Menu

Příště

Chip 3/13 vyjde 22. 2. 2013

 

SROVNÁVACÍ TEST

Ultrabooky s Windows 8   

Prodej notebooků s Windows 8 už je v plném proudu. My jsme ale byli zvědavi především na ty. které mají dotykový displej, případně je můžete snadno konvertovat na tablet. S výsledky našich testů vás příště seznámíme.

PRAXE

Počítač snů

Nabídka hotových počítačů nemusí náročnějšímu uživateli stačit - ten si raději postaví počítač sám. Ukážeme vám, jak by měl po- dle nás vypadat snový počítač, který je elegantní, zvládne hraní her, poslouží jako přehrávač i stahovací server a moc nestojí.

DAŇOVÉ APLIKACE

Jak se rychle vypořádat s daněmi?

Březnový termín podání daňového přiznání se rychle blíží, a proto vám představíme několik užitečných účetních programů a nástrojů, které vám se splněním nepříjemné povinnosti pomohou. Nezapo- meneme ani na zajímavé cloudové aplikace pro vedení účetnictví či jednoduchou fakturaci.


Další témata

Test čteček e-knih

Vybrali jsme deset nejzajímavějších e-booku a podrobili jsme je důklad- ným testům. Prozradíme vám, která čtečka je ideální pro knihomola a která pro občasného čtenáře. Při testování jsme se soustředili přede- vším na kvalitu displeje a na výdrž.

Hrajte si zadarmo

On-line bezplatné hry prodělaly za poslední rok bouřlivý vývoj a strhávají pozornost stále více hráčů a investo- rů. To, že si hru zadarmo stáhnete a zadarmo hrajete, ještě neznamená, že vás hraní nebude nic stát. Můžete si totiž dokoupit různé výhody.

Patentová válka

Výrobci smartphonů a dalších mobil- ních zařízení vedou často až absurdní patentové války. Cílem je většinou omezit konkurenci a zajistit si lepší pozici. Náklady na takového právní boje jsou přitom obrovské - odha- dem až 20 miliard dolarů. Jak kon- krétně patentová válka probíhá, to se dozvíte v březnovém vydání.

Cenzura na internetu

Každá z velkých internetových firem má vlastní přístup k cenzuře obsahu svých služeb. Zatímco u Amazonu je povoleno téměř vše, Apple striktně zakazuje erotický obsah v iTunes a dává si pozor i na politickou kritiku. Pravidla Facebooku jsou pak více než nejasná.Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.

 


Dokumenty ke stažení