Menu

Chip 08/2013

Existuje řada věcí, které se mohou v počítači porouchat. Diagnózu PC je nejlepší provádět systematicky.

MICHAL BAREŠ, CHRISTOPH SCHMIDT

Během jediné minuty se na internetu objeví více multimediálního obsahu, než by člověk dokázal zhlédnout za celý život. A napilno mají i počítačoví zločinci.

HD Ready, Full HD, Ultra HD – výrobci televizorů se navzájem trumfují v chvále svých obrazovek s vysokým rozlišením.

CHRISTOPH SACKMANN, PAVEL TROUSIL

Máte plné zuby vládních i soukromých čmuchalů, kteří touží po vašich informacích a datech? Poradíme vám, jak jim alespoň trochu ztížit práci.

PETR KRATOCHVÍL

Na tradiční konferenci pro zákazníky a partnery odhalila společnost HP svoje vize a plány, se kterými chce v následujících letech opanovat trh s počítačovými řešeními a službami.

RADEK KUBEŠ

Hon na internetové piráty je v plném proudu. Tendenční reportáže v televizních zprávách, rádoby naučné scény v seriálech, dramatické klipy před promítáním filmů – ochránci autorských práv se snaží všemi způsoby ochránit příjmy filmových studií a nahrávacích firem. Mluví ale vždy pravdu?

CLAUDIO MÜLLER, RADEK KUBEŠ

Zájezd je zarezervovaný, teď už jenom zabalit… Pokud se nechcete tahat s těžkou zrcadlovkou, máme pro vás řešení.

MICHAEL ECKSTEIN, PAVEL TROUSIL

Jak by se vám líbily klasické mapy kombinované s turistickými, rychlé, praktické a vždy k dispozici ve vašem mobilním telefonu? Pokud k této nabídce navíc přidáme cenovku „zdarma“, jde jednoznačně o dárek roku.

PETR KRATOCHVÍL

Wikipedia se pro stále více uživatelů západního světa stává zdrojem poznání. Tato bezplatná on-line encyklopedie se však nepoužívá všude stejně intenzivně.

CHRISTOPH SACKMANN

Pomocí malé krabičky nebo téměř klíčenky můžete upgradovat televizor na multimediální přehrávač, Smart TV, herní PC a internetový prohlížeč.

CHRISTOPH SCHMIDT, PAVEL TROUSIL

Smartphone jako spolehlivý průvodce, navigátor a spolujezdec? Se správnými aplikacemi to není žádný problém. Připravili jsme pro vás výběr té nejlepší výbavy pro smartphony s Androidem, iOS a Windows Phone.

RADEK KUBEŠ

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

Při prohlížení letáků s nabídkou čteček elektronických knih jste jistě překvapeni výčtem schopností, které tyto přístroje čtenářům nabízí. Jsou ale tyto informace pravdivé? Pojďme se podívat pravdě do očí.

PETR KRATOCHVÍL

Malware ohrožuje jak vaše data, tak vaše peníze. Ukážeme vám, jak můžete útoky virů detekovat a ochránit tak svá zařízení.

PETR KRATOCHVÍL

Plánujete nákup počítače nebo jeho dovybavení? Zde vám poskytneme všechny informace o aktuálních procesorech a grafických čipech.

MICHAEL ECKSTEIN

Více než šedesát let poté, co byl poprvé publikován ponurý román George Orwella s názvem „1984“, se tato kniha na krátkou dobu vrátila do seznamů bestsellerů. Impulzem pro tento podivný comeback byla aféra označovaná jako „PRISM“.

FABIAN VON KEUDELL

Aplikace využívající lokalizaci smartphonu umí upravit nastavení přístroje podle toho, kde se právě nacházíte. Ukážeme vám, co takové automatické funkce zvládnou a jak pracují.

RADEK KUBEŠ

Windows ještě rychlejší: Nejlepší tipy pro zrychlení systému. Kromě toho triky pro MS Office, Photoshop, hardware, mobilní aplikace a mnoho dalších.

Top software pro vaše PC: Prázdninová videodílna. Za vyšší výkon! Windows na zkoušku. Zapomeňte na zapomínání! Záchranný disk s Windows PE. Perfektní přehrávač. Zatočte s malwarem. Specialista na videokamery. Tuning a očista. Nové kancelářské aplikace. Hudební mág. Multimediální průvodce.

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

Microsoft prosazuje, aby nové počítače s Windows 8 používaly místo klasického BIOS nový systém UEFI Secure Boot. Ten ale ztěžuje instalaci jiných operačních systémů.

MARKUS MANDAU

 

Chip vám pravidelně přináší přehled nejlevnějších nebo nejvýhodnějších datových a mobilních služeb. Surfování na internetu nebo klasická telefonie, s námi budete mít přehled, která služba je pro vás nejvýhodnější.

Pomocí sítě atomů uhlíku budou počítače pracovat rychleji. Grafen se bude brzy používat v řadě komponent.

MARKUS MANDAU

<< <   1   > >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení