Menu

Příště

Chip 11/12 vyjde 19. 10. 2012

 

SROVNÁVACÍ TEST

Gigabitová bezdrátová síť

Bezdrátové připojení je praktické, ale svou rychlostí už na moderní požadavky, jako je přenos videa v plném rozlišení, nestačí. Nový standard 802.11ac, třikrát rychlejší než jeho předchůdce, situaci řeší. Vysvětlíme vám, jak tento standard funguje, a otestovali jsme i první Wi-Fi routery.

SROVNÁVACÍ TEST

Nejlepší hardware pro Windows 8

Uvedení nového operačního sytému od Microsoftu se blíží. Už teď vám ale můžeme říct, který hardware se pro tento systém hodí. Praktická budou Windows 8 především na hardwaru s dotykovou obrazovkou - na konvertibilních noteboocích, tabletech a počítačích All-in-One.

ZABEZPEČENÍ POČÍTAČE

Test antivirových bootdisků

Antiviry na bootovacích discích jsou nejsilnější zbraní proti malwaru, která si poradí i s těmi nejzákeřnějšími rootkity. Tyto (obvykle) bezplatné nástroje využívají kombinaci linuxového jádra a výkonných skenovacích rutin. My jsme otestovali ty nejznámější a prozradíme vám, který z nich je pro váš počítač ten nejlepší.


Další témata

Photokina 2012

Po berlínské výstavě IFA se chystá další zajímavá akce - v Kolíně nad Rýnem totiž proběhne Photokina, zaměřená především na novinky z oblasti digitální fotografie. Jaké přesně to byly, to se dozvíte v listopadovém čísle.

Neužitečné aplikace

Nabídka obchodů s aplikacemi je skutečně pestrá - kromě těch praktických v nich ale najdete množství aplikací, které se vás jen snaží připravit o peníze, o nervy, nebo nabízí zcela nesmyslné funkce. Řekneme vám, které to jsou, a můžete se jim tedy snadno vyhnout.

Návrat magnetických disků

Zdálo by se, že po nástupu SSD disků se klasické magnetické disky pomalu odeberou do počítačového důchodu. Nová technologie HAMR je však ještě dlouho udrží při životě, a dokonce nabídnou to, co zatím SSD disky nezvládnou - ohromnou kapacitu za málo peněz.

Nejrychlejší superpočítač Evropy

Na čtvrtém místě žebříčku nejvýkonnějších počítačů světa a nejrychlejší na evropském kontinentě je počítač SuperMUC umístěný v Leibnizově výpočetním centru nedaleko Mnichova. Kromě mnoha zajímavostí (je schopen dosáhnout výkonu tří petaflopsů, což odpovídá výkonu 110 000 PC) jde o první komerčně dostupný superpočítač chlazený horkou vodou.Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.

 

Komerční sdělení