Menu

Mailbox

Hardware s omezenou životností

Omezená životnost zařízení může být spíše vedlejším produktem snižování výrobních nákladů. Výsledek je ale bohužel vždy stejný.
RADEK SLUKA (e-mail)

Nepřípustné srovnávání?

Windows 8 vyzývá iPad 3

Chip 8/2012, str. 62
Jak může porazit nějaký software hardware? Tyto dvě rozdílné věci přece nelze porovnávat. Nejspíše jste měli na mysli titulek ve stylu „Windows 8 poráží iOS“. Problém by byl, že takové srovnání také nefunguje: iOS není určen výlučně pro tablety a systém Windows 8 naproti tomu není střižený pro tablety vůbec, takže srovnání iPadu s tabletem s Windows 8 nedává žádný smysl. iPad prostě není mobilní PC, u tohoto tabletu není třeba řešit, kde máte který dokument a jak ho přesunout z místa A na místo B. Navíc tablet není závislý a neměl by se posuzovat jen podle použitého OS, ale také podle dostupných aplikací. Těmi především je dána jeho využitelnost. A v tomto bodě mají tedy Windows 8 co dohánět – právě tak jako Windows Phone, který se jinak ovládá velmi dobře.
PETR ŠLÍBR (E-MAIL)
S titulkem článku máte v podstatě pravdu: správně by se test měl jmenovat „Samsung Series 7 Slate s Windows 8 Consumer Preview poráží nový iPad“. Tak dlouhý název se ale jako poutavý titulek k článku rozhodně nehodí. O podmínkách testu a srovnání těchto produktů se však dá dlouze diskutovat. Test ale zcela jasně ukazuje, že Windows 8 na takovémto přístroji jsou technicky více než rovnocenná s iPadem. Je ale pravda, že tržní úspěch závisí na mnoha dalších faktorech.
REDAKCE CHIPU

Problémy s Galaxy S II

Co získáte aktualizací na Android 4?

Chip 8/2012, str. 90
K vašemu článku o Androidu 4 bych vám rád sdělil krátkou informaci potvrzenou mnoha dalšími uživateli. U Samsungu Galaxy S II není po updatu k dispozici jedna velice důležitá funkce – protokol rSAP. Bez ní nemohou mnozí uživatelé, kteří používají tento mobil od Samsungu k telefonování s handsfree zařízením montovaným přímo od výrobce do vozů VW, Škoda, Audi nebo Seat, telefonovat v autě, což je velmi nepříjemné. Od Samsungu se ale uživatelé doposud nedočkali žádného jasného vysvětlení. Zdá se, že chybu vůbec nezaregistroval, snad především proto, že v Androidu 4 už žádný protokol rSAP ani není. Možná se také čeká, že problém vyřeší další update samotného OS Android.
V. ŠTRECHL (E-MAIL)

Obtěžující Chrome

Nežádoucí instalace

Upgradoval jsem bezpečnostní balík Avast IS na verzi 7 a nepovolil jsem instalaci Google Chrome. Po každém spuštění Windows XP mě nyní otravuje tabulka s nabídkou k instalaci prohlížeče Chrome. Nikde jsem v nastavení nenašel možnost vypnutí této nabídky. Jak se jí zbavit?
SLATORED (E-MAIL)
Nejjednodušším postupem je pomocí odinstalační utility (http://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility) Avast odebrat. Poté při nové instalaci Avastu zvolte „Custom instal“ a v sekci „avast recommends“ zakažte instalaci prohlížeče Google Chrome – zrušte příslušné zatržítko.
REDAKCE CHIPU

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
patrik.khudhur@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.