Menu

Příště

Chip 03/12 vyjde 24.2.2012

 

SROVNÁVACÍ TEST

Ultrabooky

Pro přenosné počítače, které mají být lepší než obyčejné notebooky, vymyslel Intel označen ultrabooky. Jsou lehké, tenké a výkonné a především rychle startují a rychle se s nimi připojíte k síti. My jsme podrobně otestovali první modely, které jsou u nás dostupné.

TECHNOLOGIE

Baterie budoucnosti

Současné baterie jsou slabé, drahé, výbušné a neekologické. Výzkumníci už si ale ..hrají" s novými výkonnými akumulátory, které změní náš mobilní svět - například s bateriemi, které se dobijí během několika sekund, nebo s bateriemi, které nabídnou až dvacetkrát vyšší kapacitu, menší rozměry a hmotnost a budou flexibilní a průhledné.

SROVNÁVACÍ TEST

Levné smartphony

Špičkové smartphony majídvoujádrové procesory, velký displej, skvělý fotoaparát, ale také velké rozměry a hlavně vysokou cenu. My jsme otestovali chytré telefony, které pořídíte za ještě „rozumné" peníze, ale které vám přitom bez problémů zprostředkují hovor i přístup na internet a další služby.

Další témata

Spor o patenty zpomaluje vývoj

Firmy musí investovat miliardy dolarů na zaplaceni patentů, licenčních poplatků a soudních řízení. To ale zpomaluje vývoj nových produktů a technologie. Vysvětlíme vám. Jak to s patenty je, komu a proč se musí platit a jak by bylo možné situaci zlepšit.

Windows 8 na tabletu

Operační systém Windows na tabletu? To je zatím spíše exotika. 5 novou verzí 8 však chce Microsoft uživatele přesvědčit. Že takovéhoto tabletu bude radost se dotknout. My jsme nový systém na tabletu vyzkoušeli a máme pro vás připraveny naše první dojmy a výsledky.

Procesory Bulldozer

S procesory Bulldozer míní AMD převálcovat a odsunout konkurenční Intel. Procesory s novou mikroarchitekturou a modulární strukturou mají 6-8 jader, která pracují na vysoké frekvenci. Bližší pohled na architekturu Čipu přineseme v březnovém vydáni.

Tuningové balíčky v testu

Otestujeme pro vás tuningové nástroje pro nejrozšířenější systém Windows 7 a prozradíme vám. které programy skutečně pomohou zrychlit vás počítač. Ty nejlepší najdete také na Chip DVD.Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.


Komerční sdělení