Menu

Nejlepší produkty z testlabu

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

TOP 10 NA WEBU

Aktuální hardwarové žebříčky naleznete na http://www.chip.cz/top-10

 

SMARTPHONY

Moderní smartphony umí mnohem víc než jen telefonovat. Proto při jejich testování klademe důraz i na rychlost a výdrž při práci s internetem, na zvukovou kvalitu i na kvalitu integrovaného fotoaparátu.

 

MULTIMEDIÁLNÍ PŘEHRÁVAČE

Snadné přehrávání oblíbených formátů (AVI, MP3, MKV apod.) na televizoru umožňují multimediální přehrávače. Můžete k nim připojit externí pevný disk nebo USB flash disk s obsahem, případně můžete použít paměťovou kartu. Přehrávače se liší způsobem ovládání, výbavou, spotřebou a podporou různých formátů.

 

TABLETY

Tablety jsou stále populárnější. Snadno a rychle si na nich vyhledáte potřebné informace, podíváte se na film nebo si zahrajete hru. Liší se ale v mnoha ohledech. Důležitá je především rychlost, kvalita a velikost displeje a výdrž na akumulátor.


DIGITÁLNÍ JEDNOOKÉ ZRCADLOVKY S CENOU DO 30 000 KČ

Svými cenami pod 30 000 Kč (cena za tělo) přitahují DSLR přístroje nižší třídy i náročnější amatérské fotografy. Pro ně představují

ideální variantu, v neposlední řadě kvůli svobodné volbě objektivů a šikovné manipulaci. Je u nich však třeba počítat s dalším výdajem za dobrý objektiv, pokud nenajdete kombinovanou nabídku.

 

DIGITÁLNÍ JEDNOOKÉ ZRCADLOVKY S CENOU NAD 30 000 KČ

Do vyšší kategorie digitálních zrcadlovek patří modely s cenou nad 30 000 Kč. Od těchto modelů můžete očekávat vysokou kvalitu snímků, rychlost a odolné tělo.

 

EXTERNÍ PEVNÉ DISKY 3,5"

Filmy, hudba, obrázky, záloha důležitých dat – to vše vyžaduje dostatek místa. Ten mohou za dostupnou cenu nabídnout moderní externí pevné disky. Pokud jste si stěžovali, že pravidelná záloha vašich dat trvá věčnost, teď již nebudete mít důvod. Některé z testovaných externích disků umožňují provedení zálohy stisknutím jediného tlačítka.

 

INTERNÍ PEVNÉ DISKY SATA – 3,5“

Pevné disky s rozhraním SATA jsou rychlé a nabízí kapacitu až 4 TB. Liší se přenosovou rychlostí, spotřebou, hlučností a dalšími parametry, které najdete v naší přehledné tabulce.

 

INTERNÍ PEVNÉ DISKY SATA – 2,5“

Disky se používají především v přenosných počítačích, externích discích, ale i síťových discích. Mají malé rozměry a nízkou spotřebu.

 

LCD MONITORY – 22 PALCŮ

Výborný poměr mezi velikostí obrazu a cenou: LCD monitory s úhlopříčkou 22 palců jsou u uživatelů oblíbené a displeje této velikosti lze dnes koupit již za cca 4 000 Kč. Chip podrobně otestoval nejnovější modely.

 

USB FLASH DISKY S USB 3.0

Potřebujete si odnést fotografie, nový díl seriálu nebo pár písniček v MP3? Pro USB flash disk žádný problém. Pokud ale nechcete na zkopírování čekat dlouhé minuty, vyberte si disk s rozhraním USB 3.0. I mezi těmito modely jsou však značné rozdíly.

 

MICRO SD KARTY

V mobilních telefonech, tabletech a dalších mobilních zařízeních se pro rozšíření paměti používají karty typu microSD. Jsou menší než klasické SD karty a pomocí redukce se dají použít i ve stejném slotu. Stejně jako u SD karet je u nich nejdůležitějším parametrem přenosová rychlost.


 


Dokumenty ke stažení