbava každého smartphonu.
A kdo tyto aplikace nechce, ten si přece nemusí kupovat smartphone. Dnes jsou k dispozici mobily i s velkými displeji, a přesto bez operačního systému. Chápeme a také souhlasíme s tím, že řada uživatelů má mobil pouze pro telefonování a SMS. Pak je pro ně vhodný právě takový telefon. Pro starší lidi jsou pak k dispozici přímo telefony s extrémně jednoduchým ovládáním. Než tedy pracně odstraňovat aplikace, doporučujeme vybrat takový telefon, který vám bude přímo vyhovovat.
REDAKCE CHIPU

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

 

 

Komerční sdělení