Menu

Nejlepší produkty z testlabu

TOP10 NA WEBU
Aktuální hardwarové žebříčky naleznete na http://www.chip.cz/top-10

Nejlepší produkty z testlabu

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.
    Pavel Trousil  

TABLETY

Tablety jsou stále populárnější. Snadno a rychle si na nich vyhledáte potřebné informace, podíváte se na film nebo si zahrajete hru. Liší se ale v mnoha ohledech. Důležitá je především rychlost, kvalita a velikost displeje a výdrž na akumulátor.

NAS DISKY

Moderní síťové NAS disky nabízejí spoustu užitečných funkcí a kapacitu až několik TB. Slouží nejen pro ukládání dat, ale také jako webserver, mediální server či server pro stahování.

DIGITÁLNÍ JEDNOOKÉ ZRCADLOVKY S CENOU NAD 30 000 KČ

Do vyšší kategorie digitálních zrcadlovek patří modely s cenou nad 30 000 Kč. Od těchto modelů můžete očekávat vysokou kvalitu snímků, rychlost a odolné tělo.

DIGITÁLNÍ JEDNOOKÉ ZRCADLOVKY S CENOU DO 30 000 KČ

Svými cenami pod 30 000 Kč (cena za tělo) přitahují DSLR přístroje nižší třídy i náročnější amatérské fotografy. Pro ně představují ideální variantu, v neposlední řadě kvůli svobodné volbě objektivů a šikovné manipulaci. Je u nich však třeba počítat s dalším výdajem za dobrý objektiv, pokud nenajdete kombinovanou nabídku.

MICRO SD KARTY

V mobilních telefonech, tabletech a dalších mobilních zařízeních se pro rozšíření paměti používají karty typu microSD. Jsou menší než klasické SD karty a pomocí redukce se dají použít i ve stejném slotu. Stejně jako u SD karet je u nich nejdůležitějším parametrem přenosová rychlost.

EXTERNÍ PEVNÉ DISKY 3,5"

Filmy, hudba, obrázky, záloha důležitých dat - to vše vyžaduje dostatek místa. Ten mohou za dostupnou cenu nabídnout moderní externí pevné disky. Pokud jste si stěžovali, že pravidelná záloha vašich dat trvá věčnost, teď již nebudete mít důvod. Některé z testovaných externích disků umožňují provedení zálohy stisknutím jediného tlačítka.

INTERNÍ PEVNÉ DISKY SATA - 3,5“

Pevné disky s rozhraním SATA jsou rychlé a nabízí kapacitu až 4 TB. Liší se přenosovou rychlostí, spotřebou, hlučností a dalšími parametry, které najdete v naší přehledné tabulce.

INTERNÍ PEVNÉ DISKY SATA - 2,5“

Disky se používají především v přenosných počítačích, externích discích, ale i síťových discích. Mají malé rozměry a nízkou spotřebu.

LCD MONITORY - 22 PALCŮ

Výborný poměr mezi velikostí obrazu a cenou: LCD monitory s úhlopříčkou 22 palců jsou u uživatelů oblíbené a displeje této velikosti lze dnes koupit již za cca 4 000 Kč. Chip podrobně otestoval nejnovější modely.

MULTIMEDIÁLNÍ PŘEHRÁVAČE S DISKEM

Multimediální obsah už většinou uživatelé nemají na disku CD nebo DVD, ale na pevném disku. Snadné přehrávání oblíbených formátů (AVI, MP3, MKV apod.) na televizoru umožňují domácí multimediální centra. Můžete do nich instalovat pevný disk, případně už ho mají v sobě.

USB FLASH DISKY S USB 3.0

Potřebujete si odnést fotografie, nový díl seriálu nebo pár písniček v MP3? Pro USB flash disk žádný problém. Pokud ale nechcete na zkopírování čekat dlouhé minuty, vyberte si disk s rozhraním USB 3.0. I mezi těmito modely jsou však značné rozdíly.

 


Dokumenty ke stažení