Menu

Mailbox

Internet na 200 Mb/s

200 Mb/s je i pro mnoho uživatelů v západní Evropě zatím jen zbožným přáním. U nás na to můžeme ještě na dlouho zapomenout.
    ADAM ŠMÍD (e-mail)  

Apps pro všechny operační systémy

Velký průvodce aplikacemi pro smartphony

Chip 4/2012, str. 104
Průvodce aplikacemi v aktuálním čísle Chipu je skvělý. Ukázal mi ho spolužák a já jsem si celý článek ihned pozorně pročetl. Je dobré, že pro každou oblast použití uvádíte aplikace pro všechny tři nejčastěji používané operační systémy. Celou řadu aplikací jsem si samozřejmě hned vyzkoušel. Zvláště užitečné mi připadaly aplikace pro navigování. Doufám, že podobné články budete připravovat pravidelně, pak po Chipu sáhnu mnohem častěji.
KAREL HOLAS (E-MAIL)
Škoda že redakce Chipu pravděpodobně doposud neslyšela nic o Nokii a Symbianu. Mám pocit, že počet nabízených aplikací pro Symbian převyšuje nabídku aplikací pro Windows. Především bezplatné navigace, které běží i bez datových tarifů a dalších poplatků operátorům, by si zasloužily zmínku.
MILOŠ KRCHLEBSKÝ (E-MAIL)

Zavirovaný počítač?

Bezpečnostní tipy expertů

Chip 3/2012, str. 44
Jak se dá poznat, že je počítač nakažen viry? (Mám aktivní firewall, ale začal mi „vypadávat“ internet a zjistila jsem, že antivirový systém byl naposledy aktualizován koncem loňského roku, přitom dříve se aktualizoval automaticky). Mám strach, že jsem si něco mohla stáhnout z Facebooku a PC je nyní zavirované. Prosím, doporučte mi, kde se dá stáhnout nějaký slušný antivirový program zdarma.
MARCELA MACHŮ (E-MAIL)
Nejjednodušším způsobem, jak zjistit příčinu vašich potíží, je nejprve použít on-line antivirový skener. Ten je k dispozici zdarma, a během několika minut budete vědět, jak na tom jste. Těchto „on-line antivirů“ je celá řada, doporučit můžeme například:
1) Eset Online Scanner (http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/online-scanner), který je relativně rychlý a podává slušné výkony.
2) F-Secure Online Scanner (http://www.f-secure.com/en/web/labs_global/removal/online-scanner), který je důkladný, ale pomalejší. Nejprve zkuste systém prověřit pomocí Esetu (zvolte rychlou kontrolu), a pokud nebude nic nalezeno, proveďte kontrolu celého systému pomocí nástroje od F-Secure. Počítejte ale s tím, že kontrola může trvat (v závislosti na rychlosti PC a velikosti disku) až několik hodin.
Pokud kontrola nebude provedena, máte pravděpodobně na PC vir. Pro dlouhodobé zabezpečení PC můžete použít například AVG (které je na Chip DVD zdarma) nebo Avast (http://www.avast.com/cs-cz/free-antivirusdownload).
REDAKCE CHIPU

Stinné stránky IT

Elektronický odpad

Chip 4/2012, str. 36
Rozhodla jsem se vám krátce napsat k vašemu článku o elektronickém odpadu. Zdá se mi chvályhodné, že se jako počítačový časopis věnujete také stinným stránkám celého IT průmyslu. Tedy nejen vychvalujete technologie a výrobky, ale také upozorňujete na odpad, který naše spotřební společnost produkuje. Mě osobně to často nutí k zamyšlení, protože sama pracuji v IT sektoru a podobnými „podružnými“ problémy se tam běžně vůbec nezabýváme. Zajímavá jsou nejen zveřejněná čísla, ale oslovila mě i fotografie mladého černošského chlapce, který na hromadě obrovského smetiště zvedá nad hlavu starou obrazovku. Je skutečně alarmující, co se děje s výrobky, které tak samozřejmě využíváme a následně odhodíme, aniž bychom zvažovali následky. Podobné články by nás měly donutit k zamyšlení.
PETRA MICHLOVÁ (E-MAIL)

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
patrik.khudhur@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.