Menu

To nejlepší z Chip DVD

Top software pro vaše PC: Nenechte se špehovat. Web bez programování. Virtuální mechanika. Geniální zálohování. Přehledná správa fotek. Komplexní kancelářské aplikace. Filmy v mobilu. Data vysypána z koše? Čištění registru Windows. Editace videa mávnutím ruky. Viry už nemají šanci!

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

MARTIN KUČERA
„K vytvoření vlastních webových stránek nemusíte znát internetové technologie. Naštěstí existují nástroje, které obsahují vše potřebné včetně grafických šablon a s tvorbou webu vám pomohou. Vyzkoušejte plnou verzi WebSite X5 Home 10 z Chip DVD. Budete překvapeni.“
 

Přehledná úprava a správa fotek

Kestrel GX

Roztřídění, popsání a úpravy fotek nejsou žádná věda. Všechny pořízené snímky si zaslouží alespoň základní péči. S plnou verzí šikovné aplikace to hravě zvládnete.

Kestrel GX je dobře vybavený program pro popisování, třídění a běžné úpravy digitálních fotografií. Plná verze programu z Chip DVD pracuje s databází, která může obsahovat celou řadu různých údajů přiřazených ke konkrétním snímkům (hodnocení, popis, klíčová slova, EXIF atd.), podle kterých bude možné fotky rychle vyhledávat a třídit. Po úvodním zanesení do databáze navíc není nutné, aby byly všechny snímky (uložené často na záložních médiích) při vyhledávání dostupné. Další funkce programu zahrnují především automatické i manuální úpravy obrazu, aplikaci efektů a filtrů a samozřejmě i poutavou prezentaci snímků s přechodovými efekty.

Kestrel GX nabízí dostatečnou výbavu i na rozsáhlé úpravy obrázků, zahrnující například nástroje na otáčení, ořezávání a změnu velikosti snímků, odstranění červených očí, doostření nebo potlačení šumu. Další nástroje umožňují upravovat teplotu a sytost barev, stejně jako jas a kontrast. Kromě detailního ručního nastavení zde máte k dispozici i automatickou korekci, spouštěnou tlačítkem »Auto Fix«. Vždy navíc vidíte originální i upravený snímek ve společném náhledovém okně. Celou sadu funkcí pro úpravy snímků najdete v nabídce »Effects«. Jde o různé grafické filtry, rámečky a další kreativní úpravy.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Kestrel GX, se kterou můžete po jednoduché registraci zcela neomezeně pracovat. Jedná se o nejnovější verzi programu pro správu a úpravy fotografií, jehož licence standardně přijde přibližně na 200 korun.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.
 

Vysypáno z koše?

7-Data Recovery Suite

SHIFT+DEL slouží ke smazání dat, aniž by se přesunula do koše. Při používání této zkratky se však může stát, že omylem smažete i fotky z dovolené nebo důležité textové dokumenty. Důvod k slzám nenastane, pokud si předem z Chip DVD nainstalujete povedený program 7-Data Recovery Suite s roční licencí zdarma. Tato plná verze slouží na obnovu smazaných a ztracených audiosouborů, videí, obrázků, textových souborů a dalších dat. Aplikace dokáže s lehkostí obnovit data vyhozená z koše, ale obstojně si vede i při revitalizaci souborů po formátu pevného disku, paměťové karty, USB disku nebo jakéhokoli jiného datového média.

Rozšířené funkce nabízí volba »Lost Partition Recovery«, která slouží k obnovení ztracených dat následkem zrušení oddílů disku, k obnově vadného MBR nebo při jiných problémech, jejichž výsledkem je nefunkčnost celého disku.

Na Chip DVD naleznete plnou verzi aplikace 7-Data Recovery Suite, kterou lze po jednoduché registraci používat celý rok. Jde o identickou verzi, která je prodávána za 1 000 Kč.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze. 
 

Komplexní kancelář

Kingsoft Office Pro 2012

Tvorba a úprava dokumentů, tabulek či prezentací patří k dennímu chlebu milionů lidí po celé planetě. Není tedy divu, že se objevují další a další kancelářské nástroje.

