Menu

Mailbox

Cenzura na internetu

Cenzurovat každé médium, každý obchod pouze na základě vlastních pravidel a vlastního uvážení? Ne, děkuji.
      ROMAN KUBINČÁK (e-mail)

Nechtěné dotykové ovládání

Úvodník: Dotykové PC

Chip 3/2013, str. 3
Samozřejmě mě zajímá pokrok, a tak jsem vyzkoušel i Windows 8 a touchscreen. Nijak mě to nenadchlo, dlaždice nových Windows mi připomínají hrbolaté chodníky našeho města a většinu těch inovací vůbec nepotřebuji. Dotykový displej je zřejmě pro poloslepé, kteří neustále hledí do počítače a už se netrefí na správné tlačítko klávesnice. Otisky prstů na lesklé ploše displeje považuji za „eklhaft“, zvláště když se k počítači dostanou děti. Obvykle poznám, čím se celý den živily…
     VLADIMÍR ČERNÝ (E-MAIL)

Bezpečné prohlížeče

Firefox a anonymita na webu

Chip 1/2013, str. 124, Chip 2/2013, str. 126
Zaujalo mě lednové a únorové číslo Chipu, kde se věnujete internetové bezpečnosti a anonymitě. V článku Firefox versus svět se věnujete některým webovým prohlížečům, jejich spolehlivosti a vhodným bezpečnostním doplňkům. Jako vítěz z lednového čísla vychází Opera, kterou hodnotíte jako rychlý prohlížeč s možností instalace doplňků (a v závěru článku dáváte příklad „ideálního prohlížeče“ s různými bezpečnostními doplňky). V únorovém čísle se tématu bezpečnosti a anonymity věnujete více a na Chip DVD přikládáte Firefox Portable s nainstalovaným Adblock Plus a NoScript. Jsem proto trochu zmaten. V jednom čísle označujete Firefox jako prohlížeč „za zenitem“, který s častými aktualizacemi přichází o kompatibilitu s doplňky, a doporučujete Operu, ale v dalším čísle přikládáte onen nespolehlivý Firefox jako vhodný a bezpečný webový prohlížeč. Zajímalo by mě proto, který z nich je lepší z hlediska bezpečnosti.
      LUKÁŠ HOLEČEK (E-MAIL)
Na problematiku bezpečnosti internetových prohlížečů je nutné se dívat ze dvou úhlů: z hlediska každodenního běžného používání browseru na zabezpečeném počítači a z hlediska výjimečných „speciálních akcí“. Z prvního hlediska je Firefox skutečně za zenitem. Se zrychlujícím se tempem vývojářů narůstá počet chyb a kvůli své oblibě je v hledáčku hackerů. Pro každodenní používání bychom tedy skutečně doporučili spíše Operu. Druhé hledisko je komplikovanější. Potřebujete-li anonymně navštívit vybraný web či bezpečně spravovat své finance přes i-banking, může být speciální verze vyladěného prohlížeče dobrým řešením. A právě v této oblasti stále vládne Firefox - jeho mobilní verze podle našeho názoru stále nemá konkurenci.
     REDAKCE CHIPU

Tichý multimediální počítač

Chip staví síťový počítač snů

Chip 3/2013, str. 112
Velmi pěkný článek, ale ve svých šedesáti letech už mám období nadšeného „bastlení“ za sebou. Mám tedy jednoduchou otázku: Kde bych mohl takový přístroj koupit? Už delší dobu hledám vhodný počítač do obýváku, který by měl být tichý a následně se bez problémů integrovat se stávajícím Hi-Fi zařízením. Bylo by dobré přesvědčit nějakou firmu, aby se chopila příležitosti a podobný systém začala sama sestavovat a prodávat.
     PETR VERNER (E-MAIL)

Kontakty

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol.s r.o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
E-mail: chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým tématům 
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
radek.kubes@chip.cz, 225 018 323

Ohlasy a otázky k Chip DVD
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
E-mail: chipdvd@chip.cz
Web: www.chip.cz/dvd

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 144.    
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

Info: Předplatné Chipu

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Distribuci pro předplatitele časopisu Chip provádí nově společnost SEND Předplatné, spol. s r. o.
Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte na poskytovatele:
SEND Předplatné, spol. s r. o., Hala A3, Ve Žlíbku 1800/77, 193 00 Praha 9.
Příjem objednávek a reklamace předplatného na telefonu 225 985 225, nebo e-mailem chip@send.cz.
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne, případně na www.send.cz.
Vlastní doručování předplacených časopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 144, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY
Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, 
ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz.
Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

 


Dokumenty ke stažení