Menu

Příště

Chip 08/12 vyjde 27.7.2012

 

TABLETY

Windows 8 tablet versus nový iPad

Zatím dominantní Apple iPad se po záplavě tabletů s Androidem bude muset vyrovnat i s další konkurencí ze strany Windows 8. Tento systém podporuje více hardwaru, rychle startuje a nabízí více on-line úložišť i podporu sociálních sítí.

SROVNÁVACÍ TEST

To správné síťové úložiště

NAS systémy už dávno nejsou jen pevné disky s LAN portem. Jejich funkčnost se neustále rozšiřuje a můžete je použít místo domácího PC, ale i pro spolupráci s chytrými telefony nebo tablety. Který je pro vás ten nejlepší?

SOCIÁLNÍ HACKING

Cíl hackerského útoku: Člověk

Pomocí překvapivě jednoduchých nástrojů a zrádných psychologických triků se kybernetičtí gangsteři zmocní cizí digitální identity, osobních dat – a na síti začnou jednat pod jménem okradené oběti.


Další témata

Ice Cream Sandwich

I pro starší hardware můžete někdy použít novou verzi Androidu. Vyplatí se zrovna u vašeho smartphonu nebo tabletu přechod na Android 4 „Ice Cream Sandwich“? Získáte vyšší výkon, stabilitu a delší životnost baterie?

Roboti

Nejprve šlo o pouhý výplod fantazie. Pak se z humanoidních robotů ze sci-fiknížek stali především „dělníci“ na montážních linkách. Teď se objevují hlavně domácí roboti menších rozměrů, kteří zastanou domácí práce, postarají se o zábavu a můžete se s nimi pomazlit.

Optický zoom je lepší než digitální

Malé fotoaparáty s velkým zoomem (megazoomy) vypadají šikovně a můžete s nimi přiblížit i vzdálený objekt. Ale co kvalita výsledných snímků? A může optický zoom nahradit zoom digitální? I v dalším čísle budeme vyvracet nebo potvrzovat mýty v IT.

Sušíme mobil

Už se vám to možná stalo, nebo možná teprve stane – každopádně je lepší být na to připraven. Mluvíme o utopeném mobilu. Pokud je mobil v louži, nepropadejte panice a postupujte podle našeho návodu, který vyjde v červencovém čísle.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.

 

Komerční sdělení