Menu

Mailbox

Stahování dat pro všechny

Myslím, že se blíží doba, kdy pro většinu uživatelů bude důležitější, zda jsou stahovaná data legální, než to, zda jsou zdarma.
          PETR HEJLOVSKÝ (e-mail) 

Sporná tovární nastavení

Správné nastavení nového vybavení

Chip 1/2013, str. 104
Váš článek o tom, jak by se měly nové přístroje správně konfigurovat, se mi líbil, měli byste dělat více takových materiálů. Doposud jsem totiž většinu zařízení využíval v továrním nastavení - minimálně na začátku. Domníval jsem se, že výrobci vědí nejlépe, jak by měla vypadat správná konfigurace. Většinou jsem byl s původním nastavením opravdu spokojen, i když mnohé věci mi vadily, jako například spousta obtížného softwaru na novém PC nebo notebooku. Občas jsem byl ale naopak docela rád, nemusel jsem vlastnoručně instalovat program pro jednoduché zpracování obrazů nebo DVD přehrávač. Ale zpět k vašemu článku. Byly tam dobré tipy, jako například vypnutí digitálního zoomu u digitálních fotoaparátů. Mám ale i kritické připomínky. Kdybych si kupoval nový notebook, pak si k němu nebudu hned opatřovat ještě SSD - musel bych nový přístroj rozšroubovat a zabudovávat nový disk. To bych si samozřejmě rovnou koupil notebook s SSD. A u smartphonů bych uvítal také tipy k poměrně rozšířenému iPhonu.
       KAREL KUBÝ (E-MAIL) 

Kosmetika důležitější než funkčnost

Materiály, které se samy opravují

Chip 1/2013, str. 118
Je jasné, že se v první řadě jedná o prosté kosmetické korekce a velká část výzkumu se zabývá právě tím. Hlavně aby nebyl vidět malý škrábanec na drahém iPhonu! To by byla tragédie, že? Pro mě jsou daleko důležitější samoopravy týkající se funkčnosti zařízení. Naštěstí i v této oblasti se už něco děje, jak píšete - i když až na konci celého článku. Mám na mysli například vodivé obvody, které se samy opravují. A přijde mi také skvělé, že SSD si samy nahrazují vadné paměťové buňky a Windows korigují chyby.
       MARTIN KILINGER (E-MAIL  )

Jedna aplikace pro všechny přístroje

Průvodce aplikacemi pro Windows 8

Chip 1/2013, str. 36
Tak už je to tady - nyní můžeme mít krásný nový svět aplikací i na PC. Nevím, jestli se mám radovat, nebo se cítit už příliš zavalený aplikacemi. Musím tedy nyní všechny svoje krásné Windows programy kupovat znovu jako „apps“? Vlastně ne, nyní ještě ne, ale u další verze Windows už asi ano. Na smartphonu jsem si už na aplikace zvykl, ale podle mého názoru by u toho už mohlo také zůstat. Pokud to ale musí bezpodmínečně být, pak by měli výrobci vyvíjet více aplikací, které bude možné zároveň užívat na všech zařízeních - od PC až po smartphony. To mi nejen uspoří peníze, ale je to i praktické a odpovídá to moderní filozofii sjednoceného ovládání.
      PETR BURSÍK (E-MAIL)
Ve skutečnosti se už objevují první kombinované nabídky, ve kterých dostanete softwarové řešení pro více přístrojů a platforem najednou (viz test bezpečnostních balíků v tomto čísle Chipu). Programy pro jednotlivé platformy se nicméně zatím nutně liší kvůli rozdílné architektuře CPU.
REDAKCE CHIPU 

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
radek.kubes@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Distribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí nově společnost SEND Předplatné, spol. s r. o.
Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele:
SEND Předplatné, spol. s r. o., Hala A3, Ve Žlíbku 1800/77, 193 00 Praha 9.
Příjem objednávek a reklamace předplatného na telefonu 225 985 225, nebo e-mailem chip@send.cz.
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne, případně na www.send.cz.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

 


Dokumenty ke stažení