Menu

Nejlepší produkty z testlabu

TOP10 NA WEBU
Aktuální hardwarové žebříčky naleznete na http://www.chip.cz/top-10

Nejlepší produkty z testlabu

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.
    Pavel Trousil  

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY KOMPAKTY

Rychle a jednoduše pořídit hezké snímky – to je úkol pro digitální fotoaparáty. V našem přehledu najdete 25 nejlepších, které prošly naším testlabem. Liší se rozlišením, zoomem a kvalitou, ale samozřejmě i rozměry a cenou.

SSD DISKY

Jsou bezhlučné, odolné vůči nárazu, úsporné a prý „až tisíckrát rychlejší“ než klasické pevné disky. Porovnali jsme 25 SSD (Solid State Disks) disků, a už tedy víme, které disky činnost vašeho počítače urychlí.

EXTERNÍ PEVNÉ DISKY 2,5"

Externí disky velikosti 2,5” jsou malé a mobilní a vystačí si s napájením z USB portu. Hodnotili jsme nejen přenosové rychlosti, ale i mobilitu, hlučnost a spotřebu.

EXTERNÍ PEVNÉ DISKY 3,5"

Filmy, hudba, obrázky, záloha důležitých dat – to vše vyžaduje dostatek místa. Ten mohou za dostupnou cenu nabídnout moderní externí pevné disky. Pokud jste si stěžovali, že pravidelná záloha vašich dat trvá věčnost, teď již nebudete mít důvod. Některé z testovaných externích disků umožňují provedení zálohy stisknutím jediného tlačítka.

NAS DISKY

Moderní síťové NAS disky nabízejí spoustu užitečných funkcí a kapacitu až několik TB. Slouží nejen pro ukládání dat, ale také jako webserver, mediální server či server pro stahování.

MULTIFUNKČNÍ ZAŘÍZENÍ – LASEROVÁ

Jsou sice dražší a větší než inkoustová multifunkční zařízení, zvládnou ale vyšší měsíční zátěž, většinou jsou rychlejší a hlavně jsou provozně levnější. Umí tisknout, skenovat, kopírovat a většina z nich také faxovat. Některé modely jsou dostupné již za cenu okolo 7 000 Kč.

PROJEKTORY

Velkoformátové televizory jsou krásné – kdo chce ale doma zažívat pocit jako v kině, neobejde se bez projektoru. V současné době jsou už špičkové přístroje k dostání za méně než 30 000 Kč, rozlišení HD se stává standardem, a dokonce i chronické slabiny, jako je vysoká spotřeba nebo hlasitý provozní hluk, již u mnoha přístrojů definitivně patří minulosti.

WI-FI ROUTERY 802.11N

Nové Wi-Fi routery 802.11n umí většinou více než jen přenášet data. Mají také firewall (ať už jednoduchý, nebo složitější) nebo funkci pro průchod VPN a DynDNS, kterou potřebujete v případě, že váš provider vám dynamicky mění vaši IP adresu a vy potřebujete přistupovat k síti z vnějšku. Objevují už se i routery, které mají port USB (k připojení USB disku nebo tiskárny).

BAREVNÉ TISKÁRNY – LASEROVÉ

Finančně jsou stále dostupnější: za cenu lepší černobílé tiskárny už si dnes můžete pořídit barevnou laserovou tiskárnu, a to včetně síťového připojení. Chip otestoval barevné laserové tiskárny, určené pro domácí i kancelářské použití.

MONITORY 26"+

Pokud zvažujete nákup nového velkého displeje, může vám pomoci náš přehled LCD monitorů s úhlopříčkou 26 až 30 palců. Pracujete-li totiž s více otevřenými dokumenty a nedostává se vám místa na ploše displeje, je to ideální volba. Hodí se však i pro přehrávání filmů a nový rozměr dokážou dát i hraní her.

BLU-RAY PŘEHRÁVAČE

České domácnosti jsou už většinou vybaveny televizory HD Ready (případně Full HD) a stále více filmů se objevuje i na discích Blu–ray. Pozitivní skutečností je i to, že cena přehrávačů těchto disků v poslední době klesla. Náš testlab provedl srovnávací test 15 přehrávačů nejnovější generace.