Menu

Chip 07/2013

Nárůst rychlosti internetového připojení nebere konce – již brzy nás čeká rychlost stahování na úrovni 300 megabitů za sekundu, a to samozřejmě nebude ani zdaleka konec rozvoje technologií.

MARKUS MANDAU, RADEK KUBEŠ

Asi žádná jiná společnost není tak posedlá jedním konkrétném písmenem abecedy jako Apple. Začalo to přibližně před patnácti lety počítačem Mac a jeho následníci iPhone a iPad nyní dominují trhu.

CHRISTOPH SACKMANN

Stačí jen několik bajtů kódu, a z milionů počítačů po celém světě zůstane jen hromádka nepotřebného šrotu. Představíme vám deset nejúspěšnějších virů, které dohromady způsobily škody přes 100 miliard dolarů.

FABIAN VON KEUDELL

Správným použitím optimální kombinace připojení přes Wi-Fi, LAN a powerline adaptéry se vyhnete potížím s přenosem dat ve vaší domácí síti.

RADEK KUBEŠ

Dotykové ovládání Windows 8 přineslo největší inovaci v historii tohoto OS. Paradoxně největší nevýhodou Windows 8 je právě dotykové ovládání, tedy pokud nevlastníte počítač s dotykovým displejem.

MICHAL BAREŠ, MARTIN SEMRÁD

Našim kapesním průvodcům na cestách po celém světě dojde při vstupu do budovy dech. Přední světové IT firmy už ale pilně pracují na nápravě.

HOLGER BIRKNER, RADEK KUBEŠ

Google už zdaleka není jen hloupým strojem na vyhledávání odpovědí. Nyní nejen aktivně reaguje na vaše dotazy, ale snaží se poskytovat informace dokonce ještě dřív, než si sami uvědomíte, že je potřebujete. Je to logický vývoj, nebo děsivá noční můra?

CHRISTOPH SACKMANN

Nový videostandard H.265 by se měl v tomto roce značně rozšířit. Umožňuje totiž oproti svému předchůdci dvakrát efektivnější komprimaci filmů.

MARKUS MANDAU

Intel na začátku června představil novou generaci procesorů Intel Core, známých pod kódovým označením Haswell. Stejně jako předchozí generace i procesory Haswell jsou vyráběny 22nm technologií, tentokrát ale pozměněnou. Přinášejí energetickou úsporu a vyšší výpočetní i grafický výkon.

MICHAL BAREŠ

Internetové browsery jsou jednoznačně softwarem budoucnosti a nikdo už nepochybuje, že brzy mohou na počítači nahradit všechny ostatní programy. I proto se boj o jejich uživatele rozjíždí naplno.

PETR KRATOCHVÍL

Vědci se usilovně snaží zkonstruovat počítač, který by využíval fascinujících zákonů kvantové fyziky k rychlejšímu provedení výpočetně náročných úloh. Tato snaha se datuje už od 80. let minulého století.

PAVEL SALVET

Po klávesnici, myši, trackballu a trackpadu je tu nový způsob ovládání osobních počítačů. Leap Motion je malá krabička, která sleduje pohyb rukou ve vzduchu a velmi jemnou motoriku prstů.

PETR FODOR

Na dně světových moří a oceánů leží celkem 244 kabelů. Spojují navzájem kontinenty a tvoří záchranné lano internetu. Zdaleka nejvíce dat proteče mezi USA a Evropou.

FABIAN VON KEUDELL

Jedna stará pomluva tvrdí, že muž si raději deset kilometrů zajde, než by se zeptal na cestu. Ať už si o této urážce orientačního smyslu pánů tvorstva myslíte cokoliv, od letošního léta by nikdo z nás neměl zabloudit o více než 10 metrů, což je odchylka GPS.

PETR KRATOCHVÍL

Inkoustová multifunkční zařízení se svým laserovým protějškům dokážou vyrovnat jak rychlostí tisku, tak nízkými tiskovými náklady. Vyzkoušeli jsme 25 zařízení.

MICHAL BAREŠ, CHRISTOPH SCHMIDT

Připadají vám Windows 8 příliš složitá? Zapamatujte si nejdůležitější klávesové zkratky, a rázem pro vás bude ovládání nového operačního systému mnohem jednodušší.

RADEK KUBEŠ

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

Full HD displeje (1 080p) slibují dokonalou kvalitu obrazu. Jak ale ukazuje náš test, pouze vysoká ostrost sama o sobě nestačí.

FREDERIK NIEMEYER, PAVEL TROUSIL

 

Ohlídat si majetek pomocí kamer připojených k internetu nikdy nebylo jednodušší. K dispozici je mnoho modelových řad IP kamer i šikovný software pro dohled na dálku.

RADEK KUBEŠ

Plánujete nákup počítače nebo jeho dovybavení? Zde vám poskytneme všechny informace o aktuálních procesorech a grafických čipech.

MICHAEL ECKSTEIN

Útoky hackerů a hardwarové a softwarové zranitelnosti představují hrozbu pro vaše internetové účty. Co tedy dělat? Uložit si heslo do bezpečí na USB disk, nebo jeho ochranu vzdát?

CLAUDIO MÜLLER, PETR KRATOCHVÍL

Windows ještě rychlejší: Nejlepší tipy pro zrychlení systému. Kromě toho triky pro MS Office, Photoshop, hardware, mobilní aplikace a mnoho dalších.

Top software pro vaše PC: Nenechte se špehovat. Web bez programování. Virtuální mechanika. Geniální zálohování. Přehledná správa fotek. Komplexní kancelářské aplikace. Filmy v mobilu. Data vysypána z koše? Čištění registru Windows. Editace videa mávnutím ruky. Viry už nemají šanci!

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

Dlouho zůstával ve stínu Facebooku, ale jeho obliba nezadržitelně roste. Je nejen méně upovídaný než Facebook, ale také daleko méně vlezlý.

RADEK KUBEŠ

Energetickou nenasytnost malých i velkých elektrických domácích spotřebičů lze znatelně snížit i pomocí bezplatných a jednoduchých prostředků.

MICHAL BAREŠ, MICHAEL ECKSTEIN

Chip vám pravidelně přináší přehled nejlevnějších nebo nejvýhodnějších datových a mobilních služeb. Surfování na internetu, klasická telefonie nebo volání VoIP, s námi budete mít přehled, která služba je pro vás nejvýhodnější.

<< <   1   > >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení