Menu

Příště

Chip 06/13 vyjde 24. 5. 2013

 

TECHNOLOGIE

Ovládněte svůj domov smartphonem

Současné technologie jsou natolik dostupné, že ovládání do- mácích spotřebičů, topení, oken či dalšího vybavení domu už není výsadou jen těch nejbohatších. Ukážeme vám. jak si po- mocí inteligentních zařízení a smartphonu zvýšit komfort by- dlení a třeba i ušetřit na elektřině a dalších nákladech.

SROVNÁVACÍ TESTY

Vše pro nejlepší počítač

Pro svůj dokonalý počítač potřebujete optimální komponenty. Otestovali jsme pro vás momentálně dostupné procesory, grafic- ké karty, základní desky i SSD disky. Teď už je jen na vás, z čeho si úžasné PC poskládáte.

INSTALACE POČÍTAČE

V BIOS je chaos

Instalace operačního systému na počítač s Unified Extensible Firnware Interface, tedy zkráceně UEFI, se může zkomplikovat. Ukážeme vám, jaká úskalí to přináší a jak situaci vyřešit, když budete chtít nainstalovat starší operační systém.


Další témata

Náhrada za drahý software

Za softwarovou výbavu svého počítače nemusíte zaplatit ani korunu. Před- stavíme vám totiž bezplatné alternativy komerčního softwaru. Nahradíte s nimi beze zbytku drahé programy. Nebudete přitom ochuzeni o žádné důležité funkce a nástroje a většinou navíc zaberou méně místa na disku.

Internetové podvody

V příštím čísle vám prozradíme nejnovější triky internetových podvodníků a ukážeme vám, jak se proti nim účinně bránit. Internet je sice nebezpečné místo, s našimi tipy a triky vás ale podvodníci rozhodně nedostanou!

Kam s fotkami?

Máte zajímavé snímky, které chcete ukázat přátelům? Potřebujete do inzerátu nebo diskusního fóra na internetu vložit nějakou fotografii? Poradíme vám. jak na to. Internet nabízí hodně místa pro vaše snímky i řadu šikovných nástrojů, kterými je upravíte a vylepšíte.

Kickstarter

Kickstarter je moderní platforma pro financování nových projektů. Funguje tak, že lidé svým přispěním rozhodují, zda daný projekt uspěje, takže je malá pravděpodobnost, že se zafinancuje nezajímavý projekt. My jsme se zaměřili na různé projekty z oblasti IT, kterých je poměrně hodně a které by ne- měly uniknout vaší pozornosti.

 


Dokumenty ke stažení