Menu

10 nejužitečnějších „úprav“ hardwaru

10 nejužitečnějších „úprav“ hardwaru

Chcete ze svého hardwaru dostat mnohem víc? Žádný problém. Díky geniálním programátorům a fandům můžete funkčnost svého zařízení rozšířit, a to s minimálním úsilím.
    BENJAMIN HARTLMAIER   

HRY NA WII ZDARMA

Pomocí nástroje LetterBomb (Wii Exploit) se na své konzoli Wii dostanete k tzv. Homebrew kanálu, tedy ke zdroji „doma vytvořených“ aplikací a her a Wii hackerské scény, a také k emulátorům N64a NES a hrám pro tyto platformy.

2  UPGRADE TV

Pomocí univerzálního dálkového ovladače a správného kódu z internetu zprovozníte na většině televizorů LG funkci přehrávání videa z USB zdrojů. Pro zařízení firmy Samsung jsou zase k dispozici distribuce Linuxu, pomocí kterých můžete emulovat ATARI nebo provést upgrade na funkci nahrávání videa.

3  PŘIPOJENÍ KINECTU K PC

Nejen Xbox, ale i kurzor na počítači se systémem Windows je možné ovládat pomocí pohybů a snímače MS Kinect. Přitom vše, co potřebujete, je volně dostupný software KinEmulate. Pak můžete klidně ovládat počítač nebo notebook z pohodlí své pohovky.

4  JAK OBEJÍT APP STORE

Potřebujete-li vyzkoušet funkce a programy na zařízení Apple nad rámec oficiálního programu, můžete zkusit obchod Cydia Store. Ten může být nainstalován prakticky na všech telefonech iPhone a tabletech iPad s redsn0w nebo Pwnage-Jailbreak.

ALTERNATIVNÍ ANDROID OS

Dokonce i smartphony a tablety založené na systému Android se mohou vymanit z omezení daných výrobcem. Pokud takové zařízení jednou „rootnete“, můžete na ně nainstalovat alternativní systémy jako VillianROM, které mají oproti oficiálním protějškům řadu výhod.

6  DVD PŘEHRÁVAČE A REGIONÁLNÍ KÓDY

Zadáte-li na dálkovém ovladači správnou kombinaci čísel, můžete na většině DVD přehrávačů přehrát disky ze všech regionů. Jak to přesně udělat a zda to vůbec jde, to se dozvíte na stránce videohelp.com/dvdhacks.

7  VÝKONNĚJŠÍ WLAN

Pokud je signál z vašeho WLAN routeru příliš slabý, můžete si sami z papíru a alobalu vyrobit anténu, která signál z Wi-Fi antény zesílí a nasměruje požadovaným směrem. Pak budete mít na svém notebooku nebo jiném zařízení mnohem lepší příjem. Návod na sestavení antény najdete na našem DVD.

DOPLŇKOVÉ APLIKACE PRO DREAMBOX

Jestliže vám rozsáhlé funkce přijímače Dreambox nebudou stačit, můžete je rozšířit pomocí programů a doplňků dostupných přes rozsáhlou komunitu uživatelů nebo si můžete nainstalovat alternativní operační systém, jako například Gemini. Podrobné informace najdete na stránkách wiki.blue-panel.com.

9  VYLEPŠENÍ FOTOAPARÁTŮ CANON

Pomocí nástroje Canon Hackers Development Kit (CHDK), který uložíte na paměťovou kartu a vložíte do fotoaparátu Canon, můžete vyvolat jinak nedostupné funkce modelů z řady PowerShot a IXUS – například ukládání ve formátu RAW. S alternativním firmwarem vylepšíte funkce i u fotoaparátů EOS 5D Mark II nebo 300D.

10  XBOX JAKO MEDIÁLNÍ CENTRUM

Prostřednictvím několika jednoduchých kroků můžete ze své herní konzole udělat domácí multimediální centrum s řadou zajímavých funkcí. Příslušné programy, rady a návody najdete na webu xbox-hq.com. Vyplatí se i rozšíření paměti.