Menu

Nástroje a služby zdarma

Nástroje a služby zdarma

Nástroje s nulovým tarifem: tentokrát například software pro "tagování" MP3 souborů a fotografií a také program, který z vašeho PC udělá náhradu Wii.
ALEŠ PŘISTÁL

aTube Catcher

Všechno kolem videa

Software aTube Catcher působí na první pohled jako správce stahování pro YouTube, tedy jako program, jakých jsou dnes k dispozici spousty. Stahovat můžete i ze serveru XTube, Pronotube, MySpace, Stage6, Yahoo, Dailymotion, Megavideo a mnoha dalších. Vyplatí se však podrobnější pohled na nástroj, neboť ten nabízí zřetelně více funkcí než různé konkurenční programy. S programem můžete nejen stahovat videa a konvertovat je do tuctů formátů, ale kromě toho zaznamenávat videostreamy, vypalovat DVD, Blu ray disky a CD, stejně jako nahrávat hudbu z mikrofonu. Další vymožeností je integrovaný záznamník obrazovky, s nímž můžete filmovat dění na ploše Windows a navíc je hned podložit zvukovou stopou.
Pomocí profilů lze definovat záznamové parametry pro různé přístroje, podle toho, zda budete chtít sledovat film na stolním počítači, nebo třeba na svém smartphonu.
TIP 1  Během instalace si můžete vybrat češtinu, kterou máte ihned po dokončení instalace k dispozici.
TIP 2  Volbou "Nástroje | YouTube | Obchvat YouTube IP Státní omezení" získáte volný přístup také k těm videím, která jsou v Česku normálně zablokována.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 2k/XP/Vista/7
JAZYK: čeština, angličtina
atube-catcher.dsnetwb.com/video


xpy

Bezpečnější Windows

xpy je "registry-tweaker", tedy program, který mění nastavení Windows prostřednictvím systémového registru. Přitom se koncentruje na zabezpečení systému a například deaktivuje vydávání chybových zpráv operačního systému, zobrazování jména počítače v síti nebo naposledy přihlášeného uživatele. Kromě toho umí také odstavit balast, například službu Telnet. Tento program dokáže zásadně ovlivnit chod operačního systému Windows XP. Jeho použití doporučujeme pouze zkušeným uživatelům.
TIP  Přes rozbalovací nabídku vyvoláte různé profily, které vám při výběru jednotlivých voleb mohou uspořit spoustu klikání.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 2k/XP/Vista/7
JAZYK: čeština, angličtina
xpy.whyeye.org


Minus Desktop Application

Výměna souborů

Program Minus Desktop Application funguje podobně jako již velmi známa a oblíbená služba Dropbox, vlastní internetový paměťový prostor však neintegruje do lokálního souborového systému, ale usazuje se v oznamovací oblasti hlavního panelu. Chcete-li soubory přesunout do bezplatné, 10 GB velké online paměti, přetáhněte je prostě na ikonu v oznamovací oblasti. Přes odkazy na soubory si můžete soubory také vyměňovat s jinými uživateli.
TIP  Jakmile jsou soubory uloženy na serveru, můžete prostřednictvím rozevírací nabídky zvolit, zda mají být "private", nebo "public", tedy neviditelné, nebo pro každého otevřené.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
minus.com


ID3 renamer

Vkládání informací do MP3

ID3 renamer je specializován na to, aby více MP3 souborů ve složce na jeden zátah opatřil novými ID3 tagy. Nástroj nejprve zobrazí seznam s poli pro obvyklé tagy jako žánr nebo umělec, jejichž obsah po vyplnění převezme pro všechny soubory. Alternativně můžete tyto informace přebírat také z databank freedb a MusicBrainz. Kromě toho nabízí software komfortní funkce pro přejmenovávání. ID3 renamer nezapisuje nic do registrů ani nikam jinam (kromě .ini souboru, který se ukládá do stejné složky, kde je program spuštěn) a je možné jej kdykoliv smazat.
TIP  Výběr složky se provádí pomocí svislého pruhu na levé straně okna programu.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 2k/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
ID3renamer.com


PDf-XChange Lite

Tvorba PDF souborů

Tento software pro výrobu PDF souborů se integruje do systému ve formě tiskárenského ovladače, jímž pak transformuje textové dokumenty. Zejména při určování formátu nabízí rozsáhlé možnosti výběru, lze tak například zohledňovat okraje stránek nebo měnit rozlišení. Hledáte-li jen jednoduchý PDF tiskárenský ovladač bez profesionálních funkcí pro předpřípravu tisku, PDF-XChange Lite vám plně postačí.
TIP  Setup nainstaluje také prohlížeč PDF, který je výrazně lepší a rozsáhlejší než Adobe Reader.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 2k/XP/Vista/7
JAZYK: čeština, angličtina
tracker-software.com


Process Hacker

Přehled procesů

Process Hacker vypisuje všechny aktuálně běžící programy – a to jak na ploše zobrazené aplikace, tak i neviditelné procesy, které se odehrávají na pozadí. Je srovnatelný se Správcem úloh ve Windows, ovšem poskytuje podstatně více detailních informací ke každému procesu a umožňuje tak zkušeným uživatelům cílené vyhledávání chyb a jejich analýzu. Program automaticky nahrává symboly z různých knihoven a používá je při zobrazení volání jednotlivých požadavků.
TIP  Po dvojitém kliknutí na proces vám nástroj nabídne další relevantní informace.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
processhacker.sourceforge.net