Kancelářský balík Kingsoft Office Professional 2012 je alternativou k Microsoft Office. Jedná se sice o střídmějšího bratříčka, ale zdá se, že právě v tom je jeho největší výhoda. Je menší a svižnější a přitom nabízí kvalitní nástroje na tvorbu a zpracování textu, tabulek a prezentací. Balík obsahuje alternativy ke třem nejpoužívanějším programům z MS Office – Writer, Spreadheets a Presentation. Majitele iPhonů nebo smartphonů s OS Android také jistě potěší povedená mobilní verze. Na mobilu nebo tabletu si lze prohlížet a upravovat dokumenty ve spoustě formátů, od DOC/ DOCX po PDF, PPTX a TXT. Synchronizaci mezi počítači a mobily lze provádět například prostřednictvím cloudové služby Dropbox.

Na Chip DVD najdete kancelářský balík Kingsoft Office Professional 2012, který vám bude po rychlé registraci sloužit neomezeně a zcela zdarma. Běžně se prodává za cenu přibližně 1 400 Kč.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
 

Nenechte se špehovat

Zemana AntiLogger 1.9

Zákeřné špehovací aplikace pasou po vašich osobních datech, pomocí nichž by mohli jejich tvůrci „vyluxovat“ váš bankovní účet. Před jejich šmejděním v počítači však existuje účinná obrana.

Bezpečnostní nástroj Zemana AntiLogger se specializuje na odhalení špehovacích programů, které se snaží získat osobní data, používaná typicky při nakupování na internetu. V ohrožení tak mohou být například vaše přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví nebo čísla kreditních karet. Možná namítnete, že problém keyloggerů řeší použití virtuální klávesnice, se kterou zadáváte hesla prostřednictvím tlačítek zobrazených na displeji počítače. Bohužel i tento způsob vkládání osobních údajů je možné sledovat. Pomůže vám však modul »AntiScreenLogger«, který odhaluje programy zaznamenávající dění na obrazovce. Velmi nepříjemným způsobem ohrožení vaší bezpečnosti a soukromí je sledování prostřednictvím webové kamery, kterou je vybavena většina notebooků. Útočníci dokážou převzít vládu nad webkamerou, aniž byste cokoli zaznamenali, a začít vás špehovat. Před tímto typem napadení vás ochrání modul »Anti-WebcamLogger«.

Pro bezpečné uložení hesel a dalších citlivých údajů vám často doporučujeme použití aplikací spravujících všechny údaje v šifrované databázi. Tento způsob práce s hesly má jedno úskalí, spočívající ve vkládání hesel pomocí jejich zkopírování do schránky. Právě okamžiku vložení hesla do schránky umí útočníci využít k získání hesla. Prevencí proti tomuto způsobu napadení je modul »Anti-ClipboardLogger«.

Zemana AntiLogger nenahrazuje funkci antivirů, přestože řeší ty nejzávažnější způsoby útoků na vaše osobní data. Program umí bez problému spolupracovat se všemi běžnými typy antivirových programů. Kompletní seznam kompatibilních antivirů najdete na domovských stránkách programu, nechybí na něm populární antivirové aplikace, jako jsou například AVG, NOD32, Panda, Norton, F-Secure a mnoho dalších.

Na Chip DVD je připravena nejnovější verze programu Zemana AntiLogger 1.9.3 s licencí na jeden rok včetně pravidelných aktualizací. Běžná cena ročního předplatného je bezmála 750 Kč. Připraven je i jazykový balíček pro lokalizaci uživatelského prostředí do češtiny.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

 
 

Virtuální mechanika

Virtual Drive Pro 14

Optické disky nelze často vlivem času a mechanického poškození přečíst. Převeďte je ve svém počítači do virtuální podoby s mnohem lepšími vlastnostmi a mějte je vždy po ruce.

Vypalované optické disky CD/DVD/ BD mají omezenou životnost. Přestanou být čitelné a majitel si pak může jen zoufat. Při velké kapacitě dnešních pevných disků se nabízí jedno řešení, které vám s tímto pomůže. Plná verze Virtual Drive Pro 14 z Chip DVD vám umožní převést optické disky nebo jen složky a soubory do podoby virtuálních optických disků, které můžete vložit do virtuální optické mechaniky instalované v počítači. Manipulace s virtuálními disky je mnohem jednodušší, samotný provoz je několikanásobně rychlejší a bez známých rušivých zvuků šrotující mechaniky. Své disky vidíte v přehledné knihovně, kde je můžete přidávat, vkládat do mechaniky nebo třeba mazat. V neposlední řadě můžete Virtual Drive využít i pro vypálení obrazu disku na reálné medium.

