Menu

Mailbox

Nové bezpečnostní mezery

               Podvodníci budou ve využívání (nebo spíše zneužívání) techniky stejně vždy o krok vepředu. 
                                                                                                                                            KAMIL OSTRUŽICKÝ (e-mail)

Plná verze TuneUp 360?

TuneUp 360

Chip DVD 8/2012
V „plných verzích“ na Chip DVD se vyskytují nabídky programů k vyzkoušení s aktivací přes internet. Mám dostatek vlastního softwaru, ze zájmu si ale někdy vyzkouším něco z nabídky časopisu. Tak jsem také nainstaloval nabídku programu TuneUp 360, abych vyzkoušel, zda je lepší než to, co používám. Byl jsem však nemile překvapen. Po spuštění programu sice proběhlo to, co mělo, přičemž mi bylo oznámeno, že můj počítač je ve velmi špatném stavu a že je potřeba opravit to a to, jenže nic opravit nešlo, protože program okamžitě požadoval heslo, které je však možné získat jen se zakoupením placené verze. Tedy byl na mne konán nátlak sice možný, ale stupidní. Nemohl jsem si ověřit, co bude uvedený program „čistit“ a na jaké úrovni. Kdyby program fungoval jako shareware, třeba i pouhý den, považoval bych to za férové a třeba i program zakoupil, pokud by byl lepší než ten, který používám. Za daných okolností si ale zcela určitě od této firmy nic nekoupím a budu před ní varovat kolegy, takže firma na podobných akcích jen prodělá.
VLADIMÍR ČERNÝ (E-MAIL)
S podobným chováním výrobců softwaru se dnes bohužel setkáte prakticky u všech demoverzí tuningových a čisticích nástrojů. V neplaceném režimu vám pouze zobrazí nalezené potíže, ale pokud je chcete vyřešit, musíte si připlatit. Máte-li některá naše předcházející Chip DVD, doporučujeme z rubriky Plné verze zkusit například program SystemCare with AV 2013 a z rubriky Opakujeme pak program WinOptimizer 2012.
REDAKCE CHIPU

Ladění Windows

Zrychlení operačního systému a nežádoucí instalace

Snad v každém čísle uvádíte různé tipy na čištění a zrychlení Windows. Když tyto články čtu, připadají mi téměř všechny rady zbytečné. Z vlastní zkušenosti vím, že Windows nejvíce zpomaluje velký počet bodů obnovení. Po jejich odstranění dojde k podstatnému zrychlení systému. Je samozřejmě dobré odstranit i další soubory, např. obsah složky Temp a uložené soubory různých programů. To vše zajistí třeba CCleaner, který využívám na pracovním notebooku s Windows XP. Jakékoliv jiné zásahy mi již nepřipadají příliš efektivní.
Důležitý je naopak minimalismus. Každý program, který nainstalujeme (ať už ho poté odinstalujeme, nebo ne), nám zvyšuje výskyt „anomálií“. Začíná to již instalací Windows, kdy zde hned po naběhnutí systému objevíme programy, které vůbec nechceme (několikrát jste již v Chipu řešili). Proto je rada jednoduchá - neinstalovat zbytečnosti. Čím méně změn, tím lépe a déle nám systém bude fungovat. Stejně nakonec používáme pouze několik programů a zbytek nevyužijeme.
TOMÁŠ PRŮCHA (E-MAIL)
Máte pravdu, že nejlepším laděním Windows je udržování tohoto operačního systému „v čistotě“ a že je dobré rozmýšlet, co a zda vůbec instalovat. To samozřejmě platí zejména pro pracovní počítače, už trochu méně pro domácí, často herní nebo prostě testovací stroje. Tam jsou většinou nástroje na čistění a ladění nutností. Obecně ale uživatelů, kteří pečlivě sledují stav svého PC a operačního systému, ubývá. Může za to dostatečná výkonová rezerva nových počítačů a také trend jednoduchého ovládání, který nasadily tablety a smartphony.
REDAKCE CHIPU

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
patrik.khudhur@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Dostribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí společnost Mediaservis, s.r.o. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele: 
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Vídeňská 998/63, 639 63 Brno nebo P.O.Box 63, 639 63 Brno.
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne. 

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.