FrostWire

Komfortní výměna dat

FrostWire je následníkem zastaveného nástroje pro sdílení souborů LimeWire. Původně byl program rovněž čistým klientem Gnutelly, později ale mohl navíc přistupovat do sítě BitTorrent a byl ve verzi 5 nově zveřejněn jako aplikace pro BitTorrent. FrostWire nasazuje pro pátrání po souborech hned sedm vyhledávačů. Datové typy je možné předem filtrovat podle knih, programů, audio, video a obrazových souborů a Torrents. Stejné kategorie používá program také ve své integrované mediální knihovně. Vestavěn je také jednoduchý přehrávač MP3, s nímž si lze song alespoň krátce poslechnout, stejně jako šikovná funkce pro přímý přenos vybraných souborů jiným uživatelům. K tomu potřebné odkazy jsou samočinně zpracovány zkracovačem URL – lze je tak přímo přenést do zprávy Twitteru nebo zkopírovat do schránky Windows. Bylo pamatováno také na synchronizaci dat se smartphony nebo tablety; jako poslední novinka je navíc k dispozici verze softwaru pro Android. K četným nastavovacím volbám patří možnost omezit rychlost stahování a odesílání, aby se tak získala ještě dostatečná šířka pásma pro surfování.
TIP  Na YouTube vyhledejte "FrostWire 5", kde najdete pečlivě sestavená videa s návody k různým funkcím FrostWire.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 2k/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
frostwire.com


FLV-Media-Player

Přehrávání Flash videí

Jen málo standardních mediapřehrávačů si dokáže poradit s přehráváním FLV souborů, a ještě méně jich to zvládne tak, jak to uživatel chce, totiž s oknem co do velikosti plynule přestavitelným. Pokud to ani váš software neumí, zkuste FLV-Media-Player. Získáte tak FLV přehrávač s bohatými funkcemi, který se hodí i na MP4 soubory, a dokonce ještě může přehrávat rádiostreamy. Kromě toho program podporuje i multimediální soubory typu 3G2/3GP/AAC atd.
TIP  Vyvoláním "Views | Photos" můžete snadno a rychle zhotovit screenshoty běžícího filmu.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 2k/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
flv-media-player.com


Lunascape

Přepínací browser

Různé internetové prohlížeče často zobrazují webové stránky rozdílně, což je většinou vina renderovacích mechanismů. Nástrojem Lunascape můžete rychle a jednoduše zkontrolovat, zda chyba zobrazení na webovém sídle je zapříčiněna jeho naprogramováním nebo browserem. Software totiž obsahuje výkonná jádra prohlížečů, mezi nimiž můžete přepínat kliknutím myší. Hlavními nástroji prohlížeče je ochrana proti kolizi zaručující vyhnutí se ukončení celého prohlížeče, nýbrž jen záložky, na které chyba nastala.
TIP  Po přepnutí na jiné jádro musíte program nejdříve restartovat.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 2k/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
lunascape.tv


Finestra Virtual Desktops

Rozmnožení plochy

Když začne být ovládací plocha Windows kvůli mnoha ikonám a současně otevřeným programům nepřehledná, v mnoha případech pomůže zřízení přídavných virtuálních ploch. S nástrojem Finestra jich můžete založit libovolně mnoho a následně mezi nimi přepínat kliknutím myší nebo klávesovými zkratkami. Finestra Virtual Desktops spolehlivě "šlape" i ve starších "ikspéčkách", tam ovšem postrádá funkce specifické pro Windows 7, kde lze využít živých náhledů plochy přímo z hlavního panelu.
TIP  Přesunete li ukazatel myši na tlačítko nástroje v hlavním panelu, zobrazí se náhled na zřízené plochy.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
vdm.codeplex.com


CamSpace

Jako u Wii

Pomocí CamSpace přeměníte svůj počítač na úspornou verzi Nintendo Wii. Podržte volitelný barevný objekt, třeba srolovaný Chip, před svou webovou kamerou a nadefinujte a okalibrujte jej jako řídicí prvek. Následně můžete nové ovládání vyzkoušet ve hrách a aplikacích. Za poplatek obdržíte také doplňky umožňující použít CamSpace jako náhradu myši nebo joysticku.
TIP  Důležitá je především vysoká obrazová frekvence kamery, dostatek světla v místnosti a aby předměty, které používáte, měly výraznou barvu, která nesplývá s pozadím. Eventuálně kvůli tomu snižte i rozlišení kamery, což zaručeně pomůže.
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 2k/XP/Vista/7
JAZYK: angličtina
camspace.comURL měsíce

MOOCHUM

Existují věci, které jsou drahé a jsou zapotřebí jen zřídka – například příklepové vrtačky, stany nebo soupravy na raclette. Než je kupovat, můžete si prostřednictvím Moochum zřídit výměnnou burzu. Příslušná platforma úzce spolupracuje s Facebookem.
moochum.com

AMEN

Amen je názorová platforma, na níž uživatelé zanechávají krátké výroky, které jsou pak ostatními členy buď potvrzeny aktivací "Amen", nebo zpochybněny jiným prohlášením. Momentálně běží ještě uzavřená beta fáze, která bude v blízkých týdnech otevřena všem uživatelům.
getamen.com

FACEBOOK2ZIP

Tato služba umožňuje stahovat z Facebooku vlastní a veřejné fotografie přátel a ukládat je do ZIP archivu. Získáte tak přehled o obrázcích dosud vystavených online.
facebook2zip.com