Vytvořit virtuální disk lze třemi způsoby – zkopírováním disku v optické mechanice, zkopírováním složek a souborů na pevném disku nebo vypálením projektu na virtuální vypalovačce. Do knihovny lze samozřejmě importovat již hotové obrazy disků. Pro začátek práce vložte optický disk do mechaniky, klikněte na tlačítko »Create« a zvolte první možnost »Create a Virtual CD from CD/DVD/Blu-ray Disc«.

Zobrazí se vám informace o vaší fyzické mechanice a o disku, který se v ní nachází. Další prvky nastavení naleznete ve volbě »Advanced Settings…«. Zajímavý je výčet ochran »Protection Type«, se kterými si program při virtualizaci poradí. V kolonce »Author« můžete přidat popis disku nebo také svůj virtuální disk zaheslovat, nastavit kompresi či přidat k němu komentář. Po skončení procesu se vám váš virtuální disk objeví ve složce »Cabinet«, můžete mu přiřadit obrázek obalu nebo třeba klávesovou zkratku.

Na Chip DVD se nachází plná verze programu Virtual Drive Pro 14 v ceně 900 Kč. Nejnovější verze Virtual Drive Pro 15 nabízí podporu Windows 8, dotykových obrazovek, netbooků, ultrabooků a formátu Blu-ray (UDF 2.6 ISO).

Win XP/Vista/7 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.
 

Čištění Windows

AthTek Registry Cleaner 2.0

Přestože neexistuje přímá souvislost mezi obsahem, resp. nepořádkem v registru Windows a výkonem počítače, zaslouží si tato klíčová součást operačního systému nepochybně pozornost.

Registr Windows obsahuje informace o všech instalovaných programech, systémových nastaveních a používaném hardwaru a mnoho dalších údajů. V průběhu používání počítače se proto jeho obsah postupně zanáší nepotřebnými záznamy, které se vyplatí alespoň jednou za čas vyhledat a smazat. S tímto úkolem vám pomůže plná verze programu AthTek Registry Cleaner 2.0 z Chip DVD, která celou operaci provede rychle a efektivně a ještě automaticky vytvoří zálohu původního obsahu, kdyby snad optimalizaci padl za oběť i některý z důležitých záznamů v registru. AthTek Registry Cleaner může svoji činnost vykonávat i zcela automaticky, stačí pouze jednoduše určit, s jakou pravidelností má program analýzu a čištění registru provádět.

Pokud otevřete kartu »Windows Toolkits«, najdete zástupce pro rychlé spouštění nástrojů na správu počítače, kterými je standardně vybaven operační systém Windows.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu AthTek Registry Cleaner 2.0 v ceně 600 Kč, která svou výbavou zcela odpovídá aktuální komerční edici aplikace.
 

Snadná editace videa

Video easy SE 3

Profesionální videoeditační programy jsou na běžné použití zbytečně komplikované a vždy chvíli trvá, než se v nich video naučíte zpracovávat. Proč to tedy neudělat jednoduše?

Plná verze programu MAGIX Video easy SE 3 z Chip DVD je zaměřena na základní videoeditaci pro uživatele bez zkušeností se střihovými programy. Zájemců o rychlé zpracování videa z fotoaparátu, webkamery nebo mobilního telefonu je stále více. Mnohokrát totiž ke spokojenosti stačí jen vystřižení nevhodné části nebo drobná úprava. Video easy uživatelům nabídne dostačující výbavu, obsahující nástroje na střih, editaci a slučování videí, obrázků a hudby. Zájemci určitě ocení možnost exportovat výsledek v různých formátech nebo možnost přímého sdílení videa na YouTube či Facebooku.

Program umožňuje i přidání mluveného komentáře, a to vše v intuitivním, přehledném a jednoduchém uživatelském rozhraní.

