Menu

Mailbox

Google chce vaše peníze

Je jasné, že Google, podobně jako ostatní, chce vydělávat - jeho služby jsou ale většinou opravdu perfektní.
     TOMÁŠ PEKÁREK (e-mail)

Cena TuneUp Utilities

To nejlepší z Chip DVD

Chip 4/2012, str. 50
V dubnovém čísle (i na DVD) je nabídka na speciální slevu pro čtenáře Chipu, a to možnost pořídit si TuneUp Utilities 2012 na sw.cz se slevou 40 %. Program jsem si chtěl hned po doručení časopisu objednat. Uvedený kupon mi to však v tu dobu na sw.cz vůbec nebralo. Zkusil jsem to tedy znovu 1. 4. 2012 a po zadání kuponu mi sw.cz nabídlo slevu pouze 20 %. Kde je tedy chyba a co vlastně platí?
JIŘÍ MICHONĚK (E-MAIL)
Fungování slev v obchodě SW.cz je popsáno na http://www.sw.centrum.cz/jak-nakupovat. Vzhledem k množství různých kuponů, akcí a slev běžících souběžně se slevy nemohou sčítat. Proto platí vždy sleva nejvyšší. Na vámi vybraný produkt TuneUp Utilities 2012 je všem zákazníkům poskytnuta sleva 20 % z plné ceny (811 Kč bez DPH, což odpovídá ceně 40 EUR u výrobce programu). Pro čtenáře Chipu jsme připravili slevový kupon ve výši 40 % z plné ceny. Protože se slevy nesčítají, použije se pro výpočet ceny nejvyšší možná sleva, tedy 40 %. Vaše výsledná cena by tak měla být 584 Kč včetně DPH (tedy 811 Kč - 40 % + DPH). Za počáteční nefunkčnost kuponu se omlouváme, kupon byl zprovozněn 27. 3. 2012.
VOJTĚCH KONEČNÝ, PRODUKTOVÝ MANAŽER SW. CZ

Ochrana osobních údajů

Nové podmínky Googlu

Chip 5/2012, str. 20
Děkujeme vám, že se zajímáte o téma, které se týká našich nových zásad ochrany osobních údajů. Rádi bychom však uvedli na pravou míru některé informace a připojili tak naše stanovisko.
- Je zcela bezpředmětné hledat ve změnách něco jiného než to, že hlavním cílem je zjednodušení zásad ochrany osobních údajů platných od 1. března, které umožní vytvořit jednoduché a intuitivní prostředí pro uživatele napříč službami Google.
- O zjednodušení už dlouhou dobu Google žádaly také úřady na ochranu osobních údajů v rámci celé Evropy.
- Je přirozené, že stejně jako další společnosti i Google už má jednotnou politiku zásad pro ochranu soukromí, která je platná pro všechny. Svoje služby nemůže bez těchto zásad poskytovat.
- Nemění se současné uživatelské nastavení soukromí. Platí, že osobní údaje našich uživatelů nebudeme bez povolení dále sdílet a uživatel má kdykoliv možnost si je z Googlu stáhnout.
- Google je zároveň směrem k uživatelům maximálně transparentní v tom, jaké údaje shromažďuje a jakým způsobem je využívá na svých webových stránkách http://google.cz/policies/privacy.
Co z toho plyne pro uživatele:
- Pro uživatele se v rámci nastavení jejich soukromí nic nemění. Propojení jednotlivých služeb pro účely vzájemné synergie není žádnou novinkou (Gmail, Kalendář, Kontakty apod.), naopak spolupráce mezi nimi ve prospěch uživatele je naší veřejně komunikovanou snahou.
- Pokud uživatel nechce, nemusí svá data poskytovat, protože má k dispozici množství služeb, které může používat bez přihlášení, jako je například Vyhledávač Google, Chrome, YouTube, Překladač, Mapy Google, Google Earth atd.
- Důvěra uživatelů je pro Google velmi důležitá, proto také Google poskytuje uživatelům silnou ochranu bezpečnosti, transparentnosti a kontroly. Google bez souhlasu uživatele v žádném případě nepředává a nesdílí osobní údaje s třetí stranou (jedinou výjimkou je soudní příkaz, který musí respektovat každý subjekt).
JUDITA HRUBEŠOVÁ, PR KONZULTANT, GRAYLING

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
patrik.khudhur@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.