Menu

Mailbox

Nové super harddisky

„Doufám, že nové technologie zlevní a já si konečně v roce 2012 budu moci dovolit pořídit výkonný SSD disk.“
Patrik Tauber (e-mail)

Kde jsou Bitdefender nebo AVG?

Novinky v ochraně proti virům

Chip 1/2012, str. 46
V nejbližší době mi skončí licence Bitdefenderu a v Chipu se nabízí bezpečnostní balík AVG. Proto jsem se těšil, že v testu bezpečnostních programů si vyberu vhodný produkt. Bohužel jsem trochu zklamán, protože jsem ani jeden ze zmiňovaných produktů ve vašem srovnání nenašel. To samé platí například i pro Avast. Proč jste tyto programy do vašeho testu nezařadili?
I. Rezek (e-mail)
Je nám líto, ale z časových a kapacitních důvodů jsme nebyli schopni do testu zařadit všechny produkty toho času dostupné na trhu. Test vzniká v externí laboratoři v Německu a je časově, organizačně i finančně velmi náročný. Proto je nutné dělat určitý předvýběr, který provádějí naši kolegové z německé redakce Chipu. Budeme se snažit do příštího srovnání bezpečnostních programů zmiňované chybějící produkty zařadit.
redakce Chipu
Chtěl bych si co nejlépe zabezpečit počítač, abych ho mohl bezpečně používat pro přístup do banky. Poradíte mi, jaký antivir a firewall si vybrat?
Pavel Karas (e-mail)
Jednoznačný tip v tomto případě neexistuje, žádný bezpečnostní program totiž nenabídne stoprocentní účinnost – to platí jak pro bezplatný software, tak pro jeho placené verze. Účinnost druhých jmenovaných se ale blíží 99 %, což je pro zabezpečení počítače více než dostatečné. Osobně vám doporučujeme zvolit si raději komplexní antivirový balík, ten vám rozhodně nabídne větší bezpečí než samotný antivir a firewall.
redakce Chipu

Windows 8 ještě rychlejší

Rychlost nových Windows 8

Chip 1/2012, str. 40
Ve vašem článku tvrdíte, že Windows 7 potřebují k nabootování 87 sekund. Tomu nerozumím, protože například můj počítač s procesorem Intel i7, s SSD a řadičem SATA 3 to zvládá od zmačknutí knoflíku START za pouhých 35 sekund.
Jindra Klier (e-mail)
Váš počítač je znatelně silnější než testovací systém, který jsme pro naše srovnání využili. Záměrně jsme použili starší PC s procesorem Core-2-Duo, protože Windows 8 mají v budoucnu běhat i na méně výkonných tabletech. Mimochodem, ze svého PC byste mohl dostat ještě více. Nám se podařilo nastartovat Windows 7 na základní desce s Corei7 už za 20 sekund.
redakce Chipu
Mohu v Developer Preview přestavit jazyk?  Nebo alespoň od kdy budou Windows 8 dostupná v češtině?
Igor Pařízek (e-mail)
Microsoft by měl podle předběžné informace uveřejnit anglickou beta-verzi Windows 8 už v lednu 2012. S dalšími jazykovými verzemi se počítá teprve až ve verzi RTM (Release to Manufacturing), která se objeví až krátce před konečnou prodejní verzí. Více o plánech Microsoftu s Windows 8 se dozvíte v článku na straně 30.
redakce Chipu
Já osobně neočekávám od nových Windows 8 nic. Na mobilech softwarové „apps“ oceňuji, ale na PC bych je mít nechtěl. Sázím raději na klasická Windows a věřím, že jsou lepší především pro firmy. Microsoft se chystá dělat ve Windows 8 opět velké změny, podobně jako se o to pokusil s Windows Vista. Pokud si budu pořizovat nový notebook, budu na něm nadále používat Windows 7 Ultimate.
Martin Polák (e-mail)

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

 

 

Komerční sdělení