Menu

Nejlepší produkty z testlabu

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

TOP10 NA WEBU

Aktuální hardwarové žebříčky naleznete na http://www.chip.cz/top-10

 

EXTERNÍ PEVNÉ DISKY 2,5“

Externí disky velikosti 2,5“ jsou malé a mobilní a vystačí si s napájením z USB portu. Hodnotili jsme nejen přenosové rychlosti, ale i mobilitu, hlučnost a spotřebu.

 

BLU-RAY PŘEHRÁVAČE

České domácnosti jsou už většinou vybaveny televizory HD Ready (případně Full HD) a stále více filmů se objevuje i na discích Blu-ray. Pozitivní skutečností je i to, že cena přehrávačů těchto disků klesla. Náš testlab provedl srovnávací test přehrávačů nejnovější generace.

 

SSD DISKY

Jsou bezhlučné, odolné vůči nárazu, úsporné a mnohem rychlejší než klasické pevné disky. Porovnali jsme 15 disků SSD (Solid State Drive) disků, a víme, které činnost vašeho počítače urychlí.

 

SDXC KARTY

Jako paměťové médium se u většiny digitálních přístrojů prosadila univerzálně použitelná SD karta. Karty Secure Digital eXtended Capacity (SDXC) mohou mít na rozdíl od SDHC karet (max. 32 GB) kapacitu teoreticky až 2 TB a mají vyšší přenosové rychlosti.

 

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY KOMPAKTY

Rychle a jednoduše pořídit hezké snímky – to je úkol pro digitální fotoaparáty. V našem přehledu najdete 25 nejlepších, které prošly naším testlabem. Liší se rozlišením, zoomem a kvalitou, ale samozřejmě i rozměry a cenou.

 

MONITORY 26"+

Pokud zvažujete nákup nového velkého displeje, může vám pomoci náš přehled LCD monitorů s úhlopříčkou 26 až 30 palců. Pracujete-li totiž s více otevřenými dokumenty a nedostává se vám místa na ploše displeje, je to ideální volba. Hodí se však i pro přehrávání filmů a nový rozměr dokážou dát i hraní her.

 

TV 46“ a více

Ceny klesají, úhlopříčka se zvětšuje. Kdo má větší obývací pokoj, může si pořídit větší televizor. Podpora 3D a chytré funkce jsou v této kategorii standardem a najdou se i modely s rozlišením 4K.

 

TV 40–42“

LCD televizory s úhlopříčkou 40 nebo 42 palců (to je 102 nebo 107 centimetrů) se dobře prodávají. Důvod je celkem jasný – tato velikost je optimální pro většinu obývacích pokojů a televizory těchto rozměrů mají lepší poměr mezi cenou a výkonem než menší nebo větší velikosti.

 

ZÁKLADNÍ DESKY PRO AMD

Patici AM3 používá AMD pro své procesory od roku 2009. Do základních desek s touto paticí můžete instalovat procesory AMD Athlon II, Sempron, Phenom a Phenom II.

 

ZÁKLADNÍ DESKY PRO INTEL

Základní desky s paticí LGA 1155 jsou určené pro nejnovější desktopové procesory firmy Intel, tedy pro Intel Sandy Bridge a Ivy Bridge. Liší se počten slotů i vstupně výstupních portů.

 

BAREVNÉ TISKÁRNY – LASEROVÉ

Finančně jsou stále dostupnější: za cenu lepší černobílé tiskárny už si dnes můžete pořídit barevnou laserovou tiskárnu, a to včetně síťového připojení. Chip otestoval barevné laserové tiskárny, určené pro domácí i kancelářské použití.

 

 


Dokumenty ke stažení