Menu

Chip 09/2013

Jedna firma je důležitým zákazníkem té druhé – přesto jde o velké rivaly. Hlavním bojištěm je trh se smartphony. Jejich průkopník totiž začíná ztrácet podíl na tomto trhu.

Úložiště s rozhraním USB 3.0 dokážou přenášet rychlostí blesku i velké objemy dat. Otestovali jsme šedesát zařízení různých kategorií a poradíme vám, která se pro vaše potřeby hodí nejlépe.

CHRISTOPH SCHMIDT, MICHAL BAREŠ

Do mobilních telefonů a tabletů si nacházejí cestu nové procesory, které kombinují výkon stolních počítačů s extrémně nízkou spotřebou energie.

FREDERIK NIEMEYER

 

Aktuální přehled kompletního trhu IT: naše přehledné žebříčky by vám měly usnadnit orientaci a pomoci s výběrem hardwarových produktů. Každý měsíc aktualizované tabulky s nejlepšími produkty.

Pavel Trousil

 

V českých e-shopech i kamenných obchodech se to jen hemží totálními výprodeji, slevy na vás číhají na každém kroku, a přesto je většina zboží u nás stále výrazně dražší než za hranicemi. Poradíme vám, jak nakupovat výhodněji.

RADEK KUBEŠ

Android ve verzi 4.2 je dostupný už od listopadu, přesto je jím zatím vybaveno jen několik zařízení. Pozdní aktualizace jsou nepříjemné a navíc zvyšují bezpečnostní riziko.

CHRISTOPH SACKMANN, PAVEL TROUSIL

Pomocí několika jednoduchých, ale účinných triků a nástrojů budete moci využívat své internetové připojení, omezené objemem přenesených dat, na maximum.

RADEK KUBEŠ, MICHAEL ECKSTEIN

Nuly a jedničky místo mincí a bankovek: virtuální měna vytvářená soukromými počítači se stává populární finanční investicí.

CLAUDIO MÜLLER

Plánujete nákup počítače nebo jeho dovybavení? Zde vám poskytneme všechny informace o aktuálních procesorech a grafických čipech.

MICHAEL ECKSTEIN

Může za to Watergate: od roku 1972, kdy vypukla aféra týkající se amerického prezidenta Richarda Nixona a jmenovaného komplexu budov ve Washingtonu, se téměř u každého skandálu připojuje jako druhá část jeho označení „gate“ – a to i ve světě technologií.

CHRISTOPH SACKMANN

Útoky hackerů, monopol na určité suroviny, katastrofy způsobené záplavami: existuje mnoho věcí, které ohrožují stabilitu našeho světa v digitální éře. Chip vám ukáže, kde tato slabá místa leží.

BENJAMIN HARTLMAIER

Již několik měsíců jsou na trhu Wi-Fi routery splňující standard 802.11ac, které slibují přenosové rychlosti na úrovni přes jeden gigabit. Postavili jsme tedy proti sobě několik aktuálních modelů AC routerů a klientů.

RADEK KUBEŠ, CHRISTOPH SCHMIDT

 

LTE přináší internet o rychlosti DSL do našich smartphonů. Bohužel se ale přes něj nedá telefonovat. Technologie Voice over LTE to však brzy změní.

JÖRG GEIGER, RADEK KUBEŠ

Mezi nejnebezpečnější počítačové hrozby patří jednoznačně rootkity a malware. I proti nim ale existuje efektivní nástroj.

PETR KRATOCHVÍL

 

Windows ještě rychlejší: Nejlepší tipy pro zrychlení systému. Kromě toho triky pro MS Office, Photoshop, hardware, mobilní aplikace a mnoho dalších.

Top software pro vaše PC: Stěhovák pro počítač. Nejlepší správce fotek. Filmy z Blu-ray přímo do iPadu. Profesionální obnova dat. Převratné zvětšování obrázků. Půlroční ochrana PC. Jednoduchá retuš fotek. Převod PDF do Wordu. Multimediální encyklopedie. Úklid PC bez práce. Odblokování filmů.

MARTIN KUČERA, VEDOUCÍ REDAKCE CHIP DVD

Největší hrozbu pro počítačové uživatele už nepředstavují infikované e-maily nebo USB disky s malwarem, ale obyčejné surfování. My vám poradíme, jak rizika minimalizovat.

PETR KRATOCHVÍL

Internet mění úplně všechno – včetně způsobu, jakým sledujeme televizi. Najednou máme daleko větší možnost výběru z individuální nabídky pořadů, konkurenti se předhánějí v počtu programů a mění se i způsob jejich distribuce. To je dost velká změna pro konzervativní médium, zvyklé na pasivního diváka.

RADEK KUBEŠ

Chip vám pravidelně přináší přehled nejlevnějších nebo nejvýhodnějších datových a mobilních služeb. Surfování na internetu, klasická telefonie nebo volání VoIP, s námi budete mít přehled, která služba je pro vás nejvýhodnější.

Budete-li obsah svého počítače udržovat ve vyčištěném a uklizeném stavu, získáte nejen více místa a lepší přehled, ale i více výkonu a lepší zabezpečení. Potřebné nástroje najdete na našem Chip DVD.

RADEK KUBEŠ, JÖRG GEIGER

Čínské obří korporace se tlačí do Evropy: Huawei, ZTE a Lenovo se zapojují do hry o smartphony a chtějí mít v ruce lepší karty než jejich konkurence.

CHRISTOPH SACKMANN

Nastal s nejnovější aktualizací Windows 8 čas opustit léty prověřená Windows 7? S drobnými výhradami říkáme, že ano.

RADEK KUBEŠ, MARKUS MANDAU

 

<< <   1   > >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení