Menu

Příště

Chip 4/13 vyjde 22. 3. 2013

 

SROVNÁVACÍ TEST

Nejlepší OS a nejlepší smartphone

Android, nebo iOS? Nebo snad už dozrál systém Windows Phone? A bude lepší Samsung, Sony, nebo HTC? Výběr nejlepšího smartphonu není pro uživatele zrovna jednoduchý. Naše testovací laboratoř ale umí na většinu těchto otázek odpovědět.

PRŮVODCE PRODUKTY A INSTALACI

Přejděte na SSD

Ještě jste nepřešli na SSD disk? Není nač čekat, máte zelenou. Ceny jsou příznivé, nárůst rychlosti a uživatelského komfortu enormní. Možná si ale nevíte rady s výběrem disku a s praktickým uskutečněním výměny. Od toho je tu Chip, aby vám s tím pomohl.

TRENDY INTERNETD

Slevové servery

Hitem loňského roku byly servery nabízející nejrůznější slevy na vaše nákupy. Téměř hysterie okolo jejich přínosu letos polevila a zdá se, že i možná právě proto mají šanci zařadit se mezi praktické služby pro náročné surfaře.


Další témata

No-name ve značkách

Za „značkové” počítače a spotřební elektroniku si možná rádi připlatíte, protože čekáte vyšší kvalitu a ..značkové” součástky. Možná byste se divili, že exkluzivní IT produkty pocházejí ze stejných megatováren jako ty běžné a jsou v nich laciné, případně konkurenční součástky. Příště toto téma rozebereme do šroubku.

Baterie s dlouhou výdrží

Klasické AA baterie se používají stále. Jak jsme zjistili v našem srovnávacím testu, akumulátory jsou mnohem lepší než alkalické baterie na jedno použití. Kapacitu mají podobnou a můžete je znovu nabít a opět použít. Měřili jsme jejich výdrž i to, zda se samy vybíjejí.

Sledování uživatelů

Sledování surfařů je výnosný byznys, který firmám vynáší miliony dolarů ročně. Víte, kdo všechno vás na webu sleduje a proč a jak se proti tomuto šmírování účinně bránit? My vám to v dubnovém vydání Chipu prozradíme.

Mýty kolem Windows Phone

Operačnímu systému Windows Phone se zatím tak úplně nedaří ukusovat tržní podíl dvěma hlavním hráčům - Androidu a iOS. Může to být způsobeno i komunikačním šumem kolem jeho verzí a aktualizací. Ukážeme vám, že pořízení smartphonu s operačním systémem od Microsoftu  rozhodně není špatnou volbou.Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.Dokumenty ke stažení