Menu

Mailbox

NOTEBOOK JAKO DOMÁCÍ SERVER

Váš návod se v mém případě stoprocentně osvědčil. Skvělé využití staršího hardwaru. Díky za užitečný tip.
MARTIN ŠLECHTA (E-MAIL)
STARŠÍ NOTEBOOK JAKO DOMÁCÍ SERVER CHIP 12/11 - STR. 70

Nová Windows 8

Veřejná beta-verze Windows 8

Chip 11/11 - str. 14
Nainstaloval jsem Win 8 na svůj netbook Asus EEE (B206). Jedná se o pomalý stroj, který pokulhával i s Windows XP. S Win 8 ale bootuje za osm sekund. I samotné spouštění aplikací je mnohem svižnější. Dlaždicové rozhraní nemá na stolním počítači s ovládáním pomocí myši co pohledávat, pro tablety a smartphony je ale geniální.
RADOSLAV ŠIMICKÝ (E-MAIL)
Hodí se Windows 8 k profesionálnímu použití? To je to, co ovlivní moje rozhodování. Budu moci i nadále provádět svoji kancelářskou práci, tvorbu grafických layoutů, střih videa atd. bez zbytečných překážek a způsobem, na jaký jsem zvyklý? Pokud nedají Windows 8 pracovní plochu ihned k dispozici a nebude existovat možnost, jak přejít na klasické rozhraní, pak zůstanou pouze hračkou. Bohužel nemám čas si dlouze hrát s operačním systémem.
MILOŠ TRPÁK (E-MAIL)
To, co jsem doposud viděl z pracovní plochy Metro, mi spíše připomíná systém na tištění pořadových čísel v čekárně nějakého úřadu než seriózní operační systém.
G. KASÍK (E-MAIL)

Neprodejné e-knihy

Nirvána pro nadšené čtenáře

Chip 12/11 - str. 100
Přestože fandím moderním technologiím a zajímám se živě o čtečky elektronických knih, musím říct, že e-knihy mají jednu zásadní nevýhodu. Často si nakupuji knihy v antikvariátech a jsem zvyklý zase naopak své již přečtené knihy dále odprodávat. Šetřím tak peníze a zároveň se nemusím nervovat se zápůjční lhůtou knihoven. Jak to ale sleduji, v případě e-booků něco takového nebude možné, jednou zakoupenou elektronickou verzi knihy nebudu moci dále prodat. To je z mého pohledu velké minus.
Z. KRATOCHVÍL (E-MAIL)

Ovládací panely

Tipy & triky Windows

Do správce úloh se lze dostat i kliknutím na zástupce programu na ploše (taskmgr.exe – zástupce). Lze to udělat i pro ostatní programy, například pro nástroj Správa disků? Neexistuje seznam, který by určil, jaký program v adresáři WS7\system32 co dělá? Samozřejmě lze vyzkoušet jednotlivé programy v adresáři, ale je jich tam trochu moc.
KAREL ČERMÁK (E-MAIL)
Zrovna nástroj Správa disků takto řešit nelze. Ale můžete zkoušet programy tak, že ve Správci úloh na záložce Aplikace si vyberete program, který chcete takto spouštět, kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte "Přejít k procesu ". Pak už uvidíte, jak se daný proces jmenuje.
REDAKCE CHIPU

Elektronické předplatné

Chip iPad edice

Pro příští předplatné Chipu uvažuji o elektronické verzi. Pro příjemné čtení má výhodu tablet před počítačem. Chystáte se v blízké budoucnosti nabídnout Chip také na Android Marketu? Nebo tomu brání nějaký technologický nebo bezpečnostní/komerční nedostatek na straně Android Marketu (jako je licencování, hlídání přístupu,...)? Rád bych také věděl, zda Android zařízení versus iPad zařízení mají v tomto ohledu nějaké rozdíly.
JAN KONEČNÝ (E-MAIL)
Chystáme se v nejbližší době představit předplatné Chipu i v iPad verzi. Moc rádi bychom publikovali Chip i pro tablety s Androidem, bohužel Android Market je pro české vývojáře, kteří chtějí dávat do obchodu placené aplikace, zatím uzavřen. Podle neoficiálních vyjádření Googlu by k plnému otevření jejich Marketu i pro české vývojáře mělo dojít do poloviny roku 2012. Jakmile se tak stane, jsme připraveni dát Chip i na tuto platformu.
Jediný zásadní rozdíl mezi iPadem a tablety s Androidem je ten, že zatímco u iPadu přesně víte, pro jaké zařízení aplikaci děláte (mám na mysli především rozlišení displeje), v případě Androidu se to říct nedá – existuje několik rozlišení a rozměrů displejů, takže ne vždy bude obraz přesně odladěn na daný rozměr displeje, mohou být tedy po okrajích volné pruhy a podobně. Funkčně by ale zásadní rozdíl být neměl.
REDAKCE CHIPU

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí v zastoupení vydavatele společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.