Menu

Mailbox

„NÁPADITÁ HESLA“

Při čtení seznamu nejhorších hesel jsem se musel smát. Právě takový typ „zaručených“ hesel jsem doposud také používal. Musím to změnit.
AD AM KUBÍČEK (E -MAIL)
OCHRANA WI-FI, CHIP 11/11, str. 32

Zvláštní pracovní plocha

Udělejte si Windows 8

Chip 11/11 - str. 58
S novou pracovní plochou nazvanou Metro se při nejlepší vůli nějak nemohu spřátelit. Na tabletu to může být určitě smysluplné, ale svůj pracovní počítač si těmito posuvnými dlaždicemi určitě ještě dlouho neozdobím.
MARTIN VRCHLICKÝ (E-MAIL)

Zabezpečení smartphonu

Mobilní viry: I váš telefon může být cílem

Chip 11/11 - str. 86
Jako uživatel smartphonu s operačním systémem Windows Phone 7 jsem byl donucen si zřídit vlastní Live-ID. Když si do telefonu zavedu své kontakty, dávám je také více méně nevědomky k dispozici společnosti Microsoft. Co dělá s mými daty? Kde jsou vlastně uložena?
ROBERT VERNER (E-MAIL)
Windows Phone 7 skutečně po zřízení Live-ID synchronizují bez předchozího varování kompletní telefonní seznam a vaše záznamy v kalendáři. Raději se přihlaste před zavedením kontaktů do telefonu na váš Windows Live účet a ve správě účtu přepněte synchronizaci kontaktů na "manuální". Když teď nahrajete kontakty do telefonu, nebudou se už automaticky synchronizovat s Live účtem, a vy přesto budete moci bez problémů využívat všechny Live služby.
REDAKCE CHIPU

Špatná pověst na webu

Vymažte své stopy na webu

Chip 11/11, str. 78
V časopise jste v minulém čísle představili službu Ruflotse.de. Nehledě na to, že se jedná o německou službu, není všude hodnocena dobře. Například na www.mywot.com dostala poměrně špatnou známku. Co tomu říkáte?
PATRIK ŠŤASTNÝ (E-MAIL)
Ruflotse není žádný zázrak, ale použitelná služba, která vám pomůže najít o sobě na webu zmínky a příspěvky, včetně právě těch nechtěných. Použili jsme ji jako příklad jedné z prvních služeb tohoto typu. Vzhledem k tomu, jak pro většinu uživatelů stoupá důležitost zachování dobré pověsti na internetu při hledání práce, studiu a podobně, je předpoklad, že o obdobné služby bude v budoucnu velký zájem a že se jich v dohledné době objeví více, snad i přímo pro české uživatele.
REDAKCE CHIPU

Neúspěch chromebooků

Cloudové počítače od Googlu

Chip 10/11 - str. 66
Článek to popisuje opravdu dobře – chromebooky jsou v současné podobě jen špatný vtip. Co mi pomůže extra lehký netbook, když s ním mimo Wi-Fi síť nemohu nic dělat? Za tu cenu si raději pořídím sice staromódní, ale pořádný notebook. Není divu, že v Česku se výrobci ani nepokoušeli tyto přístroje uvést na trh.
DRAHOMÍR CEJLA (E-MAIL)

Kompletní záloha

Zálohovací program O&O DiskImage

Chip DVD 10/11
Na základě článku z Chipu 10/11 jsem provedl zálohu vybraných pevných disků v PC na externí HDD pomocí programu O&O DiskImage. Vytvořil se mi image soubor s koncovkou omg. V případě, že by se mi poškodilo PC, stačí v BIOS nastavit bootování z externího HDD a měla by proběhnout kompletní obnova/čistá instalace ke dni zálohy?
JIŘÍ KARBAN (E-MAIL)
DiskImage vám pomůže vytvořit záchranné CD nebo USB, ze kterého data obnovíte. K tomu, co popisujete, byste musel udělat klon disku, což se příliš často nepoužívá, i když to také samozřejmě možné je. O&O Disk Image to také umí, položka "Clone Drive" v nastavení.
REDAKCE CHIPU

Cena Applu

Reakce na článek "Inovace zabraňují úspěchu"

Chip 10/2011 - str. 6 – Mailbox
Přečetl jsem si dopis od čtenáře pana Karla Staňka, kde chválí přívětivost OS Apple. Uvádí, že je to operační systém pro "nevzdělané", zatímco Windows je pro "experty". To je možná pravda, ale zatímco Apple si "babička" vzhledem k jeho ceně pořídit nemůže (ostatně je pro většinu normálně pracujících, studentů i důchodců finančně nedostupný), Windows si pořídit může. Proto má většina uživatelů Windows, a ne Apple.
JAROSLAV LANDSMANN (E-MAIL)

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.