Menu

Příště

Chip 09/13 vyjde 23.8.2013
 

SROVNÁVACÍ TEST

Turbo pro vaše externí paměti

Rozhraní USB 3.0 umožnilo podstatně rychlejší přenos dat mezi externími zařízeními a počítačem. Otestovali jsme USB flash disky, externí pevné disky a externí SSD a zjistili jsme, které z nich využijí toto rozhraní na maximum.
 

TECHNOLOGIE

Klidná síla nových mobilních procesorů

Ve smartphonech a tabletech se brzy objeví mobilní procesory s výkonem desktopových CPU, které však budou vyžadovat jen zlomek energie. Možná pak vydrží na baterie stejně dlouho jako stará Nokia 6210. Jak toho chtějí výrobci procesorů dosáhnout, to se dozvíte v příštím Chipu.
 

SROVNÁVACÍ TEST

Nejrychlejší Wi-Fi

Přenos dat rychlostí stovek megabitů za sekundu už není výsadou kabelových sítí. Nové Wi-Fi routery, podporující standard 802.11ac, slibují přenosové rychlosti až na úrovni 1,3 Gb/s, což je až čtyřikrát více než u standardu 802.11 n. Otestovali jsme pro vás nejrychlejší AC routery na našem trhu a přineseme vám jejich srovnání.

 

Další témata

Vzestup megafirem

Obří čínské společnosti se tlačí do Evropy: Huawei, ZTE a Lenovo nabízí levně chytré telefony i přenosné počítače a vytlačují tradiční značky. Vybavují ale i velké korporace svou síťovou infrastrukturou a operátory UMTS a LTE svými produkty. Jak to dopadne?
 

Slabá místa digitálního světa

Útoky hackerů, komoditní monopoly, povodně – je mnoho věcí, které ohrožují stabilitu našeho digitálního věku. Na internetu a moderních technologiích je lidstvo do značné míry závislé. Ukážeme vám, kde leží největší zranitelnosti digitálního světa.
 

Nakupujte za babku

Připadá vám zboží v českých e-shopech předražené? Máte naprostou pravdu. Mnoho nákupů se vám vyplatí provést v zahraničí – ať už na východ, nebo na západ od našich hranic. Poradíme vám, kde a jak výhodně nakoupit a na co si přitom dát pozor.

 

Nový smartphone, zastaralý Android

OS Android ve verzi 4.2 je k dispozici už od listopadu. Zatím ale funguje jen na několika zařízeních. Pozdní aktualizace uživatele nepotěší a navíc představuje bezpečnostní riziko. V příštím Chipu se dozvíte, kdy a zda se dočkáte aktualizace na svém zařízení i vy a proč to výrobcům tak dlouho trvá.


 


Dokumenty ke stažení