Menu

To nejlepší z Chip DVD

To nejlepší z Chip DVD

Top software pro vaše PC: Nejmodernější antivirová ochrana zdarma. Tuning Windows 7 a 8. Komprese DOC, PDF, XLS. Kopírka iPhonů a iPadů. Dokonalá odinstalace programů. Zabezpečení dat šifrováním. Nenechte Google slídit. Hudební záznamník. Nejlepší Android pro Windows.
     MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

MARTIN KUČERA
„Nejnovější verze AVG Internet Security 2013 se opravdu podařila – bezproblémová instalace, z gruntu předělané prostředí, plná podpora Windows 8, nové prvky zabezpečení včetně ochrany při připojení přes neznámé Wi-Fi. Instalujte plnou verzi pro čtenáře Chipu.“


Tuning Windows 7 a 8

Wise Care 365 Pro

Zatočte se spoustou záznamů v registrech a zbytečnými soubory a daty, které jen zabírají místo na disku a způsobují problémy v chodu Windows i aplikací.
Program Wise Care 365 Pro, jehož plnou verzi najdete na Chip DVD, je specialistou na kompletní analýzu a údržbu počítače. Odhalí zbytečné záznamy v registru Windows, nepotřebná data na pevném disku i možné úpravy nastavení operačního systému. Získat můžete až gigabajty volného místa a váš počítač zrychlí nejen úprava nastavení operačního systému, ale například i defragmentace registru a dat na pevném disku. Další užitečnou práci odvede Wise Care 365 při zametání stop po surfování na internetu i další práci s počítačem nebo spolehlivé likvidaci již nepotřebných dat opakovaným přepsáním. Funkce na vyčištění a optimalizaci nastavení počítače lze naplánovat na pravidelné automatické spouštění.
Wise Care 365 se spouští s nabídkou funkce »Kontrola PC«, která zjistí, jak moc je váš počítač zanesen zbytečnými soubory, neplatnými zástupci aplikací nebo nepotřebnými záznamy v registru Windows. Analýza odhalí i objem dat ve vyrovnávací paměti internetových prohlížečů, identifikuje stopy po práci s počítačem (naposledy otevřené dokumenty, přehrávaná videa ad.) a zjistí možnosti optimalizace nastavení operačního sytému a dalších komponent pro dosažení vyššího výkonu a stability. Zároveň je vypočítán souhrnný index zdraví vašeho počítače. Všechny nalezené problémy lze nechat automaticky opravit kliknutím na tlačítko »Opravit«. Wise Care 365 však nabízí i sady nástrojů pro manuální provedení jednotlivých kroků optimalizace počítače.
Na Chip DVD je připravena plná verze programu Wise Care 365 Pro, kterou můžete po jednoduché registraci instalovat a používat zcela zdarma. Běžná cena licence, použitelné až pro 3 počítače, je asi 800 Kč.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Dokonalá odinstalace

Ashampoo UnInstaller 4

Experimentujte s programy dle libosti bez zpomalování Windows. Tento nástroj vám bude zručným pomocníkem – ohlídá čistotu systému po odinstalacích.
Nainstalovat a odinstalovat program – jenže Windows nebudou nikdy jako dříve. V systému zůstanou knihovny, soubory, záznamy v registrech. To vše je zhouba pro rychlost a stabilitu Windows. S plnou verzí programu Ashampoo UnInstaller 4 však máte vyhráno. Vytvoří otisk systému před instalací a po instalaci programu, takže zcela přesně ví, co instalace programu v systému změnila. A budete-li se chtít programu později zbavit, UnInstaller uvede váš počítač do původního stavu. Ashampoo je známý výrobce nástrojů na správu počítače a část svých nástrojů nainstaloval i do tohoto programu. Najdete zde třeba nástroj pro defragmentaci disku, mazání prázdných adresářů, hledání duplicit apod. Všechny tyto nástroje a funkce nalezete v záložkách »Spravovat« a »Nástroje«.
Na Chip DVD je plná verze programu Ashampoo UnInstaller 4. Jedná se o identickou verzi, která se prodává zhruba za 800 Kč.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Hudební záznamník

Audio Record Wizard

Jak snadno a kvalitně vytvořit v počítači záznam zvuku z libovolného zdroje? Odpovědí je tento univerzální program, který si poradí nejen s připojenými periferiemi, ale také s nahráváním z internetových rádií, YouTube a spousty dalších zdrojů zvuku.
Plná verze programu Audio Record Wizard 6.6 je specialistou na záznam zvuku, který v počítači „projde“ zvukovou kartou nebo jiným připojeným audiozařízením. Ukládání dat může probíhat do běžných výstupních formátů MP3 a OGG, ale nechybí ani podpora WAV a FLAC pro záznam v nejvyšší kvalitě. Program se skvěle hodí také k záznamu hudby z libovolného on-line zdroje. To vše v reálném čase a bez stahování. Prakticky ihned po skončení přehrávání tak máte svou oblíbenou skladbu připravenou k nakopírování do hudebního přehrávače nebo k vypálení na CD.
Plnou verzi programu Audio Record Wizard 6.6 z Chip DVD můžete po jednoduché registraci používat bez funkčních nebo časových omezení. Běžná cena licence stejné verze programu je přibližně 500 Kč.
Win XP/Vista/7 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Nejmodernější ochrana zdarma

AVG Internet Security 2013 Chip Edition

Na Chip DVD je opět připravena nejnovější verze komplexního antivirového řešení, které můžete díky pravidelně publikované časové utilitě používat neomezeně dlouho. Chip spolupracuje s AVG nepřetržitě již devátým rokem, což je pro jeho čtenáře zárukou časově neomezené licence kvalitního bezpečnostního programu zdarma.
Plná verze AVG Internet Security 2013 Chip Edition je připravena ochránit váš počítač před viry, červy, podvrženými internetovými stránkami, nevyžádanou poštou či pokusy o odcizení vašich osobních údajů. S novým designem je AVG Internet Security 2013 přehlednější než kdykoli dříve a velmi snadno se ovládá. Kromě nástrojů na ochranu před nebezpečným softwarem jsou k dispozici i funkce pro zachování soukromí při surfování po internetu nebo bezpečné využívání komunikačních, sociálních a P2P sítí. Jednotlivé moduly vás ochrání i před hrozbami, které v daný okamžik nebudou zatím dostatečně zmapovány a popsány. Velmi zajímavou novinkou je doplněk AVG Do Not Track, který zajistí odhalení a blokování nástrojů, které používá útočník ke sledování činnosti uživatele na internetu.
V AVG Internet Security 2013 fungují všechny mechanismy ochrany počítače zcela automaticky, přitom jsou však pro zkušené uživatele k dispozici velmi podrobná nastavení.
Na Chip DVD je připravena plná verze AVG Internet Security 2013 Chip Edition, která bude při pravidelné aktualizaci chránit váš počítač bez jakýchkoli funkčních omezení. Bezpečnostní výbava verze Chip Edition je identická s nejnovější komerční verzí AVG Internet Security 2013 v ceně 1 400 Kč. Časovou funkčnost programu v Chip edici je nutné měsíčně prodlužovat pomocí speciální utility, která bude od příštího čísla vždy umístěna na Chip DVD. Termíny licence jsou voleny tak, aby bylo vždy dostatek času na její prodloužení. Pravidelní čtenáři Chipu tak získají časově neomezenou licenci. Tato licence není určena pro komerční využití – pro firemní zákazníky je určena verze Business.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Kopírka iPhonů a iPadů

iPhone to Computer Transfer 6.1

Tablety, telefony a přehrávače Apple zrovna nevynikají pohodlností přenosu souborů na disk stolního počítače. Vše ale vyřeší snadno ovladatelná aplikace.
Plná verze programu Aiseesoft iPhone to Computer Transfer 6.1, připravená na Chip DVD, slouží ke zjednodušenému přenosu hudebních souborů, filmů, videozáběrů i fotografií z iPhonů, iPadů či iPodů na disk počítače. V přehledném rozhraní programu si jen snadno vyberete obsah k přenosu a zvolíte cílovou složku, a aplikace Aiseesoft iPhone to Computer Transfer se o vše další postará, včetně například i automatického řešení konfliktů při kopírování souborů se stejnými názvy. S výběrem obsahu k přenosu vám pomůže přehledné třídění obsahu dle typu i funkce pro náhledy videí i fotek a přehrávání zvukových souborů.
Předvolby na záložce »Show Contents« vám pomohou zpřehlednit strukturu obsahu vašeho zařízení tím, že vám umožní skrýt obsah, který na disk počítače převádět nechcete. Na záložce »Output« se můžete rozhodnout, zda bude veškerý přenášený obsah umístěn do jediné složky v cílovém adresáři na disku počítače (standardní předvolba »Output to one general folder«), nebo zda budou sobory (typicky hudební) rozděleny do samostatných složek dle jejich vlastností, jako je žánr, autor či album (»Create sub folder by«). Důležitou podmínkou používání programu je instalace aplikace iTunes pro ovládání přenosných Apple zařízení. Instalaci najdete také na Chip DVD. Pokud však vlastníte iPhone, iPad či iPod, pravděpodobně již máte aplikaci iTunes instalovanou.
Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Aiseesoft iPhone to Computer Transfer 6.1.30 v edici Standard, bez funkčních nebo časových omezení. Cena licence programu je přibližně 400 Kč. Více různých formátů souborů podporuje Aiseesoft iPhone to Computer Transfer v edici Ultimate, která si poradí například i s přenosem podcastů, elektronických knih ve formátech ePub a PDF, SMS a kontaktů z iPhonu nebo hlasových poznámek.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Komprese DOC, PDF, XLS

FILEminimizer Suite 7.0

Nejen při odesílání e-mailem se vám může hodit nástroj, který zmenší velikost souborů s dokumenty z MS Office, obrázky či PDF, aniž by změnil výchozí formát
Na rozdíl od běžných kompresních aplikací nemění plná verze programu FILEminimizer Suite 7.0 formát souboru. To je velká výhoda, jelikož pro další otevření zkomprimovaného souboru není nutné použít jinou aplikaci. FILEminimizer spolupracuje se soubory typu PDF, s prezentacemi, dokumenty a tabulkami z aplikací Microsoft Office a se všemi standardními typy obrázků a fotografií (JPEG, PNG, TIFF a dalšími). Ovládat jej můžete buďto prostřednictvím vlastního rozhraní aplikace, nebo pomocí modulů instalovaných do programů z Microsoft Office. Kompresi souborů lze nastavit v několika krocích pro dosažení optimálního poměru mezi velikostí výsledného souboru a snížením kvality jeho grafického obsahu.
Standardně přednastavená volba komprese zasahuje do kvality obrázků obsažených v dokumentu, avšak způsobem, který by neměl vzhled výsledného dokumentu zásadně ovlivnit. Nastavení »Visually Lossy (Strong)« je primárně určeno pro dokumenty prohlížené na displejích mobilních telefonů, kde se kvůli přenosům po mobilních sítích samozřejmě velmi hodí co nejmenší velikost souboru.
Pozornosti doporučujeme možnosti nastavení programu, dostupné pod nabídkou »Options / Configuration«. Na kartě »Email Settings« si můžete nastavit automatickou aplikaci komprese na všechny podporované typy souborů při jejich odesílání v příloze e-mailů. Při výchozí volbě »Activate Soft Quota« se vás aplikace dotáže na použití komprese při dosažení určité velikosti přiložených souborů. Při volbě »Activate Hard Quota« dojde ke kompresi automaticky. Mezní velikost přiložených souborů i použitý profil komprese si můžete nastavit podle vlastní potřeby.
Na Chip DVD je připravena plná verze programu FILEminimizer Suite 7.0, kterou můžete po instalaci a registraci používat bez jakýchkoli omezení. Jedná se o aktuální verzi nejlépe vybavené edice kompresního programu s cenou licence bezmála 2 000 Kč.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Zabezpečení dat šifrováním

Kryptel Standard 6.2.3

Obezřetnosti není nikdy nazbyt, a tak jistě stojí za úvahu i šifrování souborů v počítači nebo na USB klíčence pomocí speciálních zaheslovaných kontejnerů.
Plná verze programu Kryptel Standard Edition 6.2.3 z Chip DVD vám umožní vytvořit si na pevném disku vašeho počítače kontejnery s šifrovanými soubory, ke kterým se bez znalosti hesla nemá nikdo šanci dostat. Velikost ani počet kontejnerů nejsou nijak limitovány, kapacita se vždy přizpůsobí celkovému objemu uložených souborů. Po zadání příslušného hesla neklade Kryptel žádné překážky v pohodlné práci, šifrování a dešifrování souborů probíhá nenápadně na pozadí. Kryptel nabízí i další zajímavé funkce, pomocí nichž můžete zašifrovat jakýkoli soubor či složku přímo v Průzkumníkovi Windows nebo bezpečně smazat již nepotřebná data.
Na Chip DVD najdete i přenosnou verzi programu Kryptel, kterou lze bez jakékoli instalace provozovat přímo z USB flash disku. Stačí jen rozbalit ZIP archiv a zkopírovat obsah na USB klíčenku, a můžete jej rovnou začít používat. Toto řešení je vhodné nejen pro vytváření kontejnerů a šifrování dat na samotném USB flash disku, ale může sloužit také jako klíč k zašifrovaným datům v různých počítačích, kde nemusí být program Kryptel vůbec instalovaný. Ovládáním se navíc USB verze vůbec neliší od verze určené k instalaci do počítače.
Přestože můžete Kryptel bez obav provozovat s výchozím nastavením, vyplatí se vám alespoň trochu prozkoumat možnosti konfigurace programu.
Předvolby řídí jak vzhled, tak i ostatní funkce programu Kryptel. V nabídce »Tools Crypto Settings« najdete například výběr šifrovacích algoritmů nebo předvolby bezpečné likvidace nepotřebných souborů (»Shredder«).
Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Kryptel 6.2.3 v edici Standard. Licence v ceně 600 Kč je časově a funkčně neomezená. Bezplatné aktualizace programu budou možné až do 1. listopadu 2013. Pro náročnější uživatele je určen Kryptel v edici Enterprise, která je nativně 64bitová a využívá výkon víceprocesorových pracovních stanic a serverů i vícejádrových procesorů.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Nenechte Google slídit

GoogleClean 4

Google sice nabízí mnoho zajímavých aplikací a služeb, jeho úmysly však nejsou vždy zcela nezištné – sleduje každý váš krok na internetu, a proto se vyplatí ohlídat si, kolik toho o vás ví.
Plná verze programu GoogleClean 4 z Chip DVD dokáže vystopovat a zastavit všechny pokusy aplikací Googlu, které dnes již neodmyslitelně patří do standardní výbavy počítače, o špehování uživatele. Jde konkrétně o sledování pohybu na internetu, tedy jaké stránky navštěvujete a kolik na nich trávíte času, jaká videa si přehráváte na YouTube, jaký internetový prohlížeč používáte nebo jaké soubory si stahujete do počítače. Z aplikací Google Earth nebo Google Picasa umí GoogleClean odstranit dočasná data i statistiku jejich využívání. K dalším nastavením patří například i možnost vypnout funkce pro ukládání hesel k internetovým službám nebo automatické doplňování formulářů na webových stránkách.
Jednotlivé funkce programu lze detailně nastavit v nabídce »Settings«, kterou vyvoláte tlačítkem v pravém horním rohu okna programu. Nejvíce předvoleb nabídne záložka pro Google Chrome, kde lze nastavit například mazání cookies, historie navštívených stránek a stažených souborů nebo třeba i vypnutí ochrany před podvrženými stránkami »Phishing Filter«, což vám však příliš nedoporučujeme. Pokud nechcete, aby vaše návštěvy analyzovali SEO mágové, nabízí GoogleClean nastavení zakazující prohlížeči Google Chrome komunikaci se službou Google Analytics. Ve výchozím stavu je tato předvolba rovnou aktivována, což ale znamená i to, že nebudete moci otevřít stránky http://www.google-analytics.com. S nastaveními GoogleClean si můžete hodně pohrát, až do úplného extrému, kdy o vás Google nebude vědět absolutně nic, a tak vám například ani nenabídne vyhledávání na internetu v češtině.
Na Chip DVD najdete plnou verzi programu GoogleClean 4, použitelnou po jednoduché registraci bez funkčních a časových omezení. Běžná cena licence programu GoogleClean je téměř 400 Kč.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.


Geniální zálohování

Genie Backup Manager Basic 9.0

Zálohování důležitých dat nemusíte věnovat mnoho času, stačí použít správnou aplikaci – například plnou verzi programu Genie Backup Manager Basic Edition 9.0 z Chip DVD s cenou přes 1 000 Kč – a provést nezbytná nastavení. Pomocí této aplikace můžete uložit soubory i kompletní obsah e-mailových klientů, registru Windows, uživatelská nastavení nebo třeba seznam oblíbených adres z Internet Exploreru do různých typů úložišť.
Ještě více funkcí nabízí verze Professional (35% sleva v e-shopu http://www.sw.cz, kupon SWCZBP8), která umožňuje například i zálohování do cloudového úložiště Amazon S3 a silnější šifrování dat.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.


Prvky pro váš web

Likno Web Scroller Builder

Pro vytvoření efektních webových stránek s interaktivními ovládacími prvky nepotřebujete zvládnout novou technologii – plná verze programu Likno Web Scroller Builder je vytvoří za vás. Tzv. scrollery můžete připravit na základě mnoha šablon, jejichž obsah i design lze libovolně upravovat. Vytvořené prvky bez problému načtou všechny standardní internetové prohlížeče, včetně těch používaných v mobilních telefonech a tabletech.
Na Chip DVD je připravena plná verze programu Likno Web Scroller Builder. Vytvořené prvky lze používat na jediné doméně. Licence programu Likno Web Scroller Builder pro použití na třech doménách přijde přibližně na 1 000 Kč.
Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.

Android pro Windows

BlueStacks App Player

Potřebujete-li na počítači používat nebo jen vyzkoušet několik aplikací pro Android, je zbytečné, abyste kvůli tomu virtualizovali celý systém. BlueStacks App Player je emulátor, který vám po jednoduché instalaci zpřístupní na běžném počítači s Windows používání aplikací pro Android. Díky propracované integraci lze zástupce jednotlivých aplikací dokonce umístit třeba na plochu. Na e-shopu Google Play funguje v emulátoru ve výchozím stavu jen vyhledávání. Pro úplné zprovoznění je potřeba jej propojit s vaším Google účtem. Po úspěšné registraci najdete v nabídce spárovaných zařízení na webu Google Play novou položku T-Mobile Samsung GT-I9100.
Win XP/Vista/7 (32/64b). Plná verze.


AVG IS 2013 CHIP EDITION
Plná verze AVG Internet Security 2013 přináší nejnovější zabezpečení počítače před škodlivým softwarem, poštovním spamem a útoky z internetu. Více na Chip DVD.


Bezpečná data především
Chip DVD byl před odevzdáním do výroby prověřen na výskyt virů osmi antivirovými programy. Poškozená nebo nečitelná DVD vyměňujeme obratem poštou na základě žádosti zaslané na mailto:reklamacedvd@chip.cz. Technické dotazy zasílejte na mailto:redakce.chipdvd@chip.cz.

 

Komerční sdělení