Menu

Nejlepší produkty z testlabu

TOP10 NA WEBU
Aktuální hardwarové žebříčky naleznete na http://www.chip.cz/top-10

Nejlepší produkty z testlabu

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.
    Pavel Trousil  

EXTERNÍ PEVNÉ DISKY 2,5“

Externí disky velikosti 2,5P jsou malé a mobilní a vystačí si s napájením z USB portu. Hodnotili jsme nejen přenosové rychlosti, ale i mobilitu, hlučnost a spotřebu.

SDXC KARTY

Jako paměťové médium se u většiny digitálních přístrojů prosadila univerzálně použitelná SD karta. Karty Secure Digital eXtended Capacity (SDXC) mohou mít na rozdíl od SDHC karet (max. 32 GB) kapacitu teoreticky až 2 TB a mají vyšší přenosové rychlosti.

ZÁKLADNÍ DESKY PRO INTEL

Základní desky s paticí LGA 1155 jsou určené pro nejnovější desktopové procesory firmy Intel, tedy pro Intel Sandy Bridge Ivy Bridge. Liší se počten slotů i vstupně výstupních portů.

ZÁKLADNÍ DESKY PRO AMD

Patici AM3 používá AMD pro své procesory od roku 2009. Do základních desek s touto paticí můžete instalovat procesory AMD Athlon II, Sempron, Phenom a Phenom II.

LASEROVÉ TISKÁRNY ČERNOBÍLÉ

Barevné dokumenty jsou hezčí než černobílé, ale jsou drahé. Buď zaplatíte celkem dost za barevnou laserovou tiskárnu, nebo hodně za provoz barevné inkoustové tiskárny. Pro běžnou agendu však stačí tiskárna černobílá. Pořizovací náklady jsou nízké, náklady na tisk také.

TV 40-42“

LCD televizory s úhlopříčkou 40 nebo 42 palců (to je 102 nebo 107 centimetrů) se dobře prodávají. Důvod je celkem jasný - tato velikost je optimální pro většinu obývacích pokojů a televizory těchto rozměrů mají lepší poměr mezi cenou a výkonem než menší nebo větší velikosti.

MONITORY 26"+

Pokud zvažujete nákup nového velkého displeje, může vám pomoci náš přehled LCD monitorů s úhlopříčkou 26 až 30 palců. Pracujete-li totiž s více otevřenými dokumenty a nedostává se vám místa na ploše displeje, je to ideální volba. Hodí se však i pro přehrávání filmů a nový rozměr dokážou dát i hraní her.

BLU-RAY PŘEHRÁVAČE

České domácnosti jsou už většinou vybaveny televizory HD Ready (případně Full HD) a stále více filmů se objevuje i na discích Blu-ray. Pozitivní skutečností je i to, že cena přehrávačů těchto disků klesla. Náš testlab provedl srovnávací test přehrávačů nejnovější generace.

TV 46“ a více

Ceny klesají, úhlopříčka se zvětšuje. Kdo má větší obývací pokoj, může si pořídit větší televizor. Podpora 3D a chytré funkce jsou v této kategorii standardem a najdou se i modely s rozlišením 4K.

 


Dokumenty ke stažení