Menu

Mailbox

Přechod na nový počítač bez nové instalace

Nástroje na přenos systému a aplikací ze starého PC na nový jsou výborné. Ušetřily mi mnoho času a zbytečného i nstalování.
ADAM MINAŘÍK (E-MAIL)
PŘESTĚHOVÁNÍ BEZ NOVÉ INSTALACE, CHIP 10/11 - STR. 32

Migrace mezi počítači

Přestěhování bez nové instalace

Chip 10/11 - str. 32
Váš článek jsem si přečetl s velkým zájmem. Podle mě by snadná přenositelnost aplikací na nový počítač měla být přímo v zájmu samotných výrobců těchto programů, aby uživatelé dále jejich aplikace využívali a měli například zájem o nové verze nebo updaty. Očividně se o to ale nezajímají. V každém případě jsem doposud v žádné příručce o podobné možnosti nenašel ani zmínku.
MAREK ČVANČARA (E-MAIL)
Mám v úmyslu sestavit si nový počítač (s Windows 7) a přenést na něj klon HDD ze starého PC (se systémem Windows XP Professional). Zatím chci provozovat aplikace pod XP. Pokud budu mít klon v partition nového stroje, pak se asi nemohu vyhnout doinstalování nových ovladačů. V říjnovém čísle Chipu tuto situaci popisujete, ale moje problematika mi zapadá pouze do virtuálního stroje. Nechci to ale kombinovat...
V. SLABÝ (E-MAIL)
Pokud přenesete systém tak, jak je, opravdu se nevyhnete instalaci nových ovladačů. Někdy to funguje, někdy ne, je třeba experimentovat. Koupíte-li nové PC s dostatečným výkonem a množstvím RAM, nebude provoz ve virtuálním stroji problém.
Na Chip DVD najdete vše, co je k tomu potřeba.
REDAKCE CHIPU

Antivirový software

Mobilní antiviry: Pro případ nouze

Chip 10/11 - str. 40
Ihned po přečtení vašeho testu jsem si chtěl nainstalovat vámi doporučené programy Kaspersky a Dr.Web CureIt. V případě Kasperského setup sice fungoval, ale ihned vyžadoval aktualizaci, ke které jsem však musel zadat několik svých osobních údajů. Na to jsem docela citlivý, navíc v tomto případě si nejsem jist, zda je to oprávněný požadavek. V případě programu Dr.Web to dopadlo úplně jinak: po startu setupu se nedělo kupodivu nic, pak ale začala obrazovka divoce blikat a tento stav se podařilo změnit pouze úplným restartem počítače. Následně jsem skončil na webové stránce, na které byl tento program k dispozici pouze jako placený produkt. Vzhledem k tomu, že jste tento program doporučili, museli jste s ním mít asi úplně jiné zkušenosti.
JAN VOTRUBA (E-MAIL)
V testu nám tyto programy nedělaly žádné problémy. U antiviru Kaspersky Virus Removal Tool bylo pouze třeba zadat funkční mailovou adresu a jméno – přičemž jméno se nikde nekontrolovalo. Pokud nechcete zadávat svou obvyklou e-mailovou adresu, můžete využít například službu krátkodobých e-mailů trash-mail.com. Dr.Web je pro osobní využití zdarma a nevyžaduje žádná uživatelská data. Placená licence se vztahuje pouze na komerční použití. Bezplatný download můžete uskutečnit například přímo na adrese freedrweb.com/curelt.
REDAKCE CHIPU

Propojení dvou PC

Tipy a triky: Hardware

Potřebuji propojit notebook s počítačem pomocí portu firewire. Na internetu se mi nepodařilo najít konkrétní návod, jak a co je třeba nastavit, pouze všeobecné informace, parametry apod. Různými pokusy se mi povedlo pouze to, že z notebooku se mohu připojit přes počítač na internet – počítače jsou propojeny přes firewire, ale vzájemně se "nevidí". Při pokusech o připojení oznámí chybovou zprávu "Síť není nainstalována". Oba počítače mají OS Win XP.
JAROSLAV KARKULÍK (E-MAIL)
Rozhraní firewire je skvělé například při kopírování mezi kamerou a PC. Bohužel pro spojení dvou nebo více PC se toto rozhraní nehodí, prostě tak nebylo navrženo. Sice to jde, ale za cenu problémů... To samé platí i pro USB kabel. Ideálním řešením je pořídit si levný router (už cca za 300 Kč) a spojit počítače normální sítí, která je pro tento účel optimalizována. Vše vám bude okamžitě fungovat, bez potíží, rychle, na jakoukoliv vzdálenost. Pokud nemáte v PC síťovou kartu, neměl by být problém ji už cca za 100 Kč dokoupit. Navíc jak router, tak síťové karty použijete k čemukoliv i v budoucnu, je to zkrátka standardizované řešení.
REDAKCE CHIPU

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.