Menu

To nejlepší z Chip DVD

To nejlepší z Chip DVD

Top software pro vaše PC: Videoeditor prázdninových zážitků. Zálohování pro každý den. Skartovačka a čistič stop. Tvůrcem webu snadno a rychle. Efektní prezentace fotek. Nový operační systém na zkoušku. Profesionální 3D software. Extrakce obsahu z PDF. Nastavení domácího HD kina.

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD
 „Řešení tabletu ASUS Transformer s dokovací klávesnicí je geniální. Bohužel uživatelům zvyklým na Windows, smartphony i běžné tablety něco zásadního chybí - nový operační systém, který by propojil výhody notebooků s tablety. Zkuste nejnovější verzi Windows 8 z Chip DVD.“

Videoeditor prázdninových zážitků

Any Video Editor 1.3.6

Na běžné úpravy videoklipů, použití obrazových efektů nebo vložení titulků nepotřebujete drahý robustní videoeditor -bohatě vám postačí malá a svižná aplikace z Chip DVD.
Plná verze programu Any Video Editor 1.3.6 nabízí základní možnosti zpracování videa na časové ose, jako je stříhání a doplnění efektů, hudby či titulků. Současně můžete pracovat na více kapitolách filmu, které pak dobře upotřebíte při vypalování hotových videí na DVD, kde lze zároveň vytvořit přehlednou úvodní nabídku. Možnosti exportu videa z programu Any Video Editor jsou však mnohem bohatší, podpořené navíc i rozsáhlou nabídkou předvoleb nastavení pro běžná mobilní zařízení - telefony, tablety či herní konzole. Exportovat lze i video ve vysokém rozlišení, buďto ve formátu AVCHD, nebo jej přímo vypálit na Blu-ray disk.
Tvorbu vlastního videa začněte importem klipů, hudby či fotografií. Podporovány jsou běžné formáty videa jako AVI, WMV, 3GP a další, stejně jako standardní typy hudebních a obrazových souborů. Videoklipy přetáhněte myší na časovou osu do stopy »Main video« či »Video overlay«, pokud chcete kombinovat více záběrů. Stříhání záběrů se provádí pomocí nástroje »Trim«. Přímo do vytvářeného videa můžete vložit i titulky ve standardním formátu SRT. Stačí kliknout do stopy »Subtitle« a zvolit soubor s titulky. Pokud chcete do videa vložit i obrázkový vodoznak, použijte nabídku »Edit - Add watermark«.
Na Chip DVD je připravena plná verze programu Any Video Editor. Běžná cena licence programu je přibližně 400 Kč. Stejný výrobce nabízí i řadu dalších užitečných programů, jako je například v tuzemsku oblíbený freeware Any Video Converter a Any Audio Converter.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

Zálohujte každý den

Abelssoft Backup 2012

Pokud má zálohovací aplikace chytré předvolby pro automatické vyhledávání fotografií, hudby, filmů či dokumentů, nemůže být nastavení zálohování jednodušší.
S plnou verzí programu Abelssoft Backup 2012 SE si snadno nastavíte zálohovací úkoly pro zálohování kompletního obsahu počítače nebo jen vybraných souborů a složek. Abelssoft Backup vám přitom pomůže připravenými předvolbami pro automatické vyhledávání obsahu i úložiště. Použít lze externí disky připojené přes USB nebo třeba síťová úložiště typu NAS. Abelssoft Backup zálohuje data v pravidelných intervalech nebo automaticky po připojení konkrétního USB disku. Program šetří místo pomocí komprese zálohovaných dat a vytváření inkrementálních (rozdílových) záloh. Pro obnovu dat při závažných problémech s počítačem se vám bude hodit spouštěcí CD s nástroji na obnovu dat ze zálohy. CD můžete vypálit volbou »Burn the CD image to disk«.
Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Abelssoft Backup 2012 v ceně 300 Kč. Se zvýhodněnou 50% slevou si můžete pořídit lépe vybavenou edici Pro, která nabízí detailnější plán zálohovacích úloh.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

Snadná virtualizace PC

Paragon Go Virtual

Chcete přejít na jinou verzi Windows, ale máte obavy do toho skočit po hlavě? Virtualizujte! Váš současný systém budete mít i nadále k dispozici z virtuálního prostředí pod novým operačním systémem.
Paragon Go Virtual je jednoduchý program, který vám umožní elegantně přesunout aktuálně používaný OS do virtuálního prostředí. Díky tomu můžete snadno využívat dvou operačních systémů na jednom počítači a vyřešit tak jednou pro vždy problémy s kompatibilitou programů. Vámi vyladěný virtuální systém může být také nahrán na přenosné médium (flash disk/ harddisk) a během chvilky spuštěn na jakémkoliv počítači. Paragon Go Virtual umí navíc modifikovat virtuální disky. Ze zálohy, vytvořené nástrojem implementovaným přímo ve Windows, dokáže Go Virtual vytvořit obraz disku bootovatelný na virtuálním stroji.
Na Chip DVD je připravena plná a časové neomezená verze programu Paragon Go Virtual.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Skartovačka a čistič stop

East-Tec Eraser 2011

Smazat soubor nestačí. Pokud jej chcete skutečně zlikvidovat, je třeba jej na disku fyzicky přepsat. Eraser uklízí i odstraněné e-maily nebo stopy po surfování.
Plná verze East-Tec Eraser 2011 inteligentně maže soubory či adresáře, případně zbytky po různých činnostech. Stačí například určit, že chcete bezpečně smazat historii použití internetového prohlížeče, a program si sám najde soubory pro skartaci.
Dokonalé a bleskově zametání stop se týká i informací, kdy a které soubory jste měli otevřené, s kým jste se bavili přes ICQ nebo Skype nebo jaká videa jste přehrávali. V programu klikněte na tlačítko »Privacy Guard« a poté na »Basic«. Otevře se nové okno, ve kterém se vypíšou soubory, které budou smazány. Kliknutím na »Continue« budou tyto soubory odstraněny. O jaké soubory se jedná? Jsou to osobní soubory, které udržují informace o tom, co jste na počítači dělali. Rozhodně se nejedná o žádné dokumenty, fotografie apod. Jsou to skutečně jen logovací soubory.
Nechcete spouštět program vždy, když po sobě zametáte stopy? Jistě, je to zdlouhavé a otravné. Vytvořte si ikonu na ploše, která vše uklidí jedním kliknutím. V programu klikněte na »Scheduler« a poté na »New Task«. Pojmenujte novou úlohu, například „Vyčištění cache browserů“, a pokračujte v průvodci. Provedení nechte jako manuální a v nastavení, co se má mazat, ponechte v části »Browser« zatržený váš prohlížeč. Dokončete průvodce. Nová úloha se objeví v seznamu úkolů. Klikněte na tlačítko »Create Shortcut« a na ploše se objeví nový zástupce. Nyní na něj stačí dvojitě kliknout, a bez jakéhokoliv dalšího varování nebo upozornění dojde k vyčištění podle nastavených parametrů.
Na Chip DVD najdete plnou verzi programu East-Tec Eraser 2011, která je identická s nedávno prodávanou verzí za cca 1 000 Kč. Program nemá žádná funkční ani časová omezení. Novou verzi 2012 mohou zájemci získat s 15% slevou na http://www.sw.cz s použitím kuponu Tc56erSW.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

Nepřetržitá synchronizace dat

Beyond Sync 4.3

V domácnostech, kde má každý svůj počítač, tablet a telefon, roste počet zařízení s vlastní úložnou kapacitou, která je možné propojit a navzájem v nich synchronizovat data.
Plná verze programu Beyond Sync Standard 4.3 slouží k synchronizaci souborů ve zvolených složkách mezi více počítači, lokálními či síťovými disky i dalšími zařízeními s vlastním úložištěm, která lze připojit k počítači (mobilní telefony, přehrávače, fotoaparáty ad.). Synchronizace dat může probíhat jednorázově (ručním spuštěním), v nastavených časových intervalech, nebo v reálném čase - se zpožděním v řádu max. stovek milisekund.
Proto je Beyond Sync vhodný především pro pravidelné zálohování důležitých souborů na externí či síťové disky podle vlastního nastavení pro každou složku, případně i s filtrováním kopí rovaných souborů. Paranoidní uživatelé si mohou nastavit i zálohování v reálném čase, které v intervalu v řádu milisekund zálohuje například i dokumenty, které právě píšete. Tuto funkci lze aktivovat po kliknutí pravým tlačítkem myši na synchronizační úlohu a použitím volby »Enable Real Time Sync«. Možností dalšího využití programu Beyond Sync je ještě celá řada. Například můžete pravidelně synchronizovat data mezi více domácími počítači či snadno přenášet hudební soubory nebo třeba fotografie mezi mobilním telefonem a počítačem.
Beyond Sync je velmi vhodný i pro zálohování důležitých dat z počítače na externí disk. Program umí pomocí filtrů vybírat data k synchronizaci a nabízí i různé způsoby řešení konfliktů. Upozorňujeme, že jednosměrná synchronizace bez mazání starých souborů ve zdrojové složce má jedno úskalí. Pokud totiž smažete zdrojový soubor a později vytvoříte nový se stejným názvem, tento se v budoucnu již nesynchronizuje s cílovou složkou. Řešením je použití obousměrné synchronizace.
Na Chip DVD je připravena plná verze programu Beyond Sync 4.3 v edici Standard. Běžná cena programu Beyond Sync Standard je bezmála 500 Kč. Za zvýhodněnou cenu je k dispozici i Beyond Sync ve verzi Pro, která ruší omezení na nejvýše pět synchronizačních úloh a jediný kořenový adresář v každém zálohovacím úkolu. Díky speciální nabídce lze Beyond Sync Pro pořídit se 70% slevou, tedy za 240 Kč.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

Nový operační systém

Windows 8 Release Preview

Nový operační systém od Microsoftu byl od základu přepracován. Vychází z rychlého jádra Windows 7 a přináší zcela nové dotykové rozhraní pro tablety. Nyní Microsoft vypustil téměř finální verzi nových Windows pro veřejné testování. Nový systém nepoběží jen na procesorech Intel a AMD s architekturou x86, ale také na ARM procesorech, které používají tablety či smartphony. Přesvědčte se sami, jaké vlastnosti nás čekají.
Nejviditelnější novinkou je Metro rozhraní. První novinkou, kterou uvidíte po startu počítače, je uzamykací obrazovka (Lock screen). Na té se nachází informace jako stav baterie, síla signálu, čas a datum. Některé aplikace sem pak mohou přidávat další informace, jako počet nových zpráv nebo nejbližší událost v kalendáři, což známe z prostředí mobilních telefonů.
Metro rozhraní je také navrženo pro počítače, kde je napájení závislé na baterii. Aby se provoz co nejvíce prodloužil, můžete mít v jednu chvíli v Metro rozhraní (neplatí pro klasické aplikace) spuštěny maximálně dvě aplikace, jednu v režimu přichycení (Snap) a druhou v plném režimu (Full). Pokud potřebuje aplikace vykonávat nějakou činnost na pozadí, například kontrolovat nové zprávy na serveru, tak k tomu může využít příslušné systémové služby. Není tak nutné zahltit systém desítkou různých služeb běžících na pozadí a konzumujících zbytečně systémové zdroje.
Na Chip DVD najdete 32bitovou verzi OS Windows Release Preview ve formě zabaleného ISO obrazu, který můžete buď vypálit na DVD a nainstalovat na fyzický počítač, nebo ISO přimontovat do mechaniky virtuálního počítače VirtualBox nebo WMplayer. Ve virtuálním počítači MS Virtual PC nelze nová Windows rozeběhnout. Na Chip DVD také najdete instalační program, který provede analýzu vašeho počítače se stávajícími Windows a pomůže s instalací nových Windows (po internetu) na nově vytvořený diskový oddíl. Případně tento program pomůže i s přeinstalací předchozí testovací verze Windows 8 Consumer Preview na nejnovější.
Win 8 RP (32b).  Zkušební verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

Tvůrcem webu snadno a rychle

NetObjects Fusion 10

Při vytváření vlastních internetových stránek nemusíte napsat ani řádek zdrojového kódu - stačí, když použijete editor pracující přímo s vizuální podobou stránek.
NetObjects Fusion 10, připravený v plné verzi na Chip DVD, patří mezi tzv. WYSIWYG (What You See Is What You Get) HTML editory, tedy aplikace, ve kterých vytváříte internetové stránky pomocí vizuálních nástrojů, aniž byste se jakkoliv starali o jejich zdrojový kód. NetObjects Fusion nabízí méně zkušeným uživatelům šablony a jednoduché postupy vedoucí k vytvoření perfektního webu. Těm zkušenějším pak poskytuje velkou volnost při úpravách stránek přesně podle individuálních požadavků a plánovaného určení webu. V NetObjects Fusion najdete také galerie Flash komponent a další užitečné nástroje na tvorbu stránek, které pak snadno nahrajete na webový server prostřednictvím vestavěného FTP klienta.
V rámci úprav stránek vytvořených podle šablon můžete pracovat jak s grafickými prvky, tvořícími design šablony stránky, tak samozřejmě i s prvky, ze kterých se skládá její obsah. V NetObjects Fusion jsou připraveny funkce pro vkládání obrázků, textových bloků i návrh tabulek či formulářů. U všech stavebních bloků stránek můžete přesně nastavovat jejich rozměry, umístění, barvy a další důležité parametry. V nastavení textu se nabízí předvolby fontů, velikosti, zarovnání, zvýraznění nebo odsazení. Pomocí dalších funkcí pak můžete do stránek vkládat geometrické tvary, klikací mapy a samozřejmě i odkazy.
Na Chip DVD je připravena plná verze programu NetObjects Fusion 10 v ceně 1 200 Kč pro použití bez funkčních a časových omezení. Pro pokročilejší tvůrce webu se nabízí pořízení nejnovější verze NetObjects Fusion 12 na e-shopu http://www.sw.cz. Mezi vylepšení patří například možnost použití technologie Ajax včetně průvodce jejím využitím na webu, editor animací s časovou osou, správce obrázků s možnostmi jejich základních úprav předtím, než je vložíte do stránky, nástroje na vložení kalendáře, grafů či vlastního vyhledávače do WWW stránek.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

Spolehlivé šifrování dat

Odin HDD Encryption 7.7

Osobní data představují velmi citlivý obsah vašeho počítače, ke kterému by se neměl dostat nikdo nepovolaný. Kvalitní zabezpečení zajistí šifrování vašich dat.
Plná verze programu Odin HDD Encryption 7.7 z Chip DVD umí vytvářet virtuální diskové oddíly, jejichž obsah je automaticky, v reálném čase šifrován. S šifrovaným diskovým oddílem přitom pracujete jako s kterýmkoli jiným, v prostředí Průzkumníka či jiného souborového manažeru. Pro přístup k zašifrovaným datům je třeba zadat heslo, které by samozřejmě mělo být dostatečně silné. Ovládací program umožňuje vytvořit celou řadu virtuálních šifrovaných disků, u kterých lze zvolit jejich velikost (i v řádu několika GB) a umístění speciálního souboru, který reprezentuje data v zašifrovaném oddílu.
Všechny disky se uzamknou při restartu počítače, ovšem zavřít je můžete i pomocí volby »Dismount Volume« z nabídky skryté pod malou šipkou vedle písmene jednotky.
Na Chip DVD je připravena plná verze programu Odin HDD Encryption 7.7, kterou odemknete pomocí údajů získaných při jednoduché registraci na internetu. Běžná cena licence programu Odin HDD Encryption je zhruba 800 Kč.
Tam, kde HDD Encryption končí, pokračuje program Cloudfogger, který se specializuje na šifrování dat v cloudových úložištích typu Dropbox, Sky Drive apod. Šifrovaný diskový oddíl je propojen se složkou na Dropboxu, takže se veškeré soubory, které do oddílu nahrajete, automaticky zašifrují a následně nahrají do cloudového úložiště. Cloudfogger sám detekuje Dropbox klienta a vytvoří v něm vlastní složku. Zároveň však vytvoří i nový virtuální diskový oddíl, ve kterém budou automaticky šifrovány soubory, které do něj zkopírujete. Vše funguje v reálném čase, aniž by bylo třeba cokoli nastavovat. K dispozici je i funkce, prostřednictvím které budete moci sdílet šifrované soubory i s dalšími uživateli programu Cloudfogger. Program je k dispozici i pro platformy iOS a Android.
Win XP/Vista/7 (32b).  Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

Efektní prezentace fotek

Slideshow Studio 2012

Předvádění snímků z dovolené vůbec nemusí být nudnou záležitostí - stačí, když si dáte práci s vytvořením prezentace se zajímavými efekty.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze

Profesionální 3D software

DAZ Studio 4

Profesionální nástroj na vytváření modelů postav, animací a krátkých filmů. 3D studio doplňují nástroje pro tvorbu fotorealistické krajiny a prostorových objektů.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze

Extrahujte obsah z PDF

PDFZilla 1.2

Vytvořit formát PDF je legrace. Cesta nazpět je však často velmi trnitá. Tato aplikace vytváří formátované dokumenty DOC a HTML, obrázky JPG a TIF nebo soubory SWF.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Půlroční verze

Stahování videí z webu

TubeBox Freemium 3.5

Nástroj, který slouží ke stahování a převodům videí a hudebních souborů z několika videoserverů včetně nejznámějšího YouTube. Ukládá jak videa, tak i samotnou hudbu.
Win XP/Vista/7 (32/64b).  Plná verze

Testovací video Burosch

Nastavení domácího HD kina

Ne vždy jsou LCD televize, plazma nebo projektor optimálně nastaveny od výrobce. S naším návodem však dospějete k dokonalému obrazu. Vypalte a spusťte testovací disk.
Plná verze

Záchranný antivirový disk

AVG Rescue CD

Bootovací médium, které spolehlivě odviruje váš operační systém. Vložte Chip DVD do mechaniky, restartujte, spusťte speciální systém AVG a vyčistěte počítač.
Plná verze


Bezpečná data především
Chip DVD byl před odevzdáním do výroby prověřen na výskyt virů osmi antivirovými programy. Poškozená nebo nečitelná DVD vyměňujeme obratem poštou na základě žádosti zaslané na mailto:reklamacedvd@chip.cz. Technické dotazy zasílejte na mailto:redakce.chipdvd@chip.cz.

Komerční sdělení