Nadstandardní funkcí je stabilizace obrazu. Dostanete se k ní kliknutím pravým tlačítkem na video v časové ose a volbou »Video stabilization…«. Jednoduchý přehrávač zobrazuje v rychlém náhledu video po stabilizaci.

Na Chip DVD najdete speciální plnou verzi programu MAGIX Video easy SE 3, která bude po rychlé instalaci plně funkční. Registrace není vyžadována. Komerční licence programu s rozšířenými funkcemi přijde přibližně na 900 Kč, vybavenější videoeditor Magix Movie Edit Pro vyjde na 2 100 Kč.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD. 
 

Web i bez programování

WebSite X5 Home 10

K vytvoření internetových stránek nemusíte znát HTML ani další webové technologie, existují přehledné aplikace, které s tvorbou webu pomohou.

Plná verze programu WebSite X5 Home 10 z Chip DVD obsahuje několik desítek připravených šablon, které mohou posloužit jako základ vašich budoucích webových stránek. Také všechny následující kroky tvorby webu jsou velmi snadné – ať už jde o úpravu záhlaví a zápatí webu, vytvoření struktury stránek, nebo samozřejmě jejich naplnění obsahem.

WebSite X5 za tímto účelem používá systém stavebních bloků (texty, obrázky, videa, animace), které můžete volně rozmístit do obsahu stránek. Podobu vytvářeného webu můžete průběžně kontrolovat v náhledu. Na konci stačí jen vygenerovat soubory pro uložení na webový server a pomocí vestavěného FTP klienta je rovnou nahrát na internet. Program je nově lokalizován i do českého jazyka. Praktický návod na používání programu najdete na straně 134.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu WebSite X5 Home 10 pro snadné vytváření internetových stránek. Běžná cena licence programu je přibližně 500 Kč. Pro pokročilejší úkoly při tvorbě internetových stránek nabízí výrobce edici Evolution (e-shop http://www.sw.cz, slevový kupon web10) s vyšším počtem stránek v jednom projektu a stovkami dalších šablon, vestavěným vyhledávačem a dalšími užitečnými funkcemi.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.

 

Pravidelné zálohování PC

Paragon Backup & Recovery 12

Zálohovacích nástrojů existují desítky, ne všechny však umí ukládat jak kompletní obsah disků a diskových oddílů, tak i jednotlivé soubory a složky. Ideální je přitom jejich kombinace.

Plná verze programu Paragon Backup & Recovery 12 Compact z Chip DVD se specializuje na zálohování kompletního obsahu pevného disku počítače, tedy nejen uživatelských souborů, ale i instalace operačního systému, všech používaných programů, ovladačů hardwaru a vašich vlastních uživatelských nastavení. Pomocí takové zálohy a záchranného DVD či USB flash disku pak velmi snadno obnovíte chod počítače po jakékoli havarijní události. Program toho však zvládne ještě mnohem více -především zálohovat jednotlivé soubory a složky dle vaší volby (s použitím filtrů podle typu souborů) i spravovat diskové oddíly fyzických disků (vytváření, formátování ad.).

Užitečné funkce obsahuje i nabídka »Tools«. Vedle nástroje na přenos souborů (»Transfer Files«) a možnosti vytvořit si záchranný spouštěcí disk (»Burn Recovery Media«) je zajímavá především volba »Manage Backup Console«. Pomocí této funkce si na disku svého počítače vytvoříte speciální oddíl pro uložení zálohy operačního systému a všech důležitých dat, potřebných k nastartování a obnově chodu počítače v případě problémů. To se hodí pro rychlou obnovu počítače ze zálohy, pokud se vám například zhroutí operační systém nebo si smažete či přepíšete důležitá data. Po přepnutí do pokročilé verze uživatelského rozhraní volbou »Open Advanced Interface« v hlavním okně programu Backup & Recovery získáte přístup i k dalším funkcím aplikace, zejména dalším typům zálohování (diferenciální a inkrementální) a základním operacím s pevnými disky a jejich oddíly (vytváření, formátování, obnova atd.).

Na Chip DVD najdete plnou verzi zálohovací o programu Paragon Backup & Recovery 12 Compact v ceně 600 Kč, kterou je pro neomezené použití nutné registrovat po internetu. Od komerční edice se verze z Chip DVD liší pouze použitím záchranného disku na linuxovém základě.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.
 

Filmy v mobilu přesně na míru

Mobile Video 2.11

Především smartphony a tablety s Androidem přehrají mnoho formátů videa bez nutnosti konverze. Pro úsporu místa v jejich paměti se vám však může hodit třeba úprava rozlišení filmu pro konkrétní displej.

V plné verzi Mobile Video 2.11 z Chip DVD si velmi snadno převedete prakticky jakýkoli film či video stažené z internetu do formátu vhodného pro přehrávání ve vašem smartphonu, tabletu nebo třeba přenosném přehrávači. Nemusíte přitom vůbec řešit použitý formát nebo detailní nastavení parametrů videa – ve většině případů si bez problému vystačíte s připravenými předvolbami nastavení, určenými pro konkrétní typy a modely přenosných zařízení.

Pokud byste chtěli podobu a kvalitu výstupního souboru ovládat sami, dá vám program příležitost upravit klíčové parametry převodu videa. Nejste-li si s volbou parametrů jisti (především jak vysoký datový tok zvolit), použijte volbu »show Bitrate-Calculator«, kterou najdete u spodní hrany okna programu Mobile Video. Pomocí kalkulátoru datového toku si pak snadno zjistíte potřebnou hodnotu zadáním délky videa a požadované velikosti výstupního souboru. Možný je i výpočet velikosti výsledného souboru, pokud z nabídky »Calculate« zvolíte možnost »Filesize«. Pak naopak nastavujete délku videa a jeho datový tok. Tlačítkem »Apply« přenesete vypočtené hodnoty do nastavení konverze videa.

Užitečná je také funkce na odstřižení úvodních a závěrečných pasáží filmu, se kterou ušetříte cenné místo v paměti přehrávače. Pro oříznutí filmu klikněte na tlačítko s nůžkami, které najdete vlevo pod náhledem videa. Otevře se nové okno, kde je opět přehrávač videa, ale především i tlačítka »Start« a »Stop«, kterými přesně označíte místa střihu.

Na Chip DVD je připravena plná verze Mobile Video 2.11 v ceně 500 Kč, kterou můžete po jednoduché registraci používat ke konverzi videa bez jakýchkoli funkčních nebo časových omezení. V nabídce výrobce najdete i řadu dalších zajímavých aplikací, například MakeMe3D pro převod běžného videa do 3D nebo Photomizer na vylepšení nekvalitních videozáznamů.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.
 

Abelsoft SecuStar

Pokud chcete všechny své účty dobře zabezpečit, je vhodné pro každý zvolit jedinečné a silné heslo. Jak si ale všechna hesla zapamatovat? Abelsoft SecuStar se specializuje na zabezpečení hesel pomocí algoritmu AES-256, který je ve Spojených státech schválen i pro šifrování státních dokumentů. Program pomocí superhesla zabezpečí databázi vašich hesel a umožní automatizované zadávání přihlašovacích údajů do nejrůznějších programů a prohlížečů. Svou databázi hesel si můžete zálohovat na cloud výrobce a svá hesla tak můžete mít kdykoliv k dispozici. Program vám také nabídne místní zálohování změn v databázi, postranní menu pro rychlý přístup k databázi a možnost vytvořit několik na sobě nezávislých databází, pro případ, že chce program používat více uživatelů.
 

Navy Field 2

Máte chuť ponořit se do doby 1. a 2. světové války, vžít se do role kapitána loďstva a ovládat smrtící bitevní křižníky? Nyní se vám naskytla možnost. Navy Field 2 je pokračováním známé a kvalitní on-line realtimové námořní strategie. Hráči je zde přisouzena role kapitána. Po výběru ze čtyř válčících mocností (Britové, Američané, Němci a Japonci) můžete nakupovat lodě odpovídající skutečným historickým modelům, různě je vylepšovat, měnit zbraně, přidávat pancéřování, zlepšit motor nebo si najmout asistenty pro zlepšení palebné a koordinační síly lodě a mnoho dalšího.
 

Viry už nemají šanci!

AntiVir Rescue System

Hledáte komplexní řešení pro každodenní ochranu počítače před nebezpečnými viry i nástroj na řešení krizových situací? Se sadou nástrojů Avira vám nebude nic stát v cestě.

Máte zavirovaný počítač nebo chcete mít jen jistotu, že jsou vaše data v bezpečí? Nabootujte počítač z Chip DVD a zkontrolujte obsah pevných disků pomocí speciálního antivirového systému Avira AntiVit Rescue System. Tento operační systém, postavený na Linuxu, hledá a odstraňuje viry bez spuštění Windows v okamžiku, kdy nejsou aktivní a nemohou se bránit smazání. Jejich hledání a zneškodnění je tak mnohem snazší a účinnější.

Záchranný systém Avira se se nijak neinstaluje, stačí jen vložit Chip DVD do mechaniky, spustit (restartovat) počítač a nechat jej nabootovat z DVD. Nastavení bootování naleznete v BIOS svého počítače, který spustíte při startu jednou z obvyklých kláves [F2], [F10], [F12] [Delete], ale i jiných. Univerzální návod bohužel neexistuje, obvykle je tato informace vypsána při startu počítače.

Na Chip DVD je umístěn bootovatelný systém AntiVir Rescue System, ze kterého můžete přímo nastartovat počítač a provést antivirovou kontrolu bez spuštěných Windows. Dále na DVD naleznete freewarovou verzi programu Avira Free Antivirus a zkušební verzi nástroje Avira Internet Security Plus 2013. A protože chránit je třeba také chytré telefony, můžete vyzkoušet nástroj Avira Android Security.

Linux (32b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.
 

Předejděte ztrátě dat

PCSuite Backup Pro

Chcete-li z jakýchkoliv důvodů předejít ztrátě dat, je třeba pravidelně zálohovat. Vytvořte si plány zálohování, a o více se již nemusíte nikdy starat.

Plná verze PCSuite Backup Pro z Chip DVD vám umožní vytvořit si vlastní zálohovací plány. Díky chytrým volbám nastavení snadno naleznete všechny potřebné soubory k záloze a nastavíte interval, ve kterém se má zálohování provádět. K dispozici je samozřejmě také možnost manuální zálohy, několik komprimačních metod a volba zálohu zaheslovat. To vše je zabaleno do jednoduchého designu a okořeněno několika užitečnými funkcemi, které například monitorují vytížení PC, aby průběh zálohy nijak neovlivňoval ostatní programy. Dokonce můžete počítač i vypnout nebo restartovat a záloha bude po zapnutí PC pokračovat ze stejného místa. Zkrátka je to přesně ten typ programu, který ve vašem počítači chyběl pro zvýšení bezpečnosti dat.

Při vytváření zálohovací úlohy pomocí volby »Create New Backup Plan« máte na výběr, zda chcete zálohovat na pevné médium nebo on-line na servery PCSUITE, které garantují ochranu před viry, krádežemi a živelními katastrofami. Funkce on-line zálohování je však dodatečně zpoplatněná v závislosti na velikosti prostoru, který potřebujete pro své zálohy.

Na Chip DVD se nachází plná verze programu PCSuite Backup Pro v hodnotě 400 Kč. Nejnovější verze Backup Pro 2 nabízí možnost zálohy PC včetně běžícího operačního systému, o 50 % větší rychlost a záchranné CD.

Win XP/Vista/7/8 (32/64b). Plná verze.
Registrační a licenční podmínky na Chip DVD.
 
 

AVG IS 2013 CHIP EDITION

Plná verze AVG Internet Security přináší komplexní zabezpečení počítače před škodlivým softwarem, poštovním spamem a útoky z internetu. Funkčnost této edice je nutné měsíčně prodlužovat pomocí časové utility. Více na Chip DVD.

Bezpečná data především

Chip DVD byl před odevzdáním do výroby prověřen na výskyt virů osmi antivirovými programy. Poškozená nebo nečitelná DVD vyměňujeme obratem poštou na základě žádosti zaslané na mailto:reklamacedvd@chip.cz. Technické dotazy zasílejte na mailto:redakce.chipdvd@chip.cz.
 
 


Dokumenty ke